Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Normális, ha utálom a házimunkát?

Normális, ha utálom a házimunkát?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, együtt élek a párommal. Próbálok mindent megtenni, hogy rendes háziasszony legyek de egyszerűen nem megy :(

Utálok főzni, utálok takaritani, utálok mosogatni, a WC-t pucolni, mosni, teregetni, vasalni...szóval mindent ami egy nőnek lenne a dolga! A párom nagyn rendes, azzal nyugtat, hogy ez majd megváltozik ha idősebb leszek. Igaz ez?


2008. jan. 27. 11:53
1 2
 11/18 anonim válasza:
61%

Hát, meg tudlak téged/titeket érteni, de én nem tartom szőrnyű dolgnak a házimunka elvégzését, hiszen én magam is csinálom. Itt vagyok a 23 köszöbén, de ha törik, ha szakad megcsinálom, mert ez egy nő alapfeladata sok más mellett. Nem kell szégyelned, hogy nem tusz mindent megcsinálni, én sem tudok minden megcsinálni egymagam és igenis kérek segítséget. A házimunka nem egy dolgozat, hogy időre kész kell vele lenni, te magad diktálod a tempót és te döntesz a sorrendről is. Nem baj, ha nem sikerül mindent elvégezni egy nap alatt, hiszen rengeteg idő áll rendelkezésedre.

SŐt, előbb vagy utóbb belejössz ám. Ne add fel!!!

2008. febr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
84%

21 éves vagyok, és imádok takarítani! kikapcsol. szellemileg terhelő munkát végzek, ezért amikor csak energiám van, kisúrolom a kádat, vagy elmosogatok, felmosok :)

olyan jó látni, hogy csillog a lakás :) és a barátom is jobb kedvvel jön haza, ha látja, h tisztasággal várom.

azt hiszem én leszek a világ 1. diplomás takarítónője :) kinél kezdjek? :)

2008. júl. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
87%

Az a nem normális, hogy te végezz el minden házimunkát! Ha te is dolgozol és kiveszed a részed a pénzkeresetből, akkor a párodnak is kötelessége kivennie a részét a házimunkából. Ne legyetek már ennyire megalkuvóak Istenem!! Nektek is csak egy életetek van.

Évekkel ezelött irtad ezt, remélem azóta rájöttél,hogy az életünk nem a pasik kiszolgálásáról szól :)

2012. szept. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
7%
Nem mindig van kedvem takarítani, de szerintem ha valaki vendégségbe jönne és kupi lenne ugy is azt mondanà, hogy ez a háziasszony hibaja...ferfiè az udvar a nőé a benti munka :) :) persze segít a párom ha kèrem. Igénytelenségnek gondolom azt, ha valaki képes ugy aludni,pihentgetni,hogy tiszta kosz a szőnyeg, itt egy pohár...ott egy tanyér...elsülyednék szegyenembe más előtt, de párom előtt is, hogy nő léttemre koszos vagyok! 22L
2016. márc. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
87%

tudom, hogy régi kérdés, de nem baaj :D


én 16 éves vagyok csak, de én is rühellek takarítani, pedig a rendet, tisztaságot szeretem. gondolj arra, hogy milyen szép és illatos lesz minden, ha megcsinálod, illetve én felírok egy cetlire a teendőket, a hátoldalára meg leírom, mivel fogom megjutalmazni magam :DDD


és vond be a párodat, nem egyedül neked kell csinálnod az ilyesmit!

2016. okt. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
79%
Hát, én azon csodálkozom, hogy felmerült benned a kérdés, hogy te ne lennél ezért a normális. Szerinted van aki szereti a házimunkát, most őszintén? Én 24 éves vagyok, csak nem rég élünk együtt, saját lakásban a vőlegényemmel, de egyszerűen elmondani nem lehet, mennyire utálok takarítani. Nem értem, valaki még csodálkozik azon, hogy sokan nem szeretik csinálni ezeket? Hogy emiatt rossz háziasszonynok vagyunk -e? Sokak szerint biztos, de attól még nem fogjuk jobban szeretni, maximum megcsináljuk, mert kell és kész. Akik szerencsések, azoknak besegít a párjuk/ férjük,nekem is igyekszik ahol tud, de ugyanakkor ő még nálam is rendetlenebb, megszokásból, és sokszor szenvedések árán lesz itthon csak rend. Én alapvetően szeretem a rendet, tenni érte már kevésbé. Pedig otthon, anyukámtól is azt láttam gyerekkorom óta, hogy minden élére van állítva, és ha már egy porszem volt a polcon, szívbaj ött rá. Ő mindig is tisztaság mániás volt, sokszor annyira, hogy mikor náluk járok, megfordul a fejemben, hogy ez normális kategória -e még. Viszont én is mindig hallgathattam tőle, hogy mennyire igénytelen vagyok, és rendetlen. Pedig nem az volt, hogy megcsinálta helyettem, kb. 1 éves korom óta magamnak csináltam mindent otthon, még főzni is nagyon hamar megtanultam. Na, igen, a főzés az egyedüli házimunka amit egy kicsit szeretek, bár már azt is egyre kevésbé, mert csak a sok mosatlanra tudok gondolni, és , hogy mindig csak kezdhetem előlről, úgyis 10 perc múlva megint tele a mosogató. Ez van, aki anyagilag megteheti, az jól teszi, hogy takarítót fogad, mi sajnos ezt nem engedhetjük meg magunknak. Pedig mennyivel kellemesebb időtöltést is el lehet képzelni az embernek a saját lakásában, minőségi időt töltve apárjával.
2018. júl. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, 12 éves korom óta akart lenni, nem 1 éves korom óta. Átkozott billentyűzet...
2018. júl. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az az érthetetlen, hogy mi abban a különös, ha valaki utálja? Én azon lepődtem meg, mikor okvastam itt a hozzászól@sokat, mintha az valami hatalmas bűn, meg ritkaság lenne, ha utálja az ember. Nekem inkább az a kérdésem, hogy van aki szereti?
2023. aug. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!