Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel lehet spórolni a rezsin?

Mivel lehet spórolni a rezsin?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

-nem hagyod stand-by üzemmódban a TV-t, a gépet, a hifit, akármit

-amikor nem vagy otthon, lekapcsolod a fűtést (távfűtésnél nem működik)

-nem állsz fél órán át a zuhany alatt

-csak akkor indítod el a mosogató és mosógépet, ha tele vannak

-csak azokban a helyiségekben kapcsolod fel a villanyt, ahol éppen vagy...

2009. márc. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

És még néhány ötlet:

a) kicseréled a villanykörtéket energiatakarékos izzókra (hosszabb távon nálunk valóban megtérült, csak eleinte kicsit szokatlan, hideg fényük van)

b) veszel fürdőszivacsokat a család tagjainak (előbb bevizezed, majd szappannal/tusfürdővel jól "átsúrolod" magad, és csak ezután tusolsz le, így sok vizet tudsz spórolni)

c) esetleg, ha lehetőséged van rá, kútvizet és házi vízellátórendszert használsz (így a méreganyagoktól is mentesítheted magad, továbbá nemcsak a vízdíjon, hanem a szennyvízdíjon is foghatsz meg pénzt)

d) ha van nagyon hideg helyiség a házadban, akkor oda helyezed a fagyasztót, például pince (kevesebb áramot fog használni)

e) a kaján leginkább mi úgy szoktunk, hogy előre bevásárolunk egy-két-három diszkontban, nagy tételben egy hónapra, anyukám mindig lesi, hogy mi mikor akciós (lehet, hogy már túlzásba is viszi szerencsétlen), de így csak akkor érdemes, ha nincsenek kisgyerekeid, akik a csokiban nem ismerik az önkontrollt...

f) az orvosok szerint alváshoz 17-18-19 Celsius fok az ideális, a takaró melegít (és hidegben sokkal mélyebben lehet aludni), így kb. 8 órán keresztül naponta nem kell olyan sok gázt használni (ha gázzal fűtötök)

g) több cég nagyon kedvező áron adja az "internet + telefon + (kábel/műholdas/internet alapú) televízió" telekommunikációs, komplex csomagjait (havi 9000 Ft-ot spórolunk csak azzal, hogy a T-Home kombinált csomagját használjuk)

2009. márc. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
99%

Vezetekes telefonom nincs, a TV-n csak az alapcsomagot fizetem, mert nincs se idom, se kedvem sokszor TV-t nezni, internet van, radio is a hireknek (bar sokszor jobb nem hallgatni). A TV alapdij 810 Ft.

Zuhanyzas gyorsan, mosas csak teli geppel.

Az evesben lehet a legtobbet sporolni. Nem kell hust-hussal enni, es nem kell sokat enni se. Nem mindegy, hanyszor tesz az ember a tanyerjara.

Fozelekeket szoktam fozni, sokszor feltet nelkul csak.

Telefonalas csak a legszuksegesebb, amit e-mailben nem lehet elintezni.

Edesseg, chipsek, uditoket(felesleges dolgok)minimalisra csokkenteni.

Sutemenyt kell sutni inkabb.

Tavasszal biciklivel kozlekedni, ha megoldhato. Nem kell buszberletet venni.

Aztan mindig figyelni az akciokat a boltokban.

Sokszor amikor bevasarolni megyek, a penztarnal hagyok par dolgot, amivel ugy vagyok, hogy igaz, hogy jo, meg megeri, de megvagyok nelkule. Nem letszukseglet. Akkor miert vegyem meg?

Ujsag nem jar abszolut.

Turkaloban veszem meg a markas, jo minosegu egyedi cipoket, ruhakat is. Ott vannak a legjobbak szerintem.

2009. márc. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%
én ezek miatt költöztem el magyarországról, nem gondoljátok, hogy rémes az hogy így kell élnetek? tényleg nem felvágosságból mondtam ezt, csak egyszerűen elszörnyedtem ezeken a spórolási-listákon.
2009. márc. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%

Ne szörnyedj el, lehet így élni, még élvezni is lehet.

Szerintem egyszer érdemes átgondolni mindent.

Az energiatakarékos izzóval tényleg a felére lehet csökkenteni a számlát. (és a mostaniaknak már nincs is hideg fénye, ill lehet választani) Én nem a sok ezer forintosat veszem, hanem a két-háromszázast, egy évig az is megy. (Nem éri meg a sokezres, azért mert az 5 évig ég 5 év az 1000 Ft az olcsóval)

A kaján tényleg rengeteget lehet spórolni, az ember annyi felesleges dolgot venne meg, amit aztán csak megeszik.

De mi semmit amire tényleg vágyunk nem tagadunk meg magunktól, nincs hideg, csak kicsit átgondoljuk az egészet.

2009. márc. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
utolsó előtti!ezért vagyunk okosabbak mint te,mert elgondolkodunk hogy mikor mit csináljunk hogyan csináljuk hogy jobb legyen.
2009. jún. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!