Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Öten vagyunk néha hatan...

Öten vagyunk néha hatan mindennap mosnunk kell egy 10 kilós géppel? Mit csinálunk rosszul, vagy ez normális?

Figyelt kérdés
éN SOKNAK tartom, ráadásul a mosogatógépet is minden nap elkell indítani, ezt is sokallom, de nem igazán tudom min lehet spórolni

2023. febr. 7. 17:22
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
73%

Mi minden nap főzünk, így két emberre naponta megy a mosogatógép.


Heti 2x mosunk is, és cipőt nem mosunk, és talán 4-5 kg-os a gép. Ha ebből indulok ki, akkor a mosást lehetne csökkenteni, ha tényleg csak akkor mosnátok, mikor összejön elég ruha és nem keresnétek plusz dolgokat bele.

2023. febr. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
70%

Harman vagyunk, 2 felnott es egy 1,5 eves. 2 naponta mosok es a szennyestarto nem urul ki soha... szoval 5 emberre a napi 1 mosas, hat az lokuki, mar bocsanat, meg keves is :D

Nyilvan nalunk a gyereket sokszor oltoztetem at egy nap, mert leonti magat, leeszi magat, nem hagyom a koszos-ragados ruhajaban rohadni egesz nap. Ezen kivul sportolunk is mindketten heti tobbszor, igy az is plusz ruha,mert amit szetizzadtunk, azt nem vesszuk fel megint ugye, agynemuket hetente csereljuk, torulkozoket is, nem hordjuk ugyanazt a polot 2 hetig, naponta tisztat veszunk fel...

Siman van mit mosni, en nem is ertem masok mit csodalkoznak ezen.

A mosogatogep is naponta megy, naponta fozunk, van, hogy tobbszor is, mert mondjuk meleg kaja a reggeli meg a vacsora is.

2023. febr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
71%

Amúgy ha magam nézem, 5 póló, 5 gatya, 5 zokni, ez önmagában egy fél adag. Ezek mellé 1-2 nadrág, 1-2 pulóver. Már ott vagyok, hogy tele a gép.


És akkor hétvégén a túra cucc, ami ilyenkor dupla réteg, sál, sapka, stb, és a hétvégi ruha együtt újabb adag.


5-6 emberre ha csak a heti ruha adagot számolom az minden nap egy mosás átlagos 6 kilós géppel.

2023. febr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
33%
Normális. Én is majdnem minden nap mosok, mi ketten vagyunk. Igaz az én gépem csak 5 kg-os kapacitású. Mosogatógép is megy mindennap, ha főzök van hogy kétszer is el kell indítani.
2023. febr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
44%

Törölköző, ágynemű 5 emberre nagyon meg tudja dobni a mennyiséget.

Szerintem nagyjából normális, amennyit mosol.

2023. febr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 xp ali ***** válasza:
Ha tele a mosógép akkor ennyi ruhát használtok. Ha nem otthon ültök a szobában, akkor megeshet. Bár én pl nadrágot, pulóvert nem cserélek minden nap, csak pár naponként. Kivéve nyilván ha koszos lesz vagy beleizzadok. Pulóver alá mondjuk mindig veszek inget, pólót. A kézi mosogatást se erőltesd, hogy azzal spórolj, mert a gép kevesebb vizet és energiát használ.
2023. júl. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!