Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan szerethetném meg a...

Hogyan szerethetném meg a házimunkát?

Figyelt kérdés

Bevallom, nem tartozom a legrendesebb háziasszonyok közé.

Férjemmel, és másfél éves kislányommal külön költöztünk szüleimtől, így saját lábamra kell állnom...

Mit tehetnék, hogy mindig rend legyen, és tisztaság?

Minden jótanácsot szívesen fogadok!


2011. aug. 18. 10:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Neked nem annyira, inkább a férjednek tudnék tanácsot adni. Dícsérje meg egy-egy részfeladat elvégzését, vagyis az eredményét a jó illatot, vagy a megújult színű szőnyeget. Időnként át is vállalhat valamit. A sikerélmény a legjobb kedvcsináló, ráadásul így a pici lány is megtanulja értékelni a szép környezetet.

Egyébként az a titka, hogy nem szabad hagyni, hogy összegyűljön a feladat. Pl. főzés közben mosogasd el ami már nem kell, étkezés utánra már csak a tányérok maradjanak.

2011. aug. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nézz utána a Flylady programnak. Kedves "szamárvezető", hogy hogyan tudod megszervezni a munkát, és fórum is van hozzá, ahol egymást biztatják kezdők és haladók. Magyar verziója is létezik.
2011. aug. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ezzel én is bajban vagyok, de ha minden nap megcsinálom a kis házimunkámat nagyon gyorsan végzek.


Mindig úgy haladok, hogy bentről kintre. Először a gyerekszoba, itt rendbe teszem a játékokat, beágyazok, felporszívózok, felmosok. Heti 1x port törlök, és 3-4 hetente cserélem a függönyt, ágyneműt 2 hetente.

Aztán jöhet a hálónk, itt csak beágyazok, ha van ruha kupac összehajtogatom vagy a szárítóról szedem le és azt, rendet rakok az íróasztalon, felporszívózok, függöny, portörlés, ágynemű csere, ugyanúgy, mint a gy. szobában.

Aztán jön a konyha, elpakolom a száraz edényeket, megrakom a mosogatógépet, vagy elmosogatok, aztán letörölgetem az asztalt, konyhapultot, gázt és felporszívózok, felmosok. Majd a fürdő, itt csak a mosdó körül teszek egy kis rendet, ha van a padlón ruha, felszedem, és kimosom, a szennyestartót mindig nézem és, ha összegyűlt egy adag mosok. A vécét kefével átsúrolom és a peremét letörlöm, majd felmosok. Nappalink nincs, csak egy nagy folyosónk, ez az utolsó, itt van egy kanapé, ahol minden cucc összegyűlik reggelre, így ott kezdek, majd a fogas és cipős rendbe tétele. Mivel az új mosógépünk nem fér el a fürdőben, így az is itt van, a tetejére pedig pakolunk, itt is rendet teszek, aztán felporszívózok, felmosok, addig a rongyszőnyegek, amik az ajtóban vannak, átszellőznek, ezeket 1-2 hetente mosom, időjárás függő.

Ezzel megvagyok egy óra alatt, de ha már egy napot kihagyok, rögtön nagy kupi lesz.

2011. aug. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
A kislányod lehet a kulcs. Nekem is másfél évesem van, és imád takarítani. Én pl.soha nem szerettem porszívózni, és mióta vele itthon vagyok minimum 2 naponta kell, de van, hogy naponta többször is, de már nem is utálom, mert egy tök jó játék vele. Ha csak mondom, hogy porszívózzunk, már szalad oda, és próbálja hozni (vicces ahogy fel akarja emelni). Már be tudja kapcsolni, és élvezi ahogy megy a gép. A mosásba, teregetésbe, hajogatásba is "besegít". Igaz minden tovább tart, de élvezi, és így én is. Ő nem szeret egyébként sokat bent lenni, és sokszor nehezen tudom bent lefoglalni, mert nem nagyon érdeklik a játékok, de ezzel elvan és nem nyűgösködik ha még nem tudunk kimenni. 11 és 15 óra között nem szeretek kimenni, csak 1 órát alszik napközben, és a többi időt valahogy el kell tölteni a lakásban. A porszívózás, tükörtakarítást, ablakmosás erre nagyon jó.
2011. aug. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!