Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Két emberre megéri mosogatógép...

Két emberre megéri mosogatógépet venni?

Figyelt kérdés

Anyósom szerint hülyeség és pazarlás, de én meg úgy érzem, hogy állandóan eláraszt a mosatlan. Ha csak normálisan eszünk és még nem is rendeztem nagy főzést, akkor is folyton tele van a mosogató. Én folyó vízzel mosogatok, azt mondják a mosogatógép takarékosabb. A férjem néha álló vízben, de abban köszönet sincs, gusztustalannak tartom.


Két személyre tényleg pazarlás, vagy úgy is megéri?


2010. febr. 3. 12:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindeképpen megéri! Mi is ketten vagyunk rá! A gép kb. 20 liter vízzel elmosogat annyi koszos edényt, amennyit folyóvízben meg se lehetne nedvesíteni! A pazarlán nem ez, hanem pont a kézzel mosogatás! Nálunk hetente kb. kétszer megy.
2010. febr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
Mi is kettőnkre vettük,azóta bővült a család,de akkor is és most is nagy hasznát vesszük.Szerintem megéri.
2010. febr. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem veszünk egyet. Nem rossz indulatból mondta, azért gondolkodtam el rajta, mert szerinte annyit nem csinálunk, hogy mindig megérje elindítani, viszont szerinte napokig halmozni is hülyeség. Igaz, így is napokig halmozzuk és csak akkor állunk neki, ha már nagyon muszáj, mert elfogyott valami. :)
2010. febr. 3. 12:44
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem a személyek számán múlik, hanem hogy mennyi edényetek van. Ha összesen két poharatok és két tányérotok van, akkor nem éri meg minden étkezés után beindítani a gépet. Akkor éri meg, ha tele tudjátok tenni, és csak akkor indítani.
2010. febr. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Mi is ketten vagyunk, és áldjuk az eget a mosógépért.

Állati jó dolog, hogy nem a mosogatóban gyűlik a mosatlan, hanem rakjuk a gépbe. 2-3 naponta elindítjuk, és minden frankó.

Vegyetek egyet!

2010. febr. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
mosogatógépet akartam mondani
2010. febr. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom ... Ha két három napig nem indítom el, a maradék rászárad, nem mossa el rendesen. Ha előmosom kézzel, akkor azzal a lendülettel elmoshatom teljesen is az edényeket. Ha forróvizesen mosom, a villanyszámlát nyomja meg rendesen ( érdekes ezt senki nem írta, pedig elég szépen fogyaszt áramot is ám !). Tény viszont, hogy sokkal jobban mosogat az embernél. Mi is ketten vagyunk hét közben kézzel mosogatom az "apraját", hétvégenként azért működik, és mosogat ő ....


ha van pénzetek rá vegyétek meg, enni nem kér, hűteni nem kell, nem pisil, sétáltani sem kell :) használni meg használd ha kell :)

2010. febr. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Elég sok tányér meg ilyesmi van, és épp ez a baj, mert így csak gyűjtjük és akkor van mosogatás, ha elfogyott. Addigra meg elég sok van.
2010. febr. 3. 13:26
 9/16 anonim ***** válasza:

Azért nem írtuk a villanyenergiát, mert ha én mosogatok kézzel, akkor is fel kell melegíteni valamivel a vizet. Akár gáz, akár villanybojler "adja", az is energia. Egy nagy mosogatás 15-20 perc, pokoli mennyiségű víz, energia, mosogatószer. Nekem Indesitem van, 12 liter vízzel mosogat el 50 fokon. Hol tudok én ennyivel elmosogatni egy családra való edényt higiénikusan? Még állóvízben sem, én ráadásul a folyóvízre esküszöm, tehát a gép itt már sokkal jobban megéri.


Egyébként, anyósom egyedül van és van mosogatógépe, imádja! Ha elég edényetek van, nyugodtan gyűjtögesd benne a cuccot, aztán ha megtelik, elindítod a programot.

Meglátod, ha egyszer lesz egy géped, nem fogod érteni, hogy tudtál eddig meglenni nélküle (én is így voltam vele) :=)!

2010. febr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Gondolom azért mondja anyósod, mert "idős".

Tény, hogy a régi mosogatógépek nagy energia (áram és víz terén is) igényűek voltak, de ugyebár a technika rohamosan fejlődik.

A folyó vizes mosogatás a legpazarlóbb mosogatási eljárás, annál még talán a régebbi gépek is takarékosabbak.

Az újabb gépek azonban már az "álló vizes" mosogatást is verik, arról nem is beszélve, hogy szerintem nincs olyan ember, aki szeret mosogatni :)

2010. febr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!