Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Múlt héten vettem egy Whirlpoo...

Múlt héten vettem egy Whirlpool elöltöltős mosógépet, ami nagyon rosszul mos, mit lehet vele még csinálni?

Figyelt kérdés
Bármilyen programmal mosok, addig jutottam már,hogy csak a 30 perces programot használom hideg vízzel, de így is megnyúzza a ruhát, kiszöszölődnek és a lényeg :annyira megfakul a szinesruha, pedig Tomi color mosógélt használok eddig a régi mosógépeimmel ilyen nem fordult elő, pedig 60 fokon is mostam ezeket a ruhákat, ecetet is öntök már hozzá. Egyszerűen kedvem nincs már benne mosni, inkább mosnék kézzel. Nem tudom mit csinálhatnék még vele?

2019. dec. 20. 11:48
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
A dob belsejében vagy az ajtó belsején, esetleg tömítés mögött nem találsz sorját? A centrifuga fordulatszáma nagyon eltér a régitől?
2019. dec. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
100%

Ha mosáskor a mosószer mellé még ecetet is öntesz, akkor BÁRMILYEN mosógépet veszel, piszkos marad a ruha.

Az ecet közömbösíti a mosószer lúgosságát, ezért is szokták csak ÖBLÍTÉSRE használni.

Nekem is Whirlpool van, igaz felültöltős, oda nem adnám semmiért, gyönyörűen mos.


Azért én elgondolkoznék, hogy mielőtt ezt a visszaviteli cécót eljátszom, nem a mosószerrel van e probléma?

Hiába ez a megszokott mosószered, lehet egy hibás széria, mert akármilyen szar egy mosógép, a ruhákat nem a gép fakítja, hanem a mosószer.

2019. dec. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
35%

Nem értem miért olyan hihetetlen, hogy nem user hiba, hanem tényleg nem a legjobb a mosógép.

Gyanítom, hogy kevés vízzel mos, és nagy a centrifuga fordulatszáma. Válaszd ki, amelyik a legtöbb vízzel mos, a centri max 800on legyen.

Én is észrevettem, hogy a 10+ évesek szebben mosnak az újabbaknál, mivel párhuzamosan mosok újjal és régivel, igenis van különbség.

A ruha fakulását meg szerintem csak most vetted észre, az nem most kezdődhetett.

2019. dec. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
66%

Azért lúzerhiba, mert arra is tojik, hogy leírja a mosógép pontos típusát, hiába kértem meg rá külön, hogy lássuk a pontos tényállást. Ezek után azt se hiszem el, hogy elolvasta a könyvét és az öblítőt, vagy az ecetet az öblítősrekeszbe tolja, a mosóport a főmosóba, mosóporra való beállítással, s nem megcserélve a kettőt, vagy folyékony mosószerre való beállítással használja. Egyáltalán nem evidens, hogy az új gép is ugyan úgy működik, ugyan úgy kell használni mint a régit, de a hisztiző nők csak ordibálni tudnak. Ami a kedvencem, az, hogy az ecetet a mosószerhez öntik. Még mosóporhoz is, hidd el, simán.


De alapvetően az ecet sem kell a mosáshoz, ahogy az "öblítőszer" sem. Csak a maradék mosószert közömbösíti, HA maradt még a 3. öblítőfázisra egyáltalán. (Ha megfelelő mennyiséget, megfelelő programot választ, akkor nem marad benne) Az totál más dolog, hogy a nők átverésére és a piac bebiztosítására behülyítették őket művegyszerszaggal, és nekik az a tiszta ami fullasztó módon "illatozik", miközben semmi mást nem csináltak, csak alaposan bekoszolták a tiszta ruhát egy szagmegkötő anyaggal.

2019. dec. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
100%

"Tomi color mosógélt használok ... ecetet is öntök már hozzá"

És mégis minek????? Hogy semmit se érjen a Tomi?????

Olvasd el a mosószer adagolási útmutatóját, az ecetet meg ne a mosószerhez öntsd, hanem az öblítő rekeszbe, hogy csak a mosás után, az öblítési szakaszban rúghasson labdába (10%-os ecet legyen, és annyit használj belőle, amennyit öblítőből kéne - de ne variálj: vagy ecet, vagy öblítő).

2019. dec. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
24%
A nők 90%-nak fingja sincs a mosógépek működéséről és a mosógépes mosásról. (A kéziről sincs.) De bőszen nyomják orrba-szájba ész nélkül amit találnak a boltpolcon és jó erős szaga van vagy amit megetetnek egymással és a bioreklámokkal.
2019. dec. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
76%

Az ecet vagy öblítő mennyisége... Biztos vagy abban hogy minden öblítőnél ugyanannyi, 5ml/kg lenne az ajánlott mennyiség? (ami rá van írva az öblítősflakonra)


Elöltöltősnél nagyon jól látszik, hogy habzik-e és mennyit a mosásnál, és az öblítési fázisoknál, de a kádba kifolyatáskor meg lehet mérni az öblítővíz kémhatását, és ha az 7ph a legvégén, akkor jó volt minden. Ha nem, akkor valami vagy sok vagy kevés volt.

2019. dec. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ,azoknak akik értelmes válaszokat adnak ,akik meg kötekednek , kritizálnak pedig próbáltam konkrét lenni hát azokat sajnálom ,én csak segítséget kértem !

Whirlpool FWG71484W EU elöltöltős mosógép 7kg, 1400 ford/perc, 6. érzék funkció, A+++ energiaosztály,a gép típusa ,és igen új de nagyon nem vagyok megelégedve vele , pedig kifordítom a ruhákat is ezt már évek óta így csinálom ,most mindent mosózsákban mosok, mert annyira kevés vizet enged és nagyon odavágja a ruhát ahogy fordul a dob hogy lehet ez a baj és a 30 perces programon is annyira forog ,meg centriz az öblítések között szerintem simán megy az 1400 fordulat , de a legvégén meg csak 800-as centrivel fejezi be ! Rosszul vannak összeállítva a programok , van benne egy pár felesleges és a mindennapi mosáshoz meg nincs ,és mindegyik olyan hosszú : a kímélő program is 1 óra 20 perc.Sajnos rosszul választottam , az eladó ajánlotta nagyon ezt a gépet 😢!

2019. dec. 23. 06:15
 19/67 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki ecet nélkül azért, miután kibogarásztál az útmutatóból egy jónak tűnő programot!
2019. dec. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
Ezért nem szabad a bolti eladókra hallgatni. Azt tukmálják Rád amiért éppen jutalékot kapnak (egy vezető műszaki aruházlánc kereskedelmi osztályán dolgozom, nem csak a levegőbe mondom). Nem tudom mennyiért vetted a Whirlpoolt de múlt héten egy 7kg-os, 1200 fordulatos LG gép 100 ezer forint alatt volt. Ilyenkor utána kell nézni a neten, el kell olvasni teszteket stb. Még esetleg azt tudod, hogy eladod a mostanit és veszel egy újat, tudom bukta így is, de legalább nem teszed tönkre az összes ruhádat.
2019. dec. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!