Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kúria, kastély, egyéb helyileg...

Kúria, kastély, egyéb helyileg védett ingatlan felújítása?

Figyelt kérdés

Nagyon szép kúriákat, kastélyokat és ilyen jellegű helyi védettséget élvező eladó ingatlanokat látok. 3-400m2 beltérrel, boltívekkel, 100-200m2 pincével.


Kérdésem az lenne, hogy ha arányában olcsóbbak mint egy azonos alapterületű tizen-huszon éves ház, akkor azért nem veszik meg a tenger pénzzel rendelkezők, mert rengeteg engedély kell és még csak nem is újíthatja fel úgy ahogy szeretné? Illetve nem lakhatja be kedve szerint ?


2018. nov. 27. 12:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

7-9 vagyok.


Megmondom az őszintét, hogy én egy romantikus álmodozó vagyok (pedig 40+os pasi), aki ilyesmiben lakni szeretne és nem feltétlenül üzleti célra használni.


Ez kb olyan, mint ahogy egész jó áron kiadható lakást vagy üzlethelyiséget lehet venni mondjuk 30 millió forintért, de van, aki ennyiért egy Mercedest vesz és jár vele. Tehát nem minden beruházás haszonalapú.


Az ilyen kúria és kastély téma is lehetne reális alternatívája egy tehetős ember zsúfoltpesti vagy zsúfoltbudai családi házának.

A II/a kerületben picike telken, átlag méretű családi ház kerül annyiba, mint kicsit távolabb egész kastélyok birtokkal.


Persze természetesen ennek sem egy albérletes gyártósori operátor a célcsoportja (nem nézem le őket, csak példaként hoztam fel) hanem a tehetősebb réteg.


De tudok olyat, akinek az autója is ezeket a nagyságrendeket ütögeti.


Ez a témakör inkább úgy mondanám, hogy STÍLUSOS VÁLASZTÁS a divatos trendi dolgokkal szemben.

2018. nov. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!