Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Múlt héten vettem egy Whirlpoo...

Múlt héten vettem egy Whirlpool elöltöltős mosógépet, ami nagyon rosszul mos, mit lehet vele még csinálni?

Figyelt kérdés
Bármilyen programmal mosok, addig jutottam már,hogy csak a 30 perces programot használom hideg vízzel, de így is megnyúzza a ruhát, kiszöszölődnek és a lényeg :annyira megfakul a szinesruha, pedig Tomi color mosógélt használok eddig a régi mosógépeimmel ilyen nem fordult elő, pedig 60 fokon is mostam ezeket a ruhákat, ecetet is öntök már hozzá. Egyszerűen kedvem nincs már benne mosni, inkább mosnék kézzel. Nem tudom mit csinálhatnék még vele?

2019. dec. 20. 11:48
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
90%

Rosszul értelmezitek a vízfogyasztást.

A mosási és az öblítési fázisokban mindegyikben, külön-külön kell megmérni a vizet. Ez az elöltöltős és a felültöltős gépeknél eleve eltérő, mert az elöltöltősnek nagyobb a dobja.


A lényeg a vízszint-magasság. Pl. Pamut program mosási fázisában van egy bizonyos vízszint magasság, ehhez társul egy bizonyos vízmennyiség. Azért kell üres géppel lemérni, mert ekkor nem függ a benne levő ruhák vízfelszívó képességétől. Természetesen emiatt ruha nélkül kevesebb vizet fog a gép betölteni, mint ruhával megtöltve.


A mosási vízszint-szükséglet az etalon, ebből számolja hozzá a későbbi, öblítési szükségletet.


A vízóra pontosan megmutatja mennyi vizet használ a gép, csak le kell olvasni, nem csak rámondani, hogy sok vagy kevés. Természetesen jó lenne tudni a korábbi gépek hasonló adatát, de az már kideríthetetlen.


Az tképpen egy huszadrangú adat, hogy egy teljes mosás során mennyi vizet használ fel a gép, mert abban az öblítések is benne vannak, miközben nem az a lényeg, és a betöltött ruha mennyiségétől függően is változik.


Szóval vízóra, és mosási fázisnál mennyi vizet nyal be. Folyamatosan nézni kell az órát, és jegyzetelni egy papírra.

2020. ápr. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
55%
Én még ilyet nem hallottam, hogy a mosógép koptatná a ruhákat. Elég sok mosógéppel mostam már (albérletekben) drágábban, sőt még Energomattal ami aztán cseppet sem kímélte a ruhákat, de soha semmi fakulást nem vettem észre. Ruhákat mindig Perwoll kímélő mosószerrel mostam, törölközőket, ágyneműket csakis mosóporral.
2020. ápr. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:

Koszi a kimerito szakszerű választ!

Jo,de ha megmerem es itt beirom neked ,hogy 20 liter vagy 10 liter, te abbol megmondod nekem,hogy az jo vagy nem jo?

Mennyi a jo?

2020. ápr. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
Tegyuk fel,hogy lemerem vizoraval es te azt mondod majd,hogy tul keves a vizmennyiseg. Akkor mi lesz a teendő?
2020. ápr. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:

A mosogep igazsagugyi szakerto is csak annyit tudott mondani a probamosas utan,hogy ne az 1600- as centrifugat használjam.

Most nem azt hasznalom,hanem 400,600- asat es ugyanaz az eredmeny.

2020. ápr. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
1600-as centrifuga baromi sok. A 400-600 meg kevés. Nekem 1400-es a gépem, az 1000 fordulat az ideális. Nem gyűri a ruhákat és elég jól ki is centrizi őket. 1600-on szétrázkódik a mosógép, illetve a ruhákat is tönkre teszi.
2020. ápr. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:

Az automata mosogep állította a pamtprogramhoz, nem en, tehat a gyártó azt ajánlotta. De vehettem en lejjebb,semmit nem ert!

De nem az a lenyeg.

A mostani geppel is 400- assal,meg 1000- sel is is ugyanaz az eredmeny kopás szempontjabol.

Nekem jo lenne a 400- as,ha azon a ruhak tokjok lennenek!

2020. ápr. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
Ha jo a gep,nem razkódik szet 1600- sal. Azzal nem is volt baj.
2020. ápr. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:

En Perwollt hasznalok sok eve finom mosashoz, normal mosashoz most epp Persil Lavendert,Omot. Nem a piacról veszem,.Tescobol,Sparbol.

A ruha címkéket nagyon szigorúan figyelem es betartom.

Most arra gyanakszom,lehet az volt a baj multkor,hogy farmerek koze beraktam a sima,fekete, normal mosasu zoknikat,utóbbiak azert lettek bolyhosak.

Jo,de a farmerek mitol?

En meg azt is számon tartom,melyik fekete zokni finom,melyik normal mosasu! Fuzetbe ezek fel vannak irva.

2020. ápr. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:

Nekem a 400- as centrifuga is szuper,mert most ot evig kezzel mostam,csepegtek a ruhak a szaritorol reggelig!

Na,ahhoz kepest a 400- as nekem Tokjo lenne. Nagyon vizes valóban a 400- as ,félő,hogy még csepegni is fog,de aztán mégse csepeg.

Ezert szoktam inkbb 600 - as fordulatszámon. Nehogymar egy csepp is a hosszabbitoba belecseppenjen!

2020. ápr. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!