Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A lakásotok egyes részeit...

A lakásotok egyes részeit milyen gyakorisággal takarítjátok?

Figyelt kérdés

Ugy értem hogy pl wct naponta, szekrény tetejét félévente, felmosni hetente, stb.

Érdekel hogy ki hogyan tudja (nagyjából) tisztán tartani a lakását.



2020. okt. 21. 12:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
84%

Minden helységet hetente porszívózom és felmosom. A wc-t hetente domestossal áttakarítom (öntök töményen a kagylóba + domestosos ronggyal áttörlöm az ülőkét és kívülről a csészét). Vízkő eltávolítása is heti szinten egyszer megy.

Ablakpucolás függönymosás 3-4 havonta. Szekrények/állványok/asztalok (nem az étkezőasztal), ajtók tetejének letörölgetése havi szinten egyszer. Kilincsek/villanykapcsolók/fogantyúk 2-3 naponta. (Nyilván most a vírus miatt, egyébként az is 2 hetente történik békeidőben)

2020. okt. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
100%

Fürdőszoba hetente (wc, mosdó, zuhanykabin takarítása), a mosdót pár naponta áttörlöm.

Konyha: a pultot minden főzés után lemosom, tehát kétnaponta. Mosogatás minden étkezés után.

2-3 naponta megy a robot porszívó, emellett heti 1-2-szer én is felporszívózok.

Portörlés pár hetente, kevés porfogónk van szerencsére.

Felmosás kb. havonta, cipővel nem jövünk be a lakásba.

Ablakpucolás 3 havonta.

2020. okt. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden pénteken portalanítok kb ez az a nap amikor azt lehet mondani hogy nagytakarítok ezen a napon szoktam ágyneműt cserélni,ablakokat tükröket takarítani így nem kell húsvéti meg karácsony előtti nagytakarítás
2021. jan. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!