Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nem bosszantó az örökös...

Nem bosszantó az örökös házimunka?

Figyelt kérdés
Mindig mindent megcsinálok,főzés,takarítás,bevásárlás,vasalás,és a rengeteg mosogatás,stb+gyereknevelés,de néha kiakaszt hogy már megint lehet takarítani meg a többit.Végülis gyeden vagyok 10 hós babámmal,de fárasztó azért.Más is van így vele?
2009. máj. 6. 16:29
1 2 3 4
 31/38 anonim válasza:
100%

Én csak ennyit idéznék ezzel kapcsolatban!!Ide illik!! :D Jó szórakozást hozzá!! :D

-A férj hazaér a munkából és a három gyermekét pizsamában találja a kertben,

a sárban hemperegve játszanak, körülöttük üres kekszes dobozok, chipszes

zacsik, üdítős dobozok mindenhol szanaszét.

A feleség autójának az ajtaja tárva nyitva, csakúgy mint a kert bejárata,

a kutyának nyoma sincs. Amikor belép a házba még nagyobb rendetlenség

fogadja. Egy csillár leszakadva törötten hever a földön, a szőnyeg a falhoz gyűrve.

A nappaliban a tv teljes hangerővel üvölt és mindenhol szanaszéjjel ruhadarabok

és játékok hevernek. A konyhában a mosogató dugig edényekkel, az asztalon és a

tűzhelyen ételmaradékok, a hűtő ajtaja tárva nyitva, a kutyakaja szétszórva a földön,

egy törött pohár az asztal alatt, kis kupac homok az ajtó mögött...

Egyből rohan fel a lépcsőn (átgázolva a további játékokon, ruhadarabokon és egyéb

akadályokon) aggódva keresi a feleségét, attól tartva, hogy valami baja esett.

A hálószoba felé vezető úton észreveszi, hogy a fürdőszoba ajtaja alatt ömlik ki a

víz a folyósóra, bent csuromvíz minden, a WC papír legöngyölítve, borotvahab és

fogkrém a tükörre kenve ... Most már rohan a hálószobába felkészülve a legrosszabbra.

És a feleségét ott találja az ágyban ... édesen összekucorodva, egy könyvvel a kezében,

aki észrevéve, hogy megjött, felnéz és mosolyogva megkérdi tőle:

- Szia drágám, hogy telt a napod?

A férj dühösen nézi:

- De mi a fene történt ma itt?

A feleség ártatlanul:

- Tudod mindennap, amikor hazajössz a munkából, meg szoktad kérdezni, hogy

mi a f..szt csinálok egész nap?

Férj még dühösebben:

- Persze, ... ÉS ?!

Ekkor a feleség édesen rámosolyog:

- Hát ma NEM CSINÁLTAM semmit !!!!

2009. máj. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
Néha bosszantó de szükség van rá hogy legyen valami. Persze ehhez tenni is kell nem lehet csak elvárni. A pasik sz*rnak az egészre, legalábbis a többsége. Nagy kincs aki besegít. Az én férjem szakács lesz :) Hogy legalább főznöm ne kelljen xD
2009. máj. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ugyanezekkel a paraméterekkel (gyed és 10 hós gyerek), de én még itthon is dolgozom (igaz, nekem itthon van a párom). Ha nem bírsz a házimunkával, kérd meg az ismerőseidet, hogy együtt összehozzatok egy közös takarítást. Cserébe főzhetsz nekik ebédet vagy vigyázhatsz az ő gyerekeikre is. Ha nem megy, akkor muszáj segítséget kérni!
2009. máj. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim válasza:
100%

Igen!!

Én is ezt csinálom, de kiharcoltam magamnak egy mosogatógépet, amikor bekötötték, és elkezdtem használni, akkor jöttem rá, hogy mennyi időt elvesz a mosogatás, pedig folyamatosan csináltam, nem gyüjtöttem össze.

Húsvéti nyuszi hozta a gépet, és nem a konyhában töltöttem az időt, hanem a vendégekkel tudtam lenni. Akkor jöttem rá, hogy a mosogatás, mennyi mindent elvett tőlem.

