Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Neked/nektek kellett gyerekkor...

Neked/nektek kellett gyerekkorotokban házimunkát végezni?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor mit kellett csinálnotok?

16L


2011. jún. 1. 15:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Soha nem fogtak be, kicsi koromban hagytak játszani, később olvasni, tanulni, társaságba járni. Szülői értekezletek után, amikor beszélgetés közben kiderült, hogy az osztálytársaim mi mindent megcsinálnak, néha belelkesedett anyukám, hogy majd engem is házimunkára nevel, de ez legfeljebb 1-2 napot tartott. Ennek ellenére, amikor 18 évesen elkerültem egyetemre, nem okozott gondot sem a takarítás az albérletben, sem a mosógép használata (adtak hozzá használati utasítást). Főzni is hamar megtanultam a szakácskönyvek és anyukám telefonos segítségével.
2011. jún. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

Nekem nem,bár még mindig gyerek vagyok szóval nem múlt időben beszélek inkább jelenben :) ...Nekem a max takarítás a szobám meg amit a tengerimalacaim összekoszolnak.Nagyon sajnálom,hogy anyumék nem neveltek rá arra hogy segítsek magamtól meg nagyon lusta vagyok.Amúgy megcsinálnám amit mondanak de nem mondanak semmit...de tervezem hogy ráveszem magam a házimunkára csak nem nagyon sikerül.Főzni azt szeretek de nagyon ritkán szoktam mert mindig csinál más kaját én meg már nem akarok feleslegesen.Szerintem olyan gáz hogy gyakorlatilag nem csinálok semmit.Persze tenni és kéne valamit nem csak sajnálkozni hogy milyen gáz de hát a lustaság...


14/L

2011. jún. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Igen. De én elég rendszerető voltam/vagyok, szóval nem nagyon kellet kérnie. Magamtól elmosogattam, teregettem, vasaltam, levittem a szemetet, porszívóztam, poroltam stb. A mosást mindig Anyu csinálta, mert valami kegyetlen bonyolult volt az akkori mosógépük. :D
2011. jún. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm a válaszaitokat! :)
2011. jún. 7. 10:39
 15/16 miszmanoka válasza:

6-7 éves voltam amikor a mostohatesómmal felváltva takarítottunk illetve segítettem neki. 8 évesen lett saját szobám,az teljesen az én hatásköröm volt,tengerimalaccal és akváriummal együtt. 11-12 éves koromtól este vacsorához kaja előszedése,vacsi után asztal leszedése,mosogatás,rendrakás.

13 éves koromtól a suli és a heti 4-5 edzés mellett heti 3szor takarítás az alsó szinten (konyha,nappali,előszoba,anyuék hálója) ami a konyhai mosogatást, a porszívózást és heti egy felmosást is jelentett...utána 15 évesen saját szoba és saját fürdő takarítása (suli+heti 5 edzés és két meccs) és a saját ruháim mosása...18 éves koromtól család másik felénél saját szoba,közös fürdő,néha a többi lakrész is,de sulis elfoglaltság miatt ez megosztott...most 22 leszek és egyetem mellett 1 napot (ált 12 órás munkaidő)takarítok órabérben, itthon porszívózok,felmosok,konyhát rendbetartok, vasalok...és még vizsgám is van ;)


16 éves vagy, hátrányod nem lesz belőle...ismertem olyat évfolyamtársaim között,aki feljött Pestre egyetemre saját albérletbe úgy,hogy nem söpört, nem tudta hogy indul a porszívó vagy a mosógép, mit kell rakni a felmosóvízbe, vagy hogy kell kifőzni egy csomag tésztát az üveges szószhoz ;)

2011. jún. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Otthon semmit egy fuszalat sem kellett, hogy keresztbe tegyek. Mara van egy hazam es ha nem az elettarsam akkor takaritono jon hozzank. Fozes is kipipalva mert ha megehezem rendelek vmit vagy hozok kajat siman belefer a budzsebe. Mi igy elunk: kenyelmesen.
2016. dec. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!