Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Festés után mikor lehet...

Festés után mikor lehet babával a szobában aludni?

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a kérdésem , hogy van egy 8 hónapos fiam akivel egy szobában alszunk. Ki szeretnénk festeni a szobát de nem tudunk addíg máshol aludni. Káros lenne a babára? (pl reggel nekiállunk és egész nap ventillátor menne , szellőztetnénk) Köszönöm :)

2013. aug. 23. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Én már aludtam úgy a szobámban hogy megszáradt, bepakoltam és aznap ott is aludtam.

Van bennük egy anyag ami száradáskor párolog ki, valaki szerint káros, ettől büdös a festék(bár sztem nem büdös annyira). Van olyan festék ami nem tartalmazza ezt az anyagot.

Kérdezd meg a festőt hogy milyen festékkel dolgozik.

2013. aug. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szellőztetéssel nem káros a falfesték, száradás után a műgyantás diszperzió leköt pár órán belül. A levegőben csak a nedves állapotú műgyanta szagát érzi az ember egy darabig, ami szellőztetéssel szinte a nullára csökken egy nap múlva. De ezzel együtt sem olyan veszélyes mint a lakkbenzin és azok műgyantái.


A lakkbenzines mázolóanyagok - ha ajtó, ablak festés is lesz - az bizony még felnőttre is káros és fejfájást, hányingert is okozhat. Egy 8 hónaposnál főleg. Ott 3-4 nap szellőztetés is indokolt.

2013. aug. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Nem terveztünk lakkbenzinnel festeni de azért köszi észben tartom majd :)
2013. aug. 26. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!