Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Aki igyekszik hulladékmentesen...

Aki igyekszik hulladékmentesen vezetni a háztartást, hogyan csinálja?

Figyelt kérdés

Igyekszem változtatni az életmódunkon, sok változást már bevezettem:

- mosható pelenka a babának

- intimkehely használata

- házi készítésű mosószert, öblítőt, vízkőoldót használok

- boltba vászon szatyrot használok

Érdekelne hogy milyen ötletek, lehetőségek vannak még.


2022. ápr. 24. 14:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
36%
A hulladékmentességgel lehet hogy a szó szoros értelemben nem csinálsz hulladékot, de rengeteg mást igen. Pl. villany, víz és a saját időd.
2022. ápr. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Ismét egy komment aminek köze sincs a kérdéshez.

Feladom, nektek csak az számít, hogy beleköthessetek a másikba.

2022. ápr. 25. 11:50
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor olvasgass itt, passzívan. Tele van számodra értékes infókkal, és senki nem fog ellenkezni veled. :)


[link]

2022. ápr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Igazából nehéz felsorolni.

Megnéztem milyen eldobható termékeket szoktunk vásárolni és vettem/csináltam helyette nem eldobhatót, ennyi.

Pl: kulacs, szatyor, arctisztító, szilárdsampon, stb. stb.

(Környezetbarát, kímélő mosószert használok, és nem mosok többet mióta ilyen termékeket használok. A normál mosáshoz mindig befér 1-1 szatyor vagy kendő. Nem kell pluszban mosnom. Nem tudom hogy akik a plusz vízhasználatot emlegetik ilyenkor, azok miért 20 kg vászonszatyrot akarnának használni...)


Amúgy én a csomagolás helyett jobban figyelek a termékre magára, hogy az miből, hol és hogyan készül. Szerintem az fontosabb. Pl a mosószerből is inkább megveszem a Magyarországon gyártott öko mosógélt pet palackban, mint a multicégek greenwashingolt mérgeit papírtasakban.


Nagyon ajánlom Shelbizleee és Gittemary Johansen youtube csatornáját a témában. :)

2022. ápr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
53%
A plussz vízhasználat a mosható pelenkára és az intim kehelyre vonatkozik.
2022. ápr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#15

Nem mindig, 10-ből 9-szer belekötnek a szatyrokba is.

Amúgy az intimkelyhet aztán marha sok víz elmosni. :DDD

2022. ápr. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Használhatsz saját mosószereket, de akkor esélyed nincs egy ruhát annyi ideig használni, mint normális mosószerrel.
2022. ápr. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!