Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nem bosszantó az örökös...

Nem bosszantó az örökös házimunka?

Figyelt kérdés
Mindig mindent megcsinálok,főzés,takarítás,bevásárlás,vasalás,és a rengeteg mosogatás,stb+gyereknevelés,de néha kiakaszt hogy már megint lehet takarítani meg a többit.Végülis gyeden vagyok 10 hós babámmal,de fárasztó azért.Más is van így vele?
2009. máj. 6. 16:29
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne muszáj megcsinálni? A párotok nem vesz részt a házimunkában soha? Nincs gyerekünk, de naphosszat dolgozunk mindketten, úgyhogy ha nem osztanánk fel kettőre a házimunkát, akkor biztosan belefulladnánk. Tanulság: a gyerekeiteket neveljétek rá arra időben, hogy rakjanak el maguk után.


Kérdező, te azért vagy otthon a kicsivel, hogy rá viselj gondot. Nem pedig azért, hogy közben, "passzióból" vezesd a háztartást is. Naná, hogy fáradt vagy. Szerintem sürgősen fogd rá a férjedet, hogy vegye ki a részét a dologból, mert ezt sokáig nem fogod bírni, és beleroppansz.

2009. máj. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
98%

Kedves fiatal Anyukák!

Válaszokból úgy érzem, mindenki fiatal, gyereket nevelő anyuka.Én 50 éves vagyok. Van munkahelyem, 5 tagú családom, két kis unokám, idős szüleim. Mindenkire van időm, és a lakásom is rendben van. Fiatalon 3 gyerekre mostam,vasaltam pelenkát (ikrek, és 1 éves). sztem egy kicsit túlreagáljátok ezt a dolgot. Probáljatok örülni a munkátok eredményének, a szép lakásnak és a finom ebédnek. Remélem senkit nem bántottam meg ezzel, nem volt szándékomban.

2009. máj. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
83%

20.56-os,

és magadra van időd? Tényleg nem bántásból kérdem.

2009. máj. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
88%
De még mennyire, hogy bosszantó. Főleg akkor, ha egy lakást legalább két ember lakja és abból csak az egyik takarít, a másik csak piszkít. Az én életem nagy része arra ment el, hogy minden porszemet üldözőbe vettem és szinte mindent alárendeltem a totálisan tiszta lakásnak. Aztán egyszercsak rájöttem, hogy ettől igazán nem is vagyok boldogabb. Változtattam! Most előbbre való, hogy jól érezzem magam és ha kedvem van, rácsukom az ajtót a takarítani valóra és elmegyünk horgászni a férjemmel, vagy gombászni, vagy csak úgy sétálni. Rájöttem, hogy a takarítás szinte az egyetlen olyan dolog, ami úgyis megvár, ugyanis nem tehet mást!
2009. máj. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
hát igen . jó ötlet a takaírtónő, meg hogy hozatni a klaját, de azért az sokba kerül nem? én gyeden vagyok a 10 hóssal és van két nagy is. takarítónőt próbálktam keresni, de aki megbízható az már tele van , nem vállla többet. Nem egyszerű. így hát én is csinálok mindnet, de pl. most idejöttem és ott álla halom edény a konyhában, reggel fogok mosogatni, mert elegem van. a kicsi sem alszik a bátyja van vele. és azért is eszek most egy csokit... :-))
2009. máj. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

Én és a kortársaim munkábajárás mellett láttuk el a gyerekeket és a háztartást.Sokunknak nem segitett a férje,mert másodállásban dolgozott,és későn jött haza.Eleinte még nem volt szabadszombat sem,az üzletek szombat délben bezártak,tehát előtte be kellett vásárolni a hétvégére.

Egy háziasszony napirendje általában a következő volt:

Reggel 6-kor kelni,elkészíteni a gyerekek reggelijét,bölcsibe,oviba iskolába vinni ( ideális esetben a férj is beszállt),munka után bevásárolni,gyerekeket hazahozni,majd főzni vacsorát.Volt aki az üzemikonyháról hozott haza néhány adagot,igy nem kellett főznie.Ha mindenki evett főtt ételt a munkahelyen vagy a suliban,akkor megúszta a főzést.Takarítás,mosás,vasalás a hétvégén,a férj,és a nagyobb gyerekek segítségével.

Néha hétvégén elmentünk étterembe ( elfogadható árak voltak még a szerényebb keresetűeknek is.)

Fárasztó volt persze,de ez volt,ezt kellett szeretni.