Amúgy nem könnyű, és mindenki azt mondja, hogy "mit sirsz, Te otthon vagy" :(

2009. máj. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

Na hát igen. Én is akkor szoktam kiakadni amikor megcsinálok mindent, leülök öt percre és kifújom magam hogy végezem, de szép minden. Aztán felkel a két éves kislányom, este hazajön apuka és az egész napi munkám kútba esik. Mintha semmit nem csináltam volna.

Engem is nagyon szokott ez idegesíteni, így mostanában kicsit hanyagolom a dolgokat, csak a legszükségesebbeket csinálom meg, a többit ha egy két nap után már nem bírom nézni akkor nekiállok és megcsinálom megint fél órára.

Úgyhogy én rájöttem, hogy nem szabad hogy idegesítsen. Kit érdekel ki mit mond, vagy mit gondol. Ha jön hozzám akkor én érdekeljem akkor velem foglalkozzon ne a lakásommal. vagy ha nem tetszik neki nekiállhat és takaríthat.

Nincs kosz nálunk, mindig igyekszem utólérni magam, de arany tisztaság sincs. Egyszerűen képtelenség. Ahol kisgyerek van, meg pasi ott aztán végképp.

Szerintem ott ahol állandóan rend van és minden tökéletes ott vagy a család nagyon jól nevelt, vagy tisztaságmániások és mindig azt csinálják vagy nemtudom.

Én hiába takarítok akkor sem fogok tudni ilyet produkálni, max ha egyedül leszek és minden ott lesz ahol hagytam.

De amúgy én mindig úgy szoktam menni valakihez hogy előtte felhívom hogy ráér e stb, de inkább előtte egy két nappal hogy ekkor meg ekkor mehetnénk e hozzá. Ezzel egyrészt ha dolga van akkor tudja mondani és nem megyek feleslegesen, másrészt ha el van otthon havazva kicsit akkor rendbe tudja tenni mire megyünk. És úgy szoktam igazítani azt is ha valaki jön hozzánk, hogy szóljon már előtte, nehogy valami közbejöjjön stb, lehetőleg előtte nap legalább. Így el tudom kerülni a kellemetlen helyzeteket. Rokon meg hagy jöjjön, az nem érdekel mit mond. Ha nem tetszik neki akkor ne jöjjön váratlanul, vagy nekiállhat megcsinálni. A másik meg az én otthonom, nem másé.

Én is jártam már úgy hogy jöttek korán reggel vmi hivatalos ügyben, a gyerek még fel sem volt öltöztetve, még akkor kelt fel, a mosogatóban állt a cucc, (a bejáratunk a konyhában van), mert este már nem volt erőm elmosni, úgyhogy ott bámulták, de kit érdekel. Pedig a déli már nem volt ott csak az esti.

Persze szégyelltem, de próbáltam megnyugtatni magam, hogy úgysem tudják ki vagyok stb.

Persze azóta is félek ilyen váratlan helyzettől, de hát akkor max beégek, ha úgy alakul. Mindent próbálok kézben tartani, de nem mindig jön össze. A gyerek fontosabb mint más. Bár néha érzem hogy a gyerek érzi hogy nem foglalkozok vele eleget, na ekkor leszarom mi van, tényleg csak ami a legfontosabb. Ez a hülye házimunka meg úgy is fél óráig látszik csak, aztán kezdhetem előlről. Úgyhogy első a gyerek amennyire lehet, aztán a többi ami marad.

De amúgy két éves lányom már megmondta a dédinek múltkor hogy a benti kukát ki kell vinni a kinti nagyba mert tele van. Olyan aranyos volt. Meg hogy megy kapálni a kertbe, meg takarít, mosogat(na) stb. Úgyhogy úgy gondolom látja hogy mit kell csinálni, tehát nem esz meg minket a kosz. Remélem sikerül majd ezt a segítőkészségét megtartani nagyobb korára is!

