Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nagy házban élők, ti egyszerre...

Nagy házban élők, ti egyszerre szoktátok kitakarítani az egész házat, vagy mindennap megcsináltok valamit?

Figyelt kérdés

2015. jan. 24. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Nem takarítok egyszerre, és hagyományos nagytakarítást sem csinálok. Akkor takarítok, amikor időm van és ott, ahol szükséges.

A lakás van az emberért, nem az ember a lakásért.

2015. jan. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi nagy ünnepek előtt az egészet egyszerre. Egyébként mindenki a maga szobáját (+ mi ketten anyummal a közös helyiségeket felváltva vagy megosztva - fürdő, előszoba stb). Egy ember nem győzné az egészet.
2015. jan. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Lent, ahol a legnagyobb a rendetlenség a két macska miatt (szőr, alom, stb.) minden nap végigmegy a robotporszívó. Az emeleten, ahol csak hálószobák és fürdő van, heti 2x.


Általában mindent inkább folyamatosan tisztán tartunk, nincs egy nap, amikor egyszerre kitakarítunk mindent. Tehát pl. amint koszosnak látjuk a fürdőt, kitakarítjuk, nem várunk vele a kitűzött napig pl. péntek. A mosdót, mosogatót minden használat után letöröljük, a konyhapultot, főzőlapot is, az üvegfelületeket 3-4 naponta. Ez nem vesz igénybe sok időt, 1-2 perc ha már úgy is ott van az ember, viszont cserébe tényleg szinte mindig csillog minden.

2015. jan. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is a folyamatosság híve vagyok, a kádat 5 perc kicsit kisikálni, meg még 5 a tükröt és a mosdókagylót. De a konyhában is fél óra egy alap takarítás, felmosás magában sem nagy idő. Így gyakorlatilag pár perceket vesz el a napi teendőkből, és folyamatosan rend tartható.
2015. jan. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

3-as, milyen robotporszivót használsz? Hol vetted? Beválik?

2015. jan. 24. 22:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Roomba 770-eset használok, a piacvezető Irobottól.


Nagyon bevált, különösen, hogy nálunk a macskák miatt előtte is naponta-kétnaponta kellett porszívózni, és mivel csak az alsó szint 90m2, ez azért nem kevésbé volt fárasztó. Az elején beletelt 1-2 hétre mire kiismerte magát a szobákban és nem akadt fenn valamin (pl. kábeleket a falra kellett tenni, így: [link] , mert azokat feltekeri ha a földön lógnak, stb, szóval nekünk is ki kellett ismerni milyen terep jelent gondot), mára már minden nap visszatalál a töltőjére. A küszöböket megmássza, a szőnyegeket is nagyon jól tisztítja. Korábban voltak magas szövésű szőnyegeink (shaggy jellegű), azokat lecseréltük sima szőttesekre. Ha nem végez 1 körben mert nagy a dzsuva, akkor feltölti magát és indul új körre. Csukott ajtónál nem is hallani szinte, hogy megy.

2015. jan. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2015. jan. 25. 21:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Ketten lakunk a ferjemmel egy 120 negyzetmeteres hazban videken es van nagy terulet fold is hozza. ami a legjobban idegesit hogy a portol meg a folyamatosan ujra termelodo pokhaloktol nem birok megszabadulni. probaltam mar olyan sprayt kint is meg bent is ami allitolag 6 honapig hatasos, hat nalunk megis ujra megjelennek a pokhalok a lakasban. atlagos rend van de en tudom hogy a tisztasag meg a rend is feluletes. nem vagyok egeszseges es fiatal sem mar, kb 15 eve hogy ide koltoztunk azota mar nem olyan tiszta es rendes a haz mint elozoleg ahol eltunk. faradt vagyok ugyanakkor idegesit hogy nem tokeletes, ugy erzem hanyag rendetlen es feluletes vagyok ugyanakkor keptelen vagyok olyan tisztasagi szintet tartan amilyet szeretnek. a ferjem szerint tul magasra teszem a mercet. idegesit hogy tudom hogy a szekreny teteje fel eve nem volt letorolve es ahelyett hogy letorolnem itt irkalok a gepen. Sokfele betegsegem van rengeteg gyogyszert kell szednem, es amikor felepultem a rakbol a ferjem szerint azota szorongok allandoan attol hogy nem eleg tiszta a haz stb. meg soha senki nem mondott semmi rosszat rolunk a barataink szeretnek, cask en erzem hogy sokkal tisztabbnak es rendesebbnek kene lennem.... van egy cicam meg egy kanarim o kicsit szemetes de en nagyon szeretem oket. HIaba hatarozom el hogy masnaptol maskeppen csinalom gyakran orulok ha a napi dolgokat mosas, fozes mosogatas allatok ellatasa el tudom vegezni.
2015. márc. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!