A legtöbbünk idővel megtanult valamilyen rendszert kialakítani,és ezt ajánlom mindenkinek.Nem kell az egész lakást egyszerre kitakarítani,a gyerekek csak az egyik szobában,vagy a konyhában ( ha elég nagy) játszhatnak,és a játék befejeztével össze kell rakodniuk,ha még kicsik a szülők segítségével.Általában szívesen segítenek,ha nem szoktatjuk le erről őket.Ha vendég jön,nem tartja rendetlenségnek a szétszórt játékokat(,ha egyébként nincs minden szanaszét a lakásban,és nincs kosz)

Nem lehet elvárni senkitől,hogy patikatisztaság legyen állandóan,már csak azért sem,mert ekkor nem a lakás van érted,hanem Te a lakásért.Kell találni aranyközéputat,és kevésbbé lesz fárasztó a házimunka.Persze ettől még nem fogjuk szeretni.

2009. máj. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

21.18-as,

de most már más a helyzet. Egyrészt otthon lehet lenni a babával, másrészt pedig egy nőnek (még egy anyának is) joga van pihenni. Ti anyák vagytok, ti tudjátok a legjobban, hogy a gyerekek (és főleg a kicsik) napi 24 órás ügyeletet jelentenek. Rendszer mindenképpen kell, de szerintem feltétlenül be kell vonni a férjet is. A szoptatáson kívül mindent meg tud csinálni.


Hányszor láttam már, hogy a férj hazament este hatkor, beült a tévé/számítógép elé, és még azt is elvárta, hogy a felesége bevigye neki a vacsorát. Hogy esetleg együtt vacsorázzon vele, eszébe sem jutott... Nem azt mondom, hogy rögtön álljon neki mosogatni, de lefekvésig azért még van idő otthoni munkára is.


És egyáltalán nem tartom helyesnek, amit az édesanyám korosztályától elvártak: ugyanúgy és ugyanannyit dolgoztak, mint a férfiak, mégis rajtuk volt a második műszak is. Tisztelet a kivételnek.

2009. máj. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én nem dolgozok, itthon vagyok és a házimunka a munkám. Régebben, amikor összeházasodtunk és akartam volna menni dolgozni, azt mondta a férjem, hogy épp elég munka az, amit én otthon csinálok. És igaza van. Mivel 7-3-ig dolgozik, az alatt az idő alatt elvégzem a házimunkát. Megfőzök, takaritok, elintézem a bankot, postát, bevásárolok, konditerembe megyek vagy kozmetikushoz, fodrászhoz és amikor fél négykor hazajön és vacsizunk, utánna mindig el szoktunk menni valahová. Múzeumba, sétálni, moziba. Nekem nem bosszantó, hanem örülök, hogy igy alakul. Ha mellette munkahelyem is lenne, nem igen lenne a házimunkára időm.

2009. máj. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
82%
Én is GYED-en vagyok, de még életemben nem volt ennyi szabadidőm, mint most. A házimunka napi szinten maximum másfél óra főzéssel együtt, pedig minden nap porszívózok és felmosok, mert már mászik a kis csaj. A mosógépet csak ki-meg bepakolni kell, a kaját csak előkészíteni, és a többit a tűzhely elintézi, nem kell ott állni és őrizni. A bevásárlásra meg kitalálták a férj nevű intézményt. De ha boltba kéne mennem, abba sem rokkannék bele. A mosogatás meg egyszerű: főzés közben folyamatosan csinálom, kaja után pedig azonnal. Így rend van, és nem kell órákat kapirgálni az odaszáradt trutymót. Mit fogsz csinálni, ha vissza kell menned dolgozni? Az nem válasz, h' a férj nem segít, mert mindenki maga választotta. Az enyém remekül főz, amíg kórházban voltunk kiderült, h' képes önállóan mosni, és a porszívó is működik a kezében. Több gyerekkel nyilván más a szitu, de ugye azt is magának vállalja az ember. Tudom, h' most belemásztam a lelketekbe, de egyszerűen nem bírom a mártírságot.
2009. máj. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
96%
Akkor én szerencsés vagyok, mert engem kifejezetten megnyugtat a házimunka, különösen a takarítás. Nem tudom miért, de imádom csinálni. Ilyenkor teljesen kikapcsolok, berakok valami jó zenét, énekelek, táncolok :)) Szóval szívesen csinálom, és egyáltalán nem bosszant. És olyan jó látni, amikor minden ragyog és jó illatú :))
2009. máj. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!