Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kezdő "háziasszony" vagyok,...

Kezdő "háziasszony" vagyok, van egy 55nm lakásunk. Hogyan tartotok rendet? Mi a napi rutinotok? Milyen szereket használtok és mire? Milyen szerrel mostok? Milyen mosogatószert használtok? Sepregettek vagy mást használtak erre a célra?

Figyelt kérdés

Nagyon kezdő vagyok van egy alapvető fogalmam amit anyu tanított a rendről, takarításról de szeretnék minél többet tájékozódni.

22 éves vagyok. Párommal lakunk ketten és a cicánkkal.

Kezdenek kicsúszni a kezemből a dolgok, néha azt se tudom hol áll a fejem...



2020. júl. 27. 11:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
50%
Jah, hát az igazság az sokszor fáj, főleg ha szembesülni sem tudunk vele :(
2020. júl. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, ne aggódj, bármennyire is állítják sokan, igenis a lakás van értünk és nem fordítva... fontos a tisztaság, de nem kell túlzásba vinni, az élet nem arról szól, hogy takaríts, totál kidobott idő és energia az ablakon. A hatékonyság legyen mindig szem előtt, később ha a pároddal több bevétel lesz, vegyétek meg a legjobb gépeket és törekedjetek arra, hogy minél kevesebb energiát szívjon le. 5-ös voltam.
2020. júl. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Én csak kíváncsi vagyok... annyira nem érdekel ha idegen emberek negatívat szólnak ha igaz igaz ha nem nem. Lepontozni senkit nem fogok mert aki ír van benne annyi gerinc hogy hasznosat ír elvileg🤦‍♀️.

Viszont az bosszant hogy szinte senki nem ír választ. Akiknek nem tartottam hasznosnak a válaszát azt jelentettem ha igaza van ha nem 🤷‍♀️ elvileg nem válaszolt csak offolt :)

2020. júl. 27. 22:46
 14/16 anonim ***** válasza:

"Hogyan tartotok rendet?"

Minden este rászánunk 5-10 percet, hogy a random helyeken hentergő dolgokat elpakoljuk, így nem halmozódik fel a rendetlenség.

Fontos még, hogy eléggé minimalisták vagyunk, szóval eleve nem lepnek el minket a lomok, nem kell sok mindent pakolni.


"Mi a napi rutinotok?"

Hazaérkezés és vacsora között (kb. 1 óra) szoktunk ezzel foglalkozni, 10-40 percet szánunk rá egy nap, annyi idő alatt kitakarítjuk ketten a fél házat ha kell.

Heti rutin általában: hétfőn portörlés, porszívózás* / kedden hűtőszekrény selejtezése, takarítása / szerdán konyha takarítás / csütörtökön fürdőszoba takarítás / pénteken igény szerint ami maradt / hétvégén nem nagyon szoktunk takarítani, max kertészkedünk.

*: a porszívózást megismételjük még szerdán és pénteken, vagy csütörtökön is, de önmagában 10 perc, nem is számítom külön munkának


"Milyen szereket használtok és mire?"

Van egy ecet alapú univerzális tisztítónk, azt használom kvázi mindenre, kivéve a wc-t, arra van egy domestos. Még a főzőlapunkhoz van egy arra való tisztítószer ami járt anno a készülékhez, nem rossz de nem fogom újravásárolni, fölösleges.


"Milyen szerrel mostok?"

Színes ruhákhoz való Ariel mosószerrel, mert kaptuk, de szeretném majd leváltani valami környezet- állat- és emberbarátabb termékre.


"Milyen mosogatószert használtok?"

Most azt hiszem Jar-t mert azt találtam a helyi kisboltban, de elég borzasztó. :D


"Sepregettek vagy mást használtak erre a célra?"

Van egy mini seprűnk, ha kiborul valami akkor azt használjuk, de amúgy inkább porszívózunk.

2020. júl. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
62%

Ha arra van időd, hogy a vàlszokat szerkesztgeted, törlöd, jelented... annyi idő alatt a lakást is kitakaríthatnád.

Nyilván sajnálatot vártál, és visszaigazolást, hogy más sem tud rendben tartani egy 50 nm-es lakást.

Szerintem mindenki normális válaszokat, tanácsokat adott. Az, hogy Te ebből semmit nem tudsz hasznosítani az úgy gondolom, hogy nem a válaszolók hibája.

2020. júl. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
én nem írok semmit mert már megtették, de hatalmas elismerés, hogy vágysz arra, hogy megtanuld, jól csinálni ezeket a dolgokat!
2020. júl. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!