Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Öten vagyunk néha hatan...

Öten vagyunk néha hatan mindennap mosnunk kell egy 10 kilós géppel? Mit csinálunk rosszul, vagy ez normális?

Figyelt kérdés
éN SOKNAK tartom, ráadásul a mosogatógépet is minden nap elkell indítani, ezt is sokallom, de nem igazán tudom min lehet spórolni

2023. febr. 7. 17:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
57%
* Vagy ennyire koszlottak?!
2023. febr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
37%
#10: hozzád is ugyanez a kérdésem: hány emberre mosol?
2023. febr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 mindentudó99 ***** válasza:
48%
#12 Tök mindegy hány emberre mos. 5-6 emberre se kell naponta mosni. Zokni alsó gatya napi váltás nyilván. Póló igény szerint. Ha melózni járok napi két órát van rajtam a póló amibe megyek oda meg vissza. Na most azt max nyáron váltom naponta mikor 5 perc alatt leizzadni. Kèt óra viselès után nem vágom a szennyesbe. Nadrágról pulcsiról nem is beszélve.
2023. febr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
73%

Azért szerintem 5 emberre ez egyáltalán nem extrém. Már a mindennapos zokni, bugyi, poló önmagában kitesz egy fél dobot, és gondolom mindennap leesik mindenkiről valami egyéb szennyes ruha, nadrág, pulóver, télen azért sokkal több ruhát hord az ember, mint nyáron.


És nyilván nem is mindennap ruhát most, 5 embernek az ágyneműje két hetente simán kitesz két mosást, plusz mondjuk minden héten ennyi emberre törölköző, konyharuha, egyéb textil.

2023. febr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
38%
#13: nem, nem mindegy. Ha nincs benne tapasztalatod, milyen 5-6 emberre mosni, akkor hogy foglalhatsz benne ilyen stílusban állást? Egyszerűen nem tudom megérteni az ilyen kommenteket.
2023. febr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
54%
Hogy lenne már mindegy, hány emberre mos??? Nem azért mosunk sokat több emberre, hogy mindennap ugyanabban a pólóban parádézhassunk. Hanem mert ha csak heti 1x mosol, akkor viszont aznap 6 körbe fér bele, annyi ideje meg egy nap van a halálnak bajlódni vele.
2023. febr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
40%
Ez rengeteg és pazarlás. A ruhákat amúgy fel lehet venni többször is, nem kell minden használat után kimosni.
2023. febr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
64%

Egy héten 3-4 alkalommal mosok. Egy babaruha, két színes és ha kell, akkor egy fehér. De kevés a fehér cuccunk, abból van, hogy csak két hét alatt jön össze egy adag. A babacucc féladag, a gép tud féladagos mosást csinálni.

Ha kell ágyneműt, függönyt, kabátot, vagy bármi egyebet mosni, akkor az plusz egy. Mi 3-an vagyunk. Nadrágot és pulcsit veszünk fel többször is. Ebből kiindulva simán belefér a napi mosás 5-6 főre.

Nekünk kicsi mosogatógépünk van. Nem tudom hány terítékes (megörököltük), de nem a nagy 12-es. Ez is megy mindennap, mert főzök és nem szeretem ha büdösödik benne a cucc. Mellesleg elég a gyors program rá, ha még friss a cucc benne. Ha már rászárad, akkor az nem mosogat el rendesen.

2023. febr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
85%

Egyedülálló férfi vagyok, nem túl nagy igényekkel, de így is simán megvan heti 2-3 mosás. Egyik adag a heti ruha, másik adag a túrázós cucc amit minden hazaérkezés után átmosok, meg vannak az egyebek, törölköző, ágynemű.


Ja és nem válogatok szín szerint, alsóneműt sem külön mosom, stb. Ja ráadásul átlag 5 napig hordok egy pulóvert, nadrágot... :D

2023. febr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
81%

Nem tűnik soknak, meg a szokásaitoktol is függ.

Kettőnkre a 12 terítékes mosogatógép 2 naponta megy, de én csak vágódeszkát és vágókést mosogatok kézzel.

A 6,5 kg-os mosógép kb heti 5-6x. 1 fehér, 1 színes, 1-2 fekete, ágyneműhuzat, konyharuha stb.

Nekünk van hétköznap irodai ruha 8 órát ülök benne, munkás ruha 10 perc után olajfoltos, sport ruha izzadságszagú. Hétvégén kerti ruha tiszta föld, alkalmi ruha heti 1 napot kell.

Eszméletlen mennyiség és messze vagyok a tisztaságmániától.


Blézert, öltönyt csakis tisztítóban.

Nagytakarításnál félévente ágyneműt elviszem hubble bubble-ba mert vagy 8 mosás lenne mire körbeérek, függönyök kb. 3 mosás, de azt megoldom itthon.

2023. febr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!