Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kismama vagyok át szeretnék...

Kismama vagyok át szeretnék állni a vegyszermentességre, lehet ezzel spórolni is?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ecettel citrommal és szódabikarbónával állítólag (mosáson kívül)mindent lehet takarítani.
2009. okt. 6. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Én már régóta ecetet használok takarításkor.Az ablakok is tükörfényesek lesznek,a fürdőkád,a WC, a vsapok szintén nem lesznek vízkövesek.A mosógépbe öblítő helyett ecetet teszk,a ruháim is szép fehérek,és a gép sem lesz vízköves.Kárpitos bútort is ecettel tisztítom,a vér kivételével minden foltot kivesz.Hajmosásnál Herbáriában veszek hajmosószert,és utána ecettel öblítem a hajamat,szép fényes lesz tőle.A citrom arctisztítónak is jó,és frissití az arcbőrt.Követ felmosni is ecetes meleg vízzel szoktam.Vegyszert egyedül a WC illatosítót használok,meg mosogatáshoz.De időnként a fémedényeimet is áttörlöm esettel kívül-belül,ragyogó tiszták lesznek.ÍYgy sokkal olcsóbb és egészségesebb is,mint a sok vegyszer.

Még egy jó tulajdonsága az ecetnek:Ha a járdán gaz nő,( vagy a kertben,ahol nem tudom kikapálni)ha ecetet öntök rá,kipusztul.

2009. okt. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Húúú ez jó. Ki fogom próbálni, mert nekünk sem jó a sok vegyszer, de a picinek sem lesz jó, sőt most sem jó Neki ha takarítok velük. Köszi. Ha tud még vki jó ötletet szívesen kipróbálom. Mosódiót próbálta már vki?
2009. okt. 6. 20:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Épp a mosódiót akartam említeni, mert ha már vegyszermentesíteni akarsz, akkor az egy nagyon fontos pont... Én imádom, már kb. 1 éve csak azzal mosok, 3 kicsi gyerekre is. Nincs is itthon mosópor. :D Van olcsón felesleges mosódióm, ha érdekel.
2009. okt. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én is szeretem a mosódiót. De én váltva használom mosóporral.


de még1 tisztítószer: mosószóda. Mosópor felét ki lehet váltani vele. Felmosáshoz, takarításhoz is jó.

2009. okt. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a mikroszálas kendőkre esküszöm, a wc, a mosdó és a zuhanyzón kívül mindent ki tudok takarítani vele csak sima vizzel.
2009. okt. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez az amit a profiba lehet kapni? Olyanom van tükörre használom. Bútorra is jó?
2009. okt. 8. 13:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindenfelé lehet kapni, láttam már a Corában is az Auchanban is. Vannak jobbak is, rosszabbak is. Én mindig az olcsóbbikat veszem, az is tökéletes.

Igen, szinte mindenhová tudom használni. Ablakot, tükröt csempét tisztítok vele, áttörlöm a bútorokat, számítógéphez, tv-hez is kiváló. Annyit teszek meg, ha nem szárad elég gyorsan a sötétebb dolgokon, és vízfoltos marad,akkor a másik kezemben egy száraz mikrószálas van, azzal utána törlök. A wc-be csak a fertőtlenítés miatt, a mosdóba és a zuhanyzóba meg a szappanos zsír miatt használok valami mást is, de a csapok fényesítésekor már ismét előkapom a rongyomat :-)

2009. okt. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 9. 06:00
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ennyire nem kell félni a vegyszerektől!!


Én ablakot clinnel tisztitom, felmosni wu 2 sampont teszek a vizbe ugy mosok fel, járral mosogatok, ariellel mosok ruhát, és szerintem ez így jó!

2009. okt. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!