Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Villany probléma. Led lámpa...

Villany probléma. Led lámpa megoldás lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok :-) A következő a problémám: a lakásban több helyen elment az áram, újra kéne vezetékezni az egész lakást - de most nincs rá 500 ezer ft-unk. Januártól támogatják a lakásfelújítást, gondolkodom egy olyan megoldáson is, de most egy átmeneti megoldás kellene. A legnagyobb problémánk az, hogy a 4x6-os szobánkban 1 db 40 wattos asztali lámpa világít, ami szinte egyenlő a 0-ával. A vezeték több villanyt nem bír el, mert a szám. gép, monitor + hangfal is erről a konnektorról megy - ez pedig az előszobából van bevezetve.

Szóval szükségem lenne egy olyan megoldásra, ami NEM TERHELI A VEZETÉKET. nézegettem többféle LED lámpát, de igazából nem nagyon tudok kiigazodni rajta, hogy melyik vezeték nélküli, melyik megbízható, mekkora fény kellene? stb.

2 lámpát néztem, ami talán jó lenne, de nem tudom, nem vagyok ebben a témában otthon (meg az sem derült ki számomra, melyik hogy működik)


Az egyik ez:

[link]


A másik ez:

[link]


Bárkitől bármilyen tanácsot elfogadok, ha van más ötletetek vagy tudnátok javasolni megoldást.Esetleg napelemes lámpa? Egy biztos: mozgásérzékelőset nem szeretnék, mert nem folyamatosan mozgunk a lakásban.


"Jelige: FÉNYT AKAROK!!" :D Világosságot!! :-)


Előre is köszi :-)



#napelem #LED #világítás,
2020. nov. 25. 12:12
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

10-es, Neked is köszönöm, hogy segíteni próbálsz, de ez több szempontból sem megoldás: az asztali lámpa a számítógépnél van- a számítógép pedig szintén ebben az elosztóban van bedugva - ergo, akkor a mennyezeti lámpához az elosztóba kellene bedugni a kábelt, ami a plafonra megy az asztali lámpa helyett. Ez önmagában még nem lenne baj - az viszont inkább, hogy ezzel megszűnik a számítógépnél a világítás, ami kb. 3 m-el arrébb van, mint a csillár.

A nagyobb probléma az, hogy mindenképpen hordozható megoldás kell, mivel, mint írtam, több helyiségben sincs villany: a fürdőszobában pl. most egy kis Lidl-s gardróbba tehető LED lámpa van felragasztva, ha meg kevés, akkor a telefon zseblámpájával világítunk.


Szóval még az is lehet, hogy 2 hordozható valamit vennék.

De 5-ös remekül megértette a problémámat - már csak ki kéne találnom, melyik lenne a jó azok közül, amit belinkelt?

2020. nov. 27. 08:10
 12/13 anonim ***** válasza:

És miért nem válasszátok le a szobát a villamos hálózatról? Meg kell keresni azt a dobozt, amiből ki van kötve, és egyszerűen levágni, majd szigetelni szigetelőszalaggal vagy pedig minden szálra külön-külön teszel egy sorkapcsot. Ezután már vissza lehet nyomni a kismegszakítót.

A kismegszakító ami az óra alatt van és le van plombálva az e-on (vagy hasonlóhoz)-hoz tartozik. Ezt díjmentesen cserélik ugyanakkorára.

A többi kismegszakító szabadon cserélhető:

Ebből veszel annyit, amennyi van a lakásosztóban, vagy villanyóra szekrényben: [link]


Ha lehúztad az óra alatti megszakítót, a többi szabadon cserélhető.


Ha az asztali lámpád nem bír 40w-nál többet, akkor kell bele rakni egy 5 w-os ledet, az kb ugyan olyan fényerejű

2020. nov. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

No, a problémát a következőképpen oldottuk meg:

- részben hallgattam azokra, akik azt mondták (ha többen voltak) hogy a 40 wattos asztali lámpába tegyek led izzót, s így vettem egy 20 wattos ledet, mely 120 wattnak felel meg. így egész normális világítás lett a szobában.

- másrészt a fürdőszobába pedig vettem egy hordozható, tölthető reflektor, effélét - ez is nagyon bevált :-)


[link]


Köszönöm mindenkinek a segítséget, még 12-esnek is, holott én biztos nem állnék neki kismegszakítókat cserélni - már csak azért sem, mert ezek 70-es évek-beli vezetékek (vagy még régebbi) és a kismegszakító is ősrégi, még porcelán (azt hiszem)

2020. dec. 21. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!