Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miert szamit hazimunkanak a...

Miert szamit hazimunkanak a mosas?

Figyelt kérdés

Utalom amikor egy no azt mondja, hogy tegnap egesz nap mostam.

Kivenni a szennyestartobol, betenni a gepbe, mosokapszula, 2 gombnyomas es mehet. 1,5 ora mulva kiveszi es kitereget.


Holgyeim! Mi ebben a munka?


2019. nov. 11. 20:32
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
39%

"A sori munka az robot munka..."


A mosás meg házimunka. Mit nem lehet ezen érteni?

2019. nov. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:
Jolvan :)
2019. nov. 11. 22:01
 13/44 anonim ***** válasza:
28%
És akkor a #2-t most miért pontoztátok le?!
2019. nov. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
31%

Egyetértek a kérdezővel a bepakolás, teregetés kb 10 perc alatt megvan. A mosást pedig elvégzi a gép nem úgy mint régen, hogy kézzel kell mosni.

Szerintem a mosogatás is ilyen, ha van mosogató gép. Bedobálod a koszos edényeket és evőeszközöket a gépbe és tisztán kiveszed ez is megvan 10 perc alatt.


Itt szerintem nem a házimunka kifejezéssel van a gond, hanem azzal, hogy ez elő van adva egész napos tevékenységnek és kemény munkának.

2019. nov. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
75%

"tipikus ostoba no vagy aki szerint a mosas egy egesz napon at tarto kemeny fizika munka"

Senki nem állítja, hogy ez így lenne.

Mellesleg elég ostoba feltételezés is, hogy házimunka = egész napon át tartó fizikai munka.

Házimunka = a ház körüli teendők ellátása, a háztartás rendben tartása. Ennek egy része természetesen a mosás is. Mi olyan érthetetlen ebben?

2019. nov. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
0%

"Mellesleg elég ostoba feltételezés is, hogy házimunka = egész napon át tartó fizikai munka."


Én is jó párszor találkoztam olyannal aki 3 adag ruha mosását egész napos tevékenységként állítja be.

2019. nov. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
60%
Mert minden házimunka, amit ha nem csinálsz meg magad ( vagy a családodból valaki) akkor fizetni kell érte, hogy más elvégezze helyetted.
2019. nov. 12. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
96%
Miért nem számít annak? Én meg azt utálom, ha valaki nem érti meg, hogy haza kell mennem mosni, mert hiába a gép csinálja, attól még valamikor el kell kezdenem vele foglalkozni, hogy másnapra megszáradjon. Ebben az a munka kérem, hogy az időmet bszom el vele ugyanúgy.
2019. nov. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%

1. Miért, mi lenne, talán hobbi?

2. A "házimunka" szó miért jelentene feltétlenül "kemény fizikai munkát"? A mosogatás se kemény fizikai munka, a ruhák megvarrása se, de igazából még az ablakpucolás se.... sőt, ma már ritka az a házimunka, ami igazán kemény fizikailag, akkor már nem is házimunka? :D

3. Én a magam részéről sokkal szívesebben pucolok budit vagy hasogatok fát, mint hogy teregetnem kelljen a vizes ruhát. De komolyan.

N

2019. nov. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
13%

Áruljátok már el, hogy szerintetek mi a nagy munka a mosásban.


Direkt még értem kényelmes tempóban bepakolni a gépbe úgy hogy a zsebeket is átnéztem 5 perc volt. Kiteregetni 4, 5 perc volt beszedni a ruhákat 2 perc volt, ez összesen 11,5 perc volt.

Az, hogy vársz amíg kimos a gép az nem számít munkának szerintem.

2019. nov. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!