Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szoktál vasalni? Lfhwfhbwbvjhb...

Szoktál vasalni? Lfhwfhbwbvjhbfvjhvdtr.

Figyelt kérdés
Apu új barátnője szokott. De én nem értem. Öten vagyunk vele együtt, és még anyunk belénk nevelte, hogy egy farmert se vegyünk fel kétszer. Erre ő meg összegyűjtögeti 2 hét alatt a mosott ruhákat, és 4 óráig vasal, pedig eléggé kevés szabadideje van. Én nem értem, senki nem hord nálunk inget, teljesen fölöslegesnek tartom..
2011. júl. 28. 20:10
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
Mentségemre szolgáljon, hogy sosem hordok farmert..xD
2011. júl. 28. 22:58
 32/41 anonim válasza:
Igen, mi mindent kivasalunk. (szinte) Nagyon szeretek vasalni, mellesleg a vasalás nem csak arra való, hogy ne legyenek gyűröttek a ruhák, hanem a vasaló fertőtleníti is őket.
2011. júl. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

én nagyon ritkán vasalok ...max az ünneplős ingeket, blúzokat. és valóban egy jó teregetés csodákra képes. párom mindig minden pólóját kivasalta aztán eléggé meglepődött, hogy amikor kimostam és teregettem a pólóját utána egy darab ránc nem volt rajta és nem kellett kivasalni. (megjegyzem 10 évig élt egy másik nővel valószínűleg ő nem tudott teregetni és ezért hozzá volt szokva a vasaláshoz)

aztán megmutattam a páromnak, hogy hogy kell rendesen teregetni és már neki sem kell vasalni :)

2011. júl. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Nálunk a férjem erre(is)izgul. Bár ritkán vasalok,de szinte mindig szex a vége..ha otthon van.
2011. júl. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
A tiszta ruhát minek fertőtleníteni?
2011. júl. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim válasza:

Anyáink, nagyanyáink kifőzték a ruhákat. Tudták jól, hogy ha a folt látszólag el is tűnik a hidegebb vízben, a piszoknak, kórokozóknak kitett öltözéket időről-időre fertőtleníteni is kell. A 30 fokos víz nem öli meg a baktériumokat, s az ellenállóbbak bizony fütyülnek a korszerű mosóporok hatékonyságára is. A 30 fokon kimosott ruha tisztaságában Ön soha nem lehet teljesen biztos! A textília mindig is tartalmazni fog szabad szemmel nem látható baktériumokat, élősködőket, melyeket csak hatékony eszközökkel lehet a ruhából eltávolítani. Vannak ilyen eszközök a mosáson kívül is?

Hát persze: a vasalás. A forró gőz hatására a kórokozók éppen úgy elpusztulnak a ruha szöveteiben, mintha kifőzte volna. A korszerű gőzvasalók azonban nem roncsolják az anyagot, kíméletesen bánnak az ön kedvenceivel, az érzékeny anyagokkal.

2011. aug. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Hm, akkor ezek szerint minden ruhát ki kell vasalni.

Zoknit, bugyit, alsógatyát. Csak mert nem vágom be a színes zoknit, vagy a finom fehérneműt a 90 fokos mosásba.

Mondjuk 29 éve nem volt kivasalva egyetlen ruhám sem, de még élek.

2011. aug. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Na, holnaptól kivasalom a csipkés bugyit, de csakis miután kifőztem. Jesszus...
2011. aug. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim válasza:
istenem, ilyeneket én se vasalok... aki nem érti, az így járt... -.-
2011. aug. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

És miért kéne steril pólót felvennem reggel? Nem szoktuk szopogatni a ruháinkat, és nincsenek nyílt sebek a bőrünkön. Ha meg vannak, arra ott a steril kötszer.

Anyukám 75 éves orvos. Nem veszi fel két nap ugyanazt, viszont átöltözik mikor hazaért, és a felsőruhát vissza akasztja a szekrénybe, ha még nem kell kimosni. Pár nap múlva újra sorra kerülhet ugyanaz a szoknya.

Eddig azt hittem mindenki így csinálja...

2011. aug. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!