Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Aki igyekszik hulladékmentesen...

Aki igyekszik hulladékmentesen vezetni a háztartást, hogyan csinálja?

Figyelt kérdés

Igyekszem változtatni az életmódunkon, sok változást már bevezettem:

- mosható pelenka a babának

- intimkehely használata

- házi készítésű mosószert, öblítőt, vízkőoldót használok

- boltba vászon szatyrot használok

Érdekelne hogy milyen ötletek, lehetőségek vannak még.


2022. ápr. 24. 14:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

nem egyértelműen pozitív vagy negatívak ezek - nem egybites dolgok ezek.


a mosható pelenka ugyan nem termel hulladékot: de "termel" egy csomó vegyszeres szennyvizet.

Rendszerszinten kellene ezt nézni, minden körülmény figyelembevételével.

2022. ápr. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ez nem volt válasz a kérdésemre.
2022. ápr. 24. 15:17
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Hogy milyen ötletek? Greta Thunberg.


Amúgy minden környezetkímélő megoldás csak látszat, és baromi sok felesleges munkát igényel.


Én próbálam...de mindenhol falba ütköztem

2022. ápr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Elmondod hogy mi volt a gond? Őszintén érdekel a tapasztalatod
2022. ápr. 24. 15:50
 5/17 anonim ***** válasza:
47%

Ezekkel csak az a baj, hogy egyeltalán nem környezetkímélőek.

Illetve a környezetkímélés szerintem nem itt kezdődik! Ez csak divat, semmi más!

2022. ápr. 25. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem csak a környezetkímélés a célom, hanem a spórolás is. Havi szinten nagyon sok pénzt megspórolok ezekkel, ezért szeretném bővíteni a listát.

De továbbra sem kaptam a kérdésemre választ.

2022. ápr. 25. 07:53
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

5. Se nem környezetkímélő se nem spórolás. Az externáliákat nem veszik figyelembe.


A szennyvíz is hulladék, a textilpelenka előállítása is sok hulladekkal jár, nem is beszélve az un. házi mosószerekről.

2022. ápr. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Szerintem az eldobható pelenkák előállítása is sok hulladékkal jár, és abból elhasználnék napi 6ot. A moshatóból összesen 20at.

De ok, tegyük fel hogy nem környezetkímélő, én ezt elfogadom. A spórolást viszont látom a saját pénztárcámon úgyhogy kérlek ne magyarázzátok meg nekem hogy ez nem az. :D

2022. ápr. 25. 08:12
 9/17 anonim ***** válasza:

8: fogalmam sincs, mennyibe kerül a mosható pelenka...

De ahogy írtam az előbb, teljesen figyelmen kívül hagyod az externáliákat.

Pl. a saját mosószer előállítására fordított idődet se árazod be, és még egy csomó dolgot nem számolsz bele. Nem vitatom, hogy olcsóbban jössz ki - de összességében nézve messze nem annyira olcsóbb és környezetkímélőbb, mint egyes "sötétzöldek" állítják.

2022. ápr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

De látod pont ez a gond, hogy fogalmad sincs mennyibe kerül, hogy működik, de próbálod nekem megmagyarázni hogy miért nem jó amit csinálok.

A kérdésem azokhoz szólt, akik hasonló életmódot folytatnak mint én, nem azokhoz akik próbálnak meggyőzni hogy hülyeséget csinálok.

Nem állok neki senkit győzködni hogy így kéne csinálni, hülye aki máshogy csinálja, meg tönkreteszi a bolygót, stb. Én így csinálom, mert élvezem. Jó érzéssel tölt el, hogy sokkal kevesebb szemetet gyártok, és jóval kevesebből kijövök egy hónapban.

"de összességében nézve messze nem annyira olcsóbb és környezetkímélőbb, mint egyes "sötétzöldek" állítják."

Lehetséges, de nekem elég az is amennyivel ténylegesen olcsóbb és környezetkímélőbb. Nekem megéri, neked nem, nincs ezzel semmi baj. Én így csinálom, te máshogy. Csak én nem próbállak meggyőzni arról hogy úgy a jobb ahogy én csinálom, egy számomra teljesen irreleváns kérdés alatt.

2022. ápr. 25. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!