Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Múlt héten vettem egy Whirlpoo...

Múlt héten vettem egy Whirlpool elöltöltős mosógépet, ami nagyon rosszul mos, mit lehet vele még csinálni?

Figyelt kérdés
Bármilyen programmal mosok, addig jutottam már,hogy csak a 30 perces programot használom hideg vízzel, de így is megnyúzza a ruhát, kiszöszölődnek és a lényeg :annyira megfakul a szinesruha, pedig Tomi color mosógélt használok eddig a régi mosógépeimmel ilyen nem fordult elő, pedig 60 fokon is mostam ezeket a ruhákat, ecetet is öntök már hozzá. Egyszerűen kedvem nincs már benne mosni, inkább mosnék kézzel. Nem tudom mit csinálhatnék még vele?

2019. dec. 20. 11:48
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
0%

Hagyjátok már az ecettel békén. Ha szedi szét a ruhákat, akkor azt moshatja harmattal is, tökmindegy.

55%- os mindenhova odaböfögi a nők hülyék a mosáshoz, meg olvasgasd a használatit dumát. Ne foglalkozz vele.

Gyapjú programot probáltad már?

2019. dec. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
53%

Jézusom, ez 30 perccel akar mosni és csodálkozik???


Válogasd már ki a pamutot, szedd ki a fehéret, mérjed le a súlyát, rakd be pamut programra és 40fok, 1400-as fordulatra.

A súlyra kimért mosószert a jágy víznek megfelelő mennyiséggel add a főmosóba, a vízkeménységednek megfelelő vízlágyítót, HA KELL akkor add hozzá a mosószerhez. NE a mosóportból önts rá egy tonnányit!

Öblítő, ecet most nem kell.

A 30 perces kamuzásokat pedig felejtsd el egy életre. A mosószer sem tud feloldódni, az öblítést sem végzi el rendesen. Mégis ettől várod a világmegváltó csodát?


Mindjárt ránézek a géped könyvére.

2019. dec. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
52%
Gyapjú programmal mosni a pamutot? Gratulálok.
2019. dec. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
66%
Végre leírtad a pontos típusát.
2019. dec. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
15%
Gratulálhatsz is. Képzeld a gyapjú program sokkal több vízzel mos és nem forgatja benne a ruhákat 1000res fordulatszámon. Marha nagy bűn betenni a pamutpolót rá.
2019. dec. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
70%

Ez egy inverteres elöltöltős állítólag gőzfunkcióval.


Maximális fordulata egyébként is csak 1351 ford/perc

A gőzfunkciót ugye nem erőlteted? A mosáshoz ugyanis semmi köze. A sima pamut programot használd, ne az ECO-t. A rajzokból nem tudom kisilabizálni melyik állásnál ire gondolhattak. Meg kell nézni a könyvében mire mit írt.

Az se biztos, hogy a pamut néven van a pamut program, hanem valami főzőprogram. Ezt kell 40 fokra és 1400-ra beállítani, majd elindítani. kb 3-4 kg ruhát tegyél csak bele, hogy tudja dobálni. Mivel a könyvét nem lehet letölteni, innen nehéz többet megtudni erről a csodafegyverről, de az biztos, hogy ezzel is pontosan ugyan úgy ki lehet mosni a ruhát, mint az összes többivel.


Wicces ez a wiccpúl honlap:


Használati Utasítások

A Whirlpool felhasználói kézikönyvei a termékhez mellékelve vannak. A használati útmutatót itt is letöltheti.


[link]


De nem, nem lehet letölteni a magyar nyelvű gépkönyvet.

2019. dec. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
69%

Na erről az alternatív helyről le lehet tölteni...

[link]


A gép programja gyakorlatilag hülyebiztosra van belőve. A pamutnál eleve 40 fok van alapértelmezettként.

Mosószert a jobboldali nagy tartályba kell rakni, öblítőt a virágmintásba.

Sőt ezen nem csak +1, hanem +2 sőt +3 öblítést is hozzá lehet tolni az alapértelmezett 3-hoz.


Van egy Clean+ ami szintén 3 fokozatú, erős-közepes-enyhe ami a koszmennyiségtől függ (sok kosz, sokáig lötyböl, kevés kosz, kevesebb ideig lötyböl) Máshol ezt Time Managernek hívják...


Még gőzölési hülyeség is van benne, ha a korábbiak nem lettek volna elegek.


Pamutprogram max 7 kiló, műszálas 4, vegyes tömés esetén 3,5kg gyapjúból ebbe is csak 1,5kg


[link]


Olvasd el a könyvét újra.

2019. dec. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
Jé, egybecseng a reflexválaszokkal! :)
2019. dec. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:

Mikor nagy nehezen benyögte, hogy pontosan milyen gépről is van szó, ezt írta hozzá:


"Whirlpool FWG71484W EU elöltöltős mosógép 7kg, 1400 ford/perc, 6. érzék funkció, A+++ energiaosztály,a gép típusa ,és igen új de nagyon nem vagyok megelégedve vele , pedig kifordítom a ruhákat is ezt már évek óta így csinálom ,most mindent mosózsákban mosok, mert annyira kevés vizet enged és nagyon odavágja a ruhát ahogy fordul a dob hogy lehet ez a baj és a 30 perces programon is annyira forog ,meg centriz az öblítések között szerintem simán megy az 1400 fordulat , de a legvégén meg csak 800-as centrivel fejezi be ! Rosszul vannak összeállítva a programok , van benne egy pár felesleges és a mindennapi mosáshoz meg nincs ,és mindegyik olyan hosszú : a kímélő program is 1 óra 20 perc.Sajnos rosszul választottam , az eladó ajánlotta nagyon ezt a gépet"

2019. dec. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
69%
Akármivel mosol, egy hét alatt max egyszer mostál ki egy-egy darabot, márpedig egy mosástól biztosan nem fakult ki.
2019. dec. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!