Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nem bosszantó az örökös...

Nem bosszantó az örökös házimunka?

Figyelt kérdés
Mindig mindent megcsinálok,főzés,takarítás,bevásárlás,vasalás,és a rengeteg mosogatás,stb+gyereknevelés,de néha kiakaszt hogy már megint lehet takarítani meg a többit.Végülis gyeden vagyok 10 hós babámmal,de fárasztó azért.Más is van így vele?
2009. máj. 6. 16:29
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%
Bosszantónak bosszantó, persze. De nem megoldhatatlan. Én nem nyalom fel minden nap a lakást, pedig kicsi gyerekem van. Mindent meg tudok mellette csinálni, mert úgy szoktattam, hogy néha egyedül van hagyva. Ennek ellenére vannak olyan napok, hogy el se tudok mozdulni mellőle, olyan nyűgös. De mi csak ne siránkozzunk, mert van automata mosógépünk, mert régebben mi volt? Mosógép, aztán külön centrifugázni a ruhát, kifőzögetni a textil pelusokat. Az ám a szép meló, anyám mesélte. Én leginkább az idővel spórolok. Nem vasalok, mert nagyon sok időt elvesz, meg utálom is, inkább teregetek, így nem gyűrődnek a ruhák. A kisebb bevásárlásokat a gyerekkel intézem séta alatt a környéken. A nagyobb meg félnapos program, arra sok időt kell szánni. Amitől én kivagyok, az a rengeteg por. Nem tudom honnan jön, mert ha letörlök mindent, másnapra ugyanúgy poros az asztal, akkor is ha épp előtte mostam fel. Amíg a gyerek a nappaliban van, addig a hálót takarítom, amíg alszik, addig porszívózok, felmosok, teregetek.
2009. máj. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Talán ha csinálnál magadnak egy heti tervet, akkor jobban beoszthatnád, hogy mikor mire jusson időd. Többek között magadra is fordíthatnál néhány órát, mert így ki fogsz merülni, az pedig a családnak sem jó, ezt nekik is be kell látni.

Tudom, nem biztos, hogy mindig be lehet tartani kisgyerek mellett, de azért meg lehet próbálni.


Heti egy alkalommal pl. különíts el magad számára néhány órát vagy egy egész délutánt, amikor senki sem zavar, és az időt fordítsd olyasmire, amit valóban élvezel.

Menj el megmasszíroztatni magad, vagy csinálj bármi mást, ami feltölt. Esetleg házhoz is hívhatsz már ilyen masszőrt, ha a kicsi miatt nem tudsz kimozdulni.

Én is hasonló cipőben járok, és most arra jutottam, hogy mindent, ami nem feltétlenül szükséges, azt bedobozolom és leviszem a pincébe, így kevesebb az esély rá, hogy a káosz elöntsön.

És majd egy mosogatógépet szeretnék beszerezni, hogy a mosogatás se legyen annyira fáradalmas. Engem az készít ki a legjobban.

Sok sikert a továbbiakban.

