Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Túl sokat takarítok? Ti...

Túl sokat takarítok? Ti mennyit takarítotok?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki izélne: azért itt kérdezem, mert az otthon kategóriában először szétoltották a kérdést, majd törölték is, viszont a válaszok érdekelnek.

A kérdés azért merül fel, mert megkaptam a barátomtól, hogy takarításmániás vagyok.

A takarítás menete nálam: minden másnap porszívózom és felmosom az egész lakást, a kávézóssztalok alatti tehénbőrt naponta (mert fekete, minden látszik rajta). Heti kétszer áttörlöm a bútorokat faápolóval, utána szárazratörlöm. Letörlöm az ablakpárkányokat, ha látok pókhálót, leszedem, stb. Naponta kirázom a terítőket, elpolírozom a poharakat, mosogatok stb. A wc-t és fürdőt naponta takarítom(kád, mosdó, csempék, csapok stb), a wc-t néha napi többször. Míg tart a takarítás kitárom az összes ablakot, csak akkor csukom be ha már száraz a padló. Meg nyilván naponta szellőztetek fél órákat, és nem érdekel hány fok van kint.


Szerintetek is túl sok ez? Szerintem ez normális mennyiség.

29/f



2020. dec. 20. 07:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretem a rendet, meg a tisztaságot, pihenni is inkább aktívan szoktam, de ez azért egy icipicit túlzás. 47F
2020. dec. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

#10

Egy rosszul beállított vécé vizes ülőkéjét letörölni nem egyenlő a napi többszöri vécétakarítással!

Én a 4-es válaszoló vagyok és nagyon őszintén, barátilag javaslom, hogy keress fel szakembert, mert ez egy létező mentális zavar (ahogy anyádnál is az volt.)

Alapban házias és tiszta nőként mondom, hogy én megőrülnék tőled!

2020. dec. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tényleg köszi, de én úgy vagyok vele, hogy ha már a wc-víz kiszökik akkor az koszos és akkor inkább dezinfikálom. Barátom is mondta, hogy kellene ezt kezeltetnem, viszont az a helyzet, hogy - ádámévától kezdve - régebbben tanárként dolgoztam otthon és hát minden napom után egy kis tütükével jutalmaztam magam, utána ez fokozódott és alkoholista lettem. 6 hónapja nem ittam, nem cigizten és kb ekkor jött ez. Gondolom ez az az eset, amikor az egyik függõséget helyettesítjük egy másikkal. A barátomat egyébként igyekszek nem zavarni ezzzel, viszont vannak olyan esetek, hogy a konyha közepén tör ketté egy zsemlét és ott csócsálja nyitott szájjal miközbe bámul a semmibe, és látom ahogy esik le a morzsa naa, olyankor kijön belõlem, hogy mi a fsznak vannak asztalok ha a konyha közepén eszik. Persze miután kimondom meg is bánom, elvégre 10 éve vagyunk együtt, nem akarom bántani ezzel, csak kijön.
2020. dec. 20. 14:01
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

#13

Köszönöm, hogy ezt ilyen őszintén megosztottad velünk és akkor módosítom a hozzászólásom egy részét!

Ha neked a takarítás segít túljutni a szenvedélybetegségeden, akkor pótcselekvésként nem a legrosszabb, de hosszútávon rejt magában veszélyeket.

Persze felmerül a kérdés, hogyha ezt a "mankót" valamiért elvennék tőled, akkor mi lenne? Unalmadban megint elkezdenél inni?

Én úgy gondolom, hogy ezt a takarításdolgot viszonylag egészséges normák közé kellene szorítani és a szabadidődet pedig valami szórakoztató, de nem káros dologgal kitölteni.

Addig míg ezt ki nem találod, hogy mi legyen, addig takaríts, csak a párkapcsolatod és a mentális egészséged rovására ne menjen!

2020. dec. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
42%

Nem azért, de mi köze a barátodnak hozzá?

Szeretsz takarítani, ez van. Csak akkor lenne baj, ha a takarítás miatt más dolgokat hanyagolnál.


A párja biztos örül neki, a haver meg törődjön a saját lakásával.

2020. dec. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
92%
szerintem itt a baratja a parjat jelenti, azert zavarja
2020. dec. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
41%

15

Ugyan már, külön írja.


Azért az mégis túlzás lenne, ha az elembété még a TAKARÍTÁS!!! rovatba is bepimaszkodna, hát nem?

2020. dec. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt gondolom, hogy ez nagyon sok. Fürdő WC takarítás nálam heti egyszer, kétszer. Portörlés heti egyszer, felmosás porszívózás mikor hogy, általában ezt robotok végzik. Amit te felsoroltál, nem tudnám naponta csinálni munka miatt, egy 120 négyzetméteres házban lehetetlenség mert mire végigérnék, kezdhetem elölről.
2020. dec. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Barátom = párom. Igen, elembété vagyunk, és a b,zik is takarítanak.
2020. dec. 20. 20:50
 20/23 anonim válasza:
100%

Szerintem sok. Én tisztaság mániás vagyok szintén, de heti egy alkalommal megyek végig a lakáson. Attól is függ mennyire poros a légkör. Ha van egy jó légberendezésed már ezzel nagyot lehet dobni a tisztaságon.


24F

2020. dec. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!