Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Laminált padló vs. Parketta....

Laminált padló vs. Parketta. Felújítunk, szóba jött a laminált. Vélemények, különbségek?

Figyelt kérdés
Régi parketta lenne felújítva, újra lerakva stb de nekem nem tetszik a színe, ezért jött szóba a laminált padló. Melyik jobb és miért?
2016. márc. 13. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen igényeitek vannak és mekkora keret áll rendelkezésre, a laminált olcsóbb, de strapabíróbb, viszont a parketta szebb, de drágább és kényesebb. Ha pl. kisgyereketek van érdemesebb lamináltat venni :-)
2016. márc. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen jobb a fa. Persze felszedetni, újra lerakatni, csiszoltatni lakkozni ez elég drága. A lamináltból is van drága, de úgy is olcsóbban jöttök ki. Én személy szerint nem kedvelem a lamináltat, mert bár szép, de elég mű a felülete, és ezt észre is lehet venni. Parkettát is lehet színnel pácolni, erre a parkettás tud pontosabb választ adni.

A felcsiszolt parketta jó lakkal, jó 10 évet kibír. Mindamellett javítható a sérülése, ami a lamináltról nem mondható el. Egy gyerek játékkal, természetesen össze bírja karcolni, gyerek szobába nem való.

2016. márc. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, gyerek egyébként nincsen képben, szóval amiket írtatok nem szempont számunkra, persze hasznos.

Lamináltból egészen világosat, bézs-szürkés jellegűt néztem ki, parketta szerintem nem lenne olyan. Azt hiszem laminált padló lesz a vége, hisz olcsóbb is, persze nem annyira hosszútávra szól. Anyukám csak a faanyagot sajnálja kidobni, viszont hallottunk olyat, hogy el lehetne adni. Szerintetek van arra reális esély, hogy valaki használt parkettát megvegyen?

2016. márc. 13. 23:16
 4/8 anonim ***** válasza:

lehet rá esély, ha szépen fel lehet szedni, vagy felhasználni kisebb szobához máshol.

Ha társas házban vagytok, a zajgátlásra figyeljetek különösen, mert én mindent hallok a felső szomszédtól; a laminált kopog.

hely meg lesz, mert a parketta 22mm vastag, így lesz mit kitölteni alatta. Ha szegezett a régi parketta, ott viszont betonozni is kellhet(pármafára rakva és közte homok/sitt), vagy aljzatkiegyenlítő is kellhet. Ezt mindenképpen mérjétek fel előtte. Szegezettet felszedni is nehéz, de ha nyikorog, ennél úgysincs más megoldás. Viszont ha ragasztott és még jó, akkor érdemesebb lenne parkettás véleményét kérni, mennyire lesz világos stb. Ez nem kerül pénzbe.

2016. márc. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xswerdy ***** válasza:
A régi parketta eladható, de ami bejön belőle, az sokat nem lendít a lakásfelújítás anyagi terhein.
2016. márc. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja nem is azért, csak akkor nem kidobva lenne, hanem mégiscsak valami minimális plusz :)
2016. márc. 18. 16:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden vackot el lehet adni, ha elég olcsón adod :-), én egy adag bontott terméskövet adtam el, jelképes összegért, de olyan szép volt, hogy sajnáltam volna, ha a kukába kerül.
2016. márc. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A laminált alá szivacsot kell tenni "tompa illesztéssel". Ha vastagabbat választasz, akkor nem hallatszik le.
2016. júl. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!