2009. máj. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim válasza:
100%
Én két gyerekes anya vagyok, egy 130nm családi házban élünk.Amíg itthon voltam a mindennapos házimunka teljesen kifeszített.Szerintem az hogy kosz van, vagy rendetlenség, az nem ugyanaz.Ahol gyerekek vannak ott a rumli elkerülhetetlen. De mára már sikerül elérnem hogy csak a szobájukban. És mindenkinek azt javaslom, nem büntetésként, játékosan, a gyerekeket is be kell vonni a házimunkába.Nekem 5-7 évesek, a nagyobbra rálehet bízni a porszívózást,a kicsi törölget,(amit elér)leszedik a száraz ruhát, kiválogatják leteszik az elé a szekrény elé ahová nekem be kell pakolni.És közben beszélgetünk, együtt vagyunk.Cserébe én is tudok játszani velük.Most nagyon lelkesek, ami idővel elfog múlni, de bízom benne hogy később is segítenek.
2009. máj. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Nekem néha bosszantó néha pedig nagyon jó...kikapcsol.Amúgy én főzni szeretek ha van minden hozzávaló nemkell kitalálni hogy mit főzzek mert azt hogy főzés előtt bolba kell mennem utálom.A bevásárlás nekem nem fárasztómivel 3 házzal odébb van a bolt.


Én takaritani szeretek de csak akkor ha elkezdtem met elkezdeni nehéz számomra vagyis rosz érzés. nagy levegőt veszek ha mennem kell minden nap takaritani demikor már felemeltem a dolgot jó.amúgy portölés ilyenek elmennek de utálok mosogatni mert nálunk se hossza se vége nincs. és porszivózni is utálok. igazából teregetni nagyon,de nagyon szeretek,mindig öblitőt teszek bele mert imádom ezt az ilatot lenor (sága).és érezni a ruhákaon ha beteszem a szekrénybe és 2-3 hétig ott áll akkor is érzem csodálatos. Nagyon feldobha teregetéssel kezdem a házimunkát,és akkor a többihezis van kedvem mivel a jó illatról tisztaság jut eszembe és akkor jobban megy a többi takaritás.Emlékszem előtte mig nem használtam öblitőt utáltam mosni teregetni,de mióta használok.....És porttölésben is figyelek arra hogy ilatositottal mivel jobb érzés utánna. nemcsak a portnemlátod dejó tszta illatis lessz.Probálom ugy csinálni hogy boldoggá tegyen és megszeresem a takaritást ezek a jó ilatú szerek sokat segitenek nekem ebben.

2009. jún. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Mi a házunktak probáltunk úgy tervezni hogy egyszerű legyen a takaritása. És amogy én látom sokkal egyszerűbb mint másoknak.

Először is nincsenek pipera polcok amit mindig törölgetni kell ,ezáltal nincsenek kis csecsepecsék amit szintén 2 naponta törölgetni kell ha tényleg pormentes akarsz lenni.Gardrob szekrény van azis plafonikés hogy még a tetjén se legyen piszok,no meg több a helyünk is.


a másik hogy mindenhol járólap van a szobákban és a gardrobban laminált badló. Szőnyeg 1 van azt meg gépbe lehet mosni olyan kicsi.


Nekem a söprögetés jobban tetszik és gyorsabbnak találom mint a porszivót,igy porszivózni sem kell.Ha szőnyeg lenne nemtehetném meg hogy ne porszivózzak.


Ami milliót segit nekem az a mosogatógép,mivel se hossza se vége nemvolt a mosogatásnak mint hogy előttem is irták már ezt.

Egésznap csak beteszem a mosatlant ha egy kést kiveszek már teszem is be a mosogatóba ha megkentem a kenyeret vele,igyí semmi nincs az asztalon.este bekapcsolom ,reggelkiveszem helyrepakolom. ,és megint ugyan igy minden nap. nagyon bevállt.


A házat ugy csináltuk hogy ne legyen nagy 70nm es belterületű.Nekünk elég könnyű füteni és barátságos is.!nincsenek sokhelységek benne wc,fürdő 2 szoba gardrob,közlekedő és nappali és konyha .a helységek kicsik a nappali és a konyha nagyvagyis 41nm es . szóval szinte csak ottkel takaritanom

a szobánkban nincs semmicsak ágy. aztcsak felmosnikell a gardrob ban meg annyi hely van hogy nemlehet még összeturni sem a ruhákat.

2009. jún. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!