Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Huqvarna, stihl után melyek a...

Huqvarna, stihl után melyek a jó láncfűrészek?

Figyelt kérdés
Évi,kb 100q fa aprítására,kisebb ház körüli munkára kéne.Nézegettem a Makitákat,jónak tünnek,jó az áruk is(a professzionális fűrészekhez képest).Az MTD-féléket haszontalannak tartom,nem akarok pár évente újat venni.Melyek a megbízhatóbb márkák,a fentiek után?

2015. nov. 1. 05:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Fontolóra vennék egy jobbnak tapasztalt elektromost (Makita, Bosch, Skil). Erő 2kW környéke, darabolni tök jó. A lánc éles legyen, és ne a legnagyobb kánikulában akard felaprítani a negyven centis rönkjeidet, amikor neked se jó. :) Cserébe egy gomb lenyomásának, lánckenő beöntésnek, tisztogatásnak meg egy kábelnek kell a helyén lenni, minden benzinmotoros zűrzavar feledésbe merülhet, és nem is kell kannázgatni meg kevergetni a benzint (ráadásul kisgépekbe erősen ajánlott a legdrágább, "nem romlékony", vagyis kis etanoltartalmú benzin legalább egy Elf 2T olajjal bekeverve, hogy tényleg ne ettől egye a korom).


Nyilván egy Fuxtec fűrésszel is jól járnál, nem kerül sokkal többe, "vezeték nélküli", jól üzemel jó kezekben akár erdőn is, nagyszerű az alkatrész-ellátottsága, és azért erőben és láncsebességben egy normálisabb benzines keresztbe lenyeli bármelyik elektromost. Kérdés, hogy évi 30-40 köbméter mint maximum indok-e egy benzines fűrész beszerzésére.


Ha én lennék ebben a helyzetben, valószínűleg a "kisebb ház körüli munkák" miatt elgondolkodnék egy félkezes Makitán, a fát meg kuglizva kérném addig (vagy ágfa után kajtatnék), amíg nem sikerül jutányosan összeraknom egy szalagfűrészt, ami befogható kuglizásra célszerű kiegészítő elemekkel. De nekem egyébként is kellene szalagfűrész (is), aztán mivel ő zavarja a legkevésbé a szomszédokat, tökéletes lenne kuglizásra.

2015. nov. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
en inkább a benzinest ajánlanám, egy 2Kw os elektromos nekem gyenge volt. már 5 eve egy al-cot használok, 30e ft, azota semmi gondom nem volt vele. de persze ez a kezelotol fugg. egy ismim pár het alatt tonkrevágott egy márkás drága gepet
2015. nov. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mtd t nem dicsérik. Fünyíróm van belöle pár éves de már eszi az olajat. Száz mázsa fához már erös gép kell. Nekem Husqwarna van de ennyi fához a kicsit nem ajálották mert márka ide oda az is szét hullik. 150 körul van az e célra való. Makita biztos jó csak nagyot vegyél. Kicsi volt nekem is Makita jó volt csak hobbi géppel akartam 100 mázsa fákat vágni. Öt év alatt szét hullott pluszrà költöttwm még egy ilyen gép árát.
2015. nov. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.Amúgy csakis benzines érdekelne...
2015. nov. 1. 13:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Partner Mculloch, ez kettő kb egy és ugyan az a Husqarna gyártja őket.
2015. nov. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Echo-Solo-Oleomac-Dolmar ,de ha totál botkezű vagy még a Stihl se megbízható mindegyik felhasználó függő.
2020. máj. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!