2009. máj. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom a házimunkát, de azt nem mondom, hogy lehetelenség megcsinálni. Nekem mondjuk segít a férjem, de ha muszáj lenne nélküle is boldogulnék. Igazából ami több időt vesz igénybe az a vasalás és a takarítás. A kaja fő magától is, nem kell mellette állnom, a gép kimossa nélkülem is a ruhát. Mindketten dolgozunk, meló után elrohanok a gyerekért iskolába, hetente 2x edzésre viszem de ennek ellenére belefér az időmbe, hogy megcsináljam amit kell otthon. Nekem abban szerencsém van, hogy ha lejár a munkaidőm elis jöhetek a melóhelyről, nem kell még ráhúznom pár órát. A férjem viszont sokszor csak este jön haza, azokon a napokon kell rohannia, ha a gyereknek edzése van és neki kell kutyátsétáltatnia. Tény, én nem vagyok tisztaságmániás, de ez nem azt jelenti, hogy megesz minket a kosz. Kikapcsolódás képpen meg minden este legalább másfél órát sétálok az erdőben a kutyákkal, akkor kiszellőztetem a fejem.
2009. máj. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy mit szoktak főzni azok, akik azt írják, hogy a kaja fő magától. Pl. ha rántott húst készítek nem hiszem, hogy a gáztűzhelyem bepanírozza helyettem, fordigatja stb. Nekem igen is sok időt el vesz a főzés. Mire a húst összedarabolom a hozzávalókat megpucolom, felkészítem, egyebek. A házimunka pedig akkor lesz könnyebb, ha rendszeresség van. Ha mindenki mindent a helyére tesz, akkor nem is igazán kell pakolni, csak takarítani. A kicsim játékait pedig egy vödörbe halmozom, úgy is mind a földön lesz 2 perc múlva, viszont, ha vendégeket várok, akkor a vödröt elteszem és csak a kedvenc játékait hagyom elöl, amivel nincs olyan nagy kupi. 11 hónapos a kislányom. Mire felkel én már rendbe vágom a konyhát, nincs mosatlan kávéscsésze, egyebek, felmosok frissen és elkészítem a reggeli tápszerét. A kezébe adom a cumisüveget, addig én összepakolom a szobáját, ha estéről még maradt valami és felporszívózom. Elmegyünk bevásárolni, ügyet intézni, 10óra körül én míg készítem az ebédet, addig ő velem ül a konyhában az etetőszékben és falatozgat egyedül. Aztán bemegy a szobájába játszani, persze vele vagyok, csak megkavarni megyek ki a kaját, vagy éppen mi a dolog vele. Közben ő fél 11- 11 óra körül elalszik, behajtom rá az ajtót és elindítom a mosást, beáztatom a ruhákat, vagy ha már reggel kimostam,akkor terigetek, vagy beszedem. Be tudom fejezni az ebédet is, nálunk már fél 12 körül kaja van az asztalon. Én eszek, ha a férjem itthon van,akkor ő is. Ilyenkor szoktam hajat mosni, beszárítani, körmöt vágni, számítógépezni és pihenni is. Felkel a kislány 1-2 óra körül, ő is megebédel, bemegy játszani a szobájába én addig elmosogatom amik még megmaradtak, mert ugye főzés közben is mosogatok. Kiviszem a szemetet, még egyszer felmosok, utánna játék van, séta, ilyenkor szintén lehet vásárolni. A rendszeresség a fontos, meg az, hogy a férfi is tanulja meg, hogy tegyen mindent a helyére, ha már ennyit megtesz, sokkal könnyebb lesz a dolgod.
2009. máj. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
Vegyes valaszokat kaptam,de a többség szerint is bosszantó.Én nem azt írtam hogy nincs szabad időm,hanem azt hogy kiakasztó hogy mindig csinálni kell.A páromtól nem várok segítséget,napi 12 órát dolgozik,valamikor hétvégén is és még a kinti munka az övé,mivel kertes házba lakunk és nagy portánk van,a házba is minden megjavít.Aki azt írta hogy másfél óra a házi munka főzzéssel,annak üzenem hogy akkor nem sok mindent csinál.Én napi 2-szer főzök a kislányomnak és turmixolom neki a gyümit,aztán mosogatás(üveges bébiételt nem igen kap),csak ez 1.5 óra és a többi.Ja és valóban:A rántott húst is a gáztűzhely elkészíti?
2009. máj. 7. 16:00
 26/38 anonim válasza:
100%
Sziasztok!Nekem 3 gyerekem van.12 és 9 éves illetve egy 15hónapos.Az a baj,hogy a kisfiam most azt a korszakát éli,hogy mindent kiszed,szétszed,pakol.Tehát napközben csak akkor tudok csinálni valamit,ha alszik.A lányok,ha hazajönnek 2 perc alatt szétdobálnak mindent(na ettől tudok kiborulni)Marad a hétvége,ilyenkor befogok mindenkit a munkába.Egy vigyáz a kicsire,kettő meg segít a házimunkában!Tényleg jó lenne néha egy takarítónő(de anyagilag nem tehetjük meg,hogy hetente jöjjön egy.)Amikor elmegyek valakihez és ott platinás rend uralkodik,mindig elszégyellem magam,hogy bezzeg nálam csak nagytakarítás után van ilyen rend.Ez a nők sorsa!De az a szerencse,hogy a férjem sokat segít.Nekem már az nagy segítség,ha valaki vigyáz a kisfiamra,mert akkor tudok takarítani zavartalanul!
2009. máj. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon bosszantó, különösen, hogy sosincs vége. Színes takarítónőkről álmodom.... (Kosztolányi után szabadon)
2009. máj. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Az hát bosszantó,aki szereti csinálja jöhet hozzám is...mert sosincs vége.Addig én elütöm valami érdekesebbel az időt.Mert UNALMAS......
2009. máj. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
95%
Nem vigasztalásként mondom,de régen az asszonyok este teknmőben leszappanozták és leáztatták a ruhát,reggel kidörgölték,kézzel-surolókefével.Kimosták néhány vízben ( persze a vizet mindig cserélték a teknőben,és úgy hozták az utcai kútról),e fehéreket üstházban kifőzték,kékítették,fehérítették,majd kiteregették száradni.Ha megszáradt faszenet tettek a vasalóba és azzal vasaltak.(Közben nyelték a füstöt és a széngázt),és arra is vigyázni kellett,hogy ne legyen túl meleg a vasaló,mert a ruha megégett.Ez még az 50-es 60.-as években is sok helyen így volt,pedig akkor már az asszonyok is munkába jártak.Mégis volt idejük mindenre,de azt hogy csinálták,nem tudom.Hál Istennek,ma már ez a mult,azért örüljünk,hogy nem akkor voltunk fiatalok.
2009. máj. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
Én már rég rájöttem,hogy a munka megvár.Fontosabbnak tartom az értelmes dolgokat,azt,hogy a páromat szeressem,vele foglalkozzam,vele töltsem az időt,nem a takaritással.Ha poros a polc,kit érdekel?Ha jön a szomszéd,s nem patikaHCCP van,hát ne jöjjön.Ha velem akar beszélgetni,ne a renddel foglalkozzon,hanem velem.Vasalás?Nemgyürödö ruhákat veszek!:)Lehet fözni 2napra iss ha okosan osszátok be,a maradékot felhasználjátok a következőhöz. Annyi felesleges munkát csináltok,ahelyett,hogy egyszerüen csal boldogok lennétek,s élveznétek ezt a rövid életet!
2009. máj. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!