Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Linóleum egy szépen felújított...

Linóleum egy szépen felújított lakásban mennyire számít szokatlannak, szegényesnek? Részeletek a leírásban.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Felújítom a panel lakásomat. Nem ám csak felújítgatom. Teljes felújítás lesz, beépített szekrények, vezetékek, minden.

Megengedhetnék magamnak drágább burkolatot is, de szeretem a linóleumot. Meleg, konnyen takarítható, vízálló, nem sérülékeny. Van laminált padló mintás, kő mintás, csempe mintás, színes stb...

Azon is gondolkodom hogy a füdő és wc falán is csempe mintás linóleum lenne. Talán a konyhában csempe lenne. A forró olajat nem bírja a linóleum.

Még soha nem láttam olyan lakást ami jól nézni, nem kelt szegényes benyomást, mégis linóleum burkolatok vannak.

Ti láttatok már ilyet? Mit gondoltok a témáról? Láttatok már modern lakást ahol linóleumot használtak?

Sokat költök a felújításra, szeretném ha ez látszódna is. Viszont nagyon praktikusnak tartom a linóleumot.

Szeretem ha meleg a padló, de szőnyeggel sok a baj. Az is jó ha vízálló és nem kényes.



2021. dec. 25. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Sok szép, igényes linóleum van már, nem úgy, mint mondjuk 40 éve. Szerintem simán vállalható padlóburkolatnak. Viszont a falra biztosan nem raknám.
2021. dec. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

A linóleum alatt mit értesz? Vinyl? Vagy laminált? Egyébként ma már ezek sem olcsók, és vannak minőségibb márkák is. Falra én sem tenném. Vannak kifejezetten vizes helyiségekbe ajánlott vinylpadlók is.


Összességében nem tudom, ilyen szebb új vinylt csak boltban láttam, a szüleimnél a tetőtérben van laminált, igazából elég gagyi, de régi típusú és akkor is az olcsóbbak között volt. Személy szerint én fapadló-párti vagyok. Ha van a lakásodban eredeti fa parketta, szerintem hagyd meg. Ha panelt újítanék fel, én a mid-century modern stílust favorizálnám, ahhoz meg megy a halszálkás parketta.

2021. dec. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Szörnyen ocsmány, és olcsó hatást kelt a linóleum, akármilyen modern, meg szép mintás. Még a padlón is, de a falon aztán végképp igénytelen dolog alkalmazni.

Az én szememben egy olyan panel lakás, ahol pl. a közlekedőben, meg a fürdőben, wc-ben linóleum van járólap helyett, az bizony nem egy "teljesen felújított lakás", hanem rengeteg munka van még vele, hogy normális legyen.

2021. dec. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A felújítás egyébként nyár elején vagy a fűtés szezon végén lesz valamikor. Így beszéltük meg a kivitelezővel. Akkor jön majd egy lakberendező és együtt kitaláljuk a dolgokat.

Jelenleg a panelházzal egy idős linóleum van, meg szanaszét ázott, brutálisan szétgyepált laminált padló az egyik szobában.

Azt hogy milyen linóleum vagy pvc padlót szeretnék. Eddig csak a google képek közt meg pár magyar gyártó honlapján nézelődtem. Valami olyasmire gondoltam hogy a szobákban laminált paló mintás, fürdőben wc-ben kő mintás, előszobában valami mondern színesebb. Konyhában meg lehet kobb az igazi kő a kifröccsnő zsírok miatt.

Persze még van időm átgondolni. Majd mégnézem személyesen is valahol milyenek.

2021. dec. 26. 08:16
 5/6 A kérdező kommentje:
Lehet hogy a csempe helyett csempe mintás mintás laminált cucc tényleg már igénytelen lenne. Bár praktikusabb. Pl. Nagyon nehéz úgy átfúrni a csempét hogy ne törd össze.
2021. dec. 26. 08:19
 6/6 A kérdező kommentje:
Jah és azt hiszem vinylt meg pvc-t értek linóleum alatt, de majd utána járok.
2021. dec. 26. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!