Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kúria, kastély, egyéb helyileg...

Kúria, kastély, egyéb helyileg védett ingatlan felújítása?

Figyelt kérdés

Nagyon szép kúriákat, kastélyokat és ilyen jellegű helyi védettséget élvező eladó ingatlanokat látok. 3-400m2 beltérrel, boltívekkel, 100-200m2 pincével.


Kérdésem az lenne, hogy ha arányában olcsóbbak mint egy azonos alapterületű tizen-huszon éves ház, akkor azért nem veszik meg a tenger pénzzel rendelkezők, mert rengeteg engedély kell és még csak nem is újíthatja fel úgy ahogy szeretné? Illetve nem lakhatja be kedve szerint ?


2018. nov. 27. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1.: A legtöbb vizes, lerobbant.

2.: ROHADT SOK engedély vagy vastag boríték kell, hogy megfelelően felújíthasd és korszerűsíthesd.

3.: Megfelelő áron eladhatatlan lesz a későbbiekben.

2018. nov. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy mondod, a vásárlás + a felújítás többszöröse egy modern igények szerint kialakított épületének. Az engedélyezésről nem is beszélve. A fenntartásról meg pláne.
2018. nov. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Így ahogy mondod. Anyagilag nem éri meg, mert a végén háromszor annyiban fog megállni, mintha teljesen újat építene. Plusz a védettség az nagyon szivatós dolog, megmondják a legapróbb részletekig, hogy milyennek kell lennie.
2018. nov. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És akkor a jogbiztonságról nem is beszéltünk, hogy mi van, ha szemet vet rá egy "Tiborcz" vagy "Mészáros"??? Megveszed, aztán pár hét/hónap múlva rájössz, hogy az már "ki volt nézve" és úgy meg leszel szivatva, hogy örülsz, ha féláron engednek kiszállni...
2018. nov. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A felújítása nagyon bonyolult és nagyon szűk keretek között lehet csak felújítani.

Minden egyes munkafolyamatot engedélyeztetni kell és ott megszabják, hogy mit milyenre kell csinálni.

Például egy ablak cserénél megszabják, hogy konkrétan milyen ablakot lehet használni ( megszabják az ablak formáját, színét, fajtáját stb.). Ezért ugye egyedi ablakokat kell legyártatni ami nem olcsó és ez minden egyes javításra ugyan azt a kört kell lezongorázni.

2018. nov. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A műemlékvédelem a totális elmebaj. Tudok olyan belvárosi házat, amit teleknek vettek meg, de a hivatal nem engedte lebontani az utcafronti falat. Úgyhogy az utcai tök vizes, málló fal megmaradt és mögé épitették a teljesen új házat.
2018. nov. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azért hátráltam ki még a kétezres évek első felében egy ilyen projektből, mert beláthatatlan volt előre a felújítás költsége.


Pedig az épületen nem volt műemlékvédelem. Ez a nógrád megyei Romhányban van, Laszkáry kúria néven egy igazi klasszicista kastély, középrizalittal, timpanonnal, porticussal, teremsoros belső elrendezéssel. Ez 2001-ben 9 millió forintért megvehető lett volna. Ma sem több az ára 20 milliónál. Csak sajnos az emlúlt 16-17 évben is nagyon sokat romlott az állaga.


Manapság amúgy érdemes felvenni a kapcsolatot a Virág Zsoltékkal, az a srác, aki a Kastélylexikonokat is összeállította. Ők működtetnek egyesületet, állítólag voltak sikeres műemlékfelújítási pályázatos projektek is.


[link]


Nem tudom mennyi pénzed van, én ha ma abban a helyzetben lennék, akkor egy felújított és lakható ingatlant vennék meg. 75-80 milliótól már vannak ilyenek, 100-130 millió között több is, a számomra non plus ultra a ráckeresztúri (Martonvásár) Brauch Lyka Lieszkovszky féle kastély, 7 hektár, újszerű patinás lakható kastélyépület és az egész 300millió körül megcsíphető. Ez konkrétan egy OLCSÓ rózsadombi villa árkategóriája, de igazi birtok igazi kastéllyal.

De jó vétel Veresegyházon a Dlauchy kúria 85milláért, vagy Karancskeszin is van egy gyönyörű 120-130 millió.

Nagykátán is árulnak 100 alatt. És ezek mind azonnal beköltözhetőek, sokaknál még a berendezés is jár hozzá. Ezer százalék, hogy kevesebből megáll így, mint belefogni egy felújításba.

2018. nov. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nincs pénzem rá, csak érdekelt a kérdés. Akkor lesz csak rá ha nyerek az euro jackpoton...


Na igen, ilyen ez a kva ország, mindenhez engedély kell, még az engedélyhez is az kell.


Továbbgondolva a kérdést: és ha ilyen klasszicista épületet építtet az ember? Újat? Azon semmilyen műemlékvédelem nincs, mégis arra hajaz. Bár akkor a hangulata sincs meg, hogy 100-150 évvel ezelőtt is ezeket a folyosókat, szobákat rótták az előző lakói.

2018. nov. 27. 19:38
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok.


Klasszicizáló kastélyt, kúriát már én is gondoltam "építkezni". Mindenképpen olyan építészt keresnék fel, aki műemlékrestaurálásban is otthon van és ismeri a historizáló építészeti stílusjegyeket. Mivel pont a klasszicizmus a régi főúri pompa "minimalizmusa". Azaz nagyon, de tényleg nagyon fontos, hogy milyen magas oszlopokhoz milyen vastagság társul, hogy az ablakok mekkorák és hol helyezkednek el a homlokzaton, a valódi kúriákban pl nem volt ez az amerikaikonyha-nappali őrület. Volt helyette személyzet által működtetett konyha, ami inkább munkaterület és voltak szalonok, étkező és tálalóhelyiségek. Stb. A beltér elsősorban teremsor jellegű, egymásból nyíló és nagy helyiségekkel, a nagyobb kúriákban oldalfolyosó IS volt, de a teremsor az egyik bája ezeknek.

És hát ehhez nem egy kockaházas vagy egy maias szines-szagos csempés csicsás kulipinytós kistelkes kertvárosi környezet dukál, hanem minimum 3-4000 négyzetméteres, de inkább egy hektáros terület, ahol a helyi szabályok engedik a nem utcafronti, villaszerű beépítést (villa=körbejárható lakóépület, ennek ennyi a definíciója, tehát hogy bőven van előkert és oldasó részek is, nem telekhatárra és nem utcafontra épül)

Szóval ez sem egyszerű történet, de megértelek, én is SZERELMESE vagyok a témának.

2018. nov. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az ember örömmel kacérkodik ilyenekkel, de gondolni kell aztán a realitásra is: miből jön be a ráfordított összeg meg a folyamatos fenntartás. Ezek az ingatlanok többnyire főutaktól, forgalmasabb helyektől távol vannak, ahová se gazdag romantikázó túristák, se múzeumlátogató megszállottak nem akarnak elmenni és pénzt költeni.
2018. nov. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!