Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Sárga foltosan mos a mosógepen...

Sárga foltosan mos a mosógepen, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kisebb nagyobb sárga foltok lesznek a ruhákon miután kiveszem a gépből őket. Mosószert, öblítőt nem hasznalok, ecetes vízzel öblítek. Domestossal 90 fokon átmostam, gumi részét letakarítottam, de nem lett jobb.

Nem tudom mit csináljak...


2019. aug. 20. 09:08
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Na csak meg lett a bűnös... Kiszedtem a szűrőt és abban volt egy már rozsdásodasbak indult fémpénz és gémkapocs. A fémpénz okozhatta a problémát, azért is írom le, hátha valakinek segítség. Mosni továbbra is úgy fogok ahogy eddig, nem attól lesz jó a mosogépem és tiszta a ruhám, hogy a boltban/reklámban láható mosószert és öblítőt megveszem.
2019. aug. 24. 18:26
 12/13 A kérdező kommentje:

Még annyi....

Szűrő tísztítás után még 60 fokon átmostam a gépet trisóval. Azóta több adagot mostam és szép tiszták a ruhák.

2019. aug. 24. 18:28
 13/13 anonim ***** válasza:

Hehe, erre senki nem gondolt. Ügyes! :) Nem véletenül kéne azt a szűrőt időnként kipuceválni. :)


Na az történt, hogy a szűrőben maradó fémek szépen rohadásnak indultak a mosógép használata után abban a lenti szekcióban ottmaradó vízben. A mosógép pedig rögtön önti be ugye a mosóvizet ami összekeveredik a lenti pangó vízzel és így már kész is a ruhafestés tuti kelléktára.


Van egyébként olyan mosógép aminek "eco" szelepe van. Az pont ezt az alsó részt elzárja, hogy a mosószer ne tudjon oda beülepedni, így még kevesebb víz kell a mosáshoz, nincs mosószer és vízpocséklás a meddő térfogatban.

2019. aug. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!