Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Merre nyíljanak az ajtók?

Merre nyíljanak az ajtók?

Figyelt kérdés

Cseréljük a beltéri ajtókat a panel lakásunkban és a feleségemmel azon vitázunk, hogy merre nyíljon a WC és a fürdő ajtó, ami röhej. :)

Tartanék egy közvéleménykutatást, hogy Ti melyikre tennétek a voksotokat a kép alapján és miért?


[link]


Szerintem egyértelműen "A", mert úgyis WC után kezet mos az ember, így a legrövidebb az út, nem kell kerülgetni az ajtókat + a kapcsolók is kéznél vannak. Ő viszont vagy a "B" vagy a "C" verziót preferálná, mert szerinte hülyén néz ki, ha nem ugyanabba az irányba nyílnak az ajtók.

Szóval, Ti mire szavaztok?



#ajtó #nyitás #nyitásirány
2019. febr. 6. 01:13
1 2
 11/19 Alain Delon ***** válasza:
10%
Tegyetek a WC-be pumpás kézfertőtlenítőt és mindegy lesz, merre nyílnak az ajtók. De szerintem nálatok más gond lehet, ha az ajtók ekkora problémát okoznak.
2019. febr. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
46%

Tipikus panel problémának tűnik. :D Általában valamelyik oldalon van pl. a bejárati ajtó, így az eleve meghatározza annak az ajtónak a nyitási irányát. A másikat célszerű szembe nyitni vele. Többnyire így is van kitalálva, mivel a budiba nem fért be egy kézmosó.

Személy szerint én ezért nagyon utálom a panel wc-ket, de ízlések és pofonok. Mégjobban utálnám, ha ajtókat kéne kerülgetnem kézmosásig, főleg hogy általában túl nagy hely sincs a folyosókon. Hányszor és hány helyen fogdossam össze az ajtókat, mire kezet tudok mosni?

2019. febr. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
73%
"A". A többi FELESLEGES VARIÁLÁS.
2019. febr. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
46%

10-es vagyok, nem értem a lepontozást.

Középen vannak a kapcsolók, azt mindig a kilincs mellett, a támadási irányban célszerű elhelyezni, úgy esik kézre. Minden más esetben, ami nem az A, kényelmetlen keresgélés lenne az eredmény, meg az, hogy kapcsolásnál magadra nyitod az ajtót. Egyszerűen ilyet nem tervezünk.


Tehát építészként továbbra is azt mondom, a kapcsolókat is figyelembe véve, hogy csakis az A-t tartom elfogadhatónak. Ha az ügyfél mást kér, szíve rajta, úgy építi be ahogy akarja, de rajzon csakis ez szerepelne.

2019. febr. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
46%
A kérdező ennyire humortalan, vagy mi ez a sok nulla százalék? Teljesen értelmetlen pontozás. 5 vagyok
2019. febr. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Én kérek még pirosat!
2019. febr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nem én osztom a diszlájkokat, csak jelezném. Én vagy zöld kezet dobálok, vagy semmit. Egyébként nincs több ajtó a közelben ami bármi befolyásolna. Bejárati ajtó 2 méterre, a WC mellett meg ami volt ajtó azt kiszedtük már rég és ott egy gardrób szoba van.
2019. febr. 6. 12:48
 18/19 anonim ***** válasza:
63%
A.
2019. febr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Anyósóméknál ugyanez a helyzet, nekik A, prakitkus.

Nálunk a wc mellett a speiz van és ott is A verzió - bár itt nem mérvadó, de esztétikailag is ez a jobb.

2019. febr. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!