Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szüleim nyugdíjas házaspár...

Szüleim nyugdíjas házaspár 60-70 évesek, panelból akarnak családi házba költözni falura, mire nem gondolnak?

Figyelt kérdés

2 kiszemelt ház van, egy nagyobb 120nm és egy 60nm mindkettő + melléképületek, garázs stb...

Azért akarják a nagyot választani, mert az unokák évente 1-2 hetet itthon töltenek, egyébként olaszországban élnek...

Mi az amivel szerintetek meg tudnám őket győzni, hogy a kisebb házat válasszák, mert szerintem egy 60éves nőnek egyedül egy 120nm-es hodály hatalmas... Mindkét ház +1100nm telek. Én pedig már nem leszek ott velük.



2015. nov. 10. 06:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
65%

Ha nincs olyan segítségük, aki rendszeresen tud segíteni a ház körül, akkor maradjanak a panelban.

Egy családi házon mindig van mit csinálni.

Szerintem nem most kéne kiköltözniük. Ha eddig jó volt így, akkor most már maradjanak.

A panelt nagyon könnyű rendben tartani.

Mások inkább kisebb lakásba költöznek idősen, nem pedig nagy házba.

2015. nov. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Azért akarnak kiköltözni, mert bátyám abban a faluban építkezik jelenleg amerikából küldi haza a pénzt a kecójának az építésére, és majd a későbbiekben énbis oda szeretnék költözni, Székesfehérvártól 10 perc kocsival.
2015. nov. 10. 10:13
 13/25 anonim ***** válasza:
69%

12: És akkor te meg tesód fogtok átjárni elvégezni a munkákat?

Akkor már egyszerűbb lenne eleve egy telekre költözni. Úgy építkezni, hogy nekik legyen egy lakrészük. Előbb-utóbb ápolásra szorulnak majd.

2015. nov. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem elég kevés a bevételük egy nagy ház fenntartásához.
2015. nov. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%
Mi van ha egész életükben szoronkolódtak a pici panelben, és most végre kényelmes életteret akarnak? Abból a pénzből fenn lehet tartani, takarítani is ugyanannyit lell, max picit tovább tart porszívózni, de a portalanítandó bútorok felülete ugyanakkora. A kert mérete meg mindkét esetben ugyanaz. A 60 nm szerintem kicsi én velük értek egyet. 1100 nm kert pedig simán kezelhető, nem muszáj bevetni az egészet, ha nagyon akarják lehet egy picike veteményes, néhány gyümölcsfa a töbit befüvesítik, és kész. Ekkora területen gyorsan megy a fűnyírás is.
2015. nov. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Bátyám rejtéj, mikor akar hazajönni, az sem biztos, hogy haza akar, csak kell neki a ház, hogy legyen egy biztos pont. Én kis kertes nyaralós övezetbe mennék, mert szeretem a remeteséget, de állatokat tartanék ahhoz pedig használnám anyámék kertjét. De ez csak úgy lehetséges. Ha a kis házba mennek, ellenkező esetben nekem nem marad más lehetőségem mint Londonba menni és onnantól kezdve egyedül maradnak, onnantól kezdve senki nem fogja a ház körüli dolgokat elvégezni, legalábbis ingyen nem...
2015. nov. 10. 11:15
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

# 15 Időpont ma 10:48 - Azt is figyelembe vetted, hogy két öregedő emberről van szó, akik közül az egyik már most épül lefelé és hamarosan gondozásra szorul? Nem két életerős felnőtt.

A nagyszüleim példájából kiindulva nekik inkább a kisebb kellene, mert nem fogják bírni. Mamám is bele van fáradva, hogy nagyapámat gondozni kell, és már úgy kell odafigyelni rá, mint egy totyogós, még pelenkás gyerekre, a kertre már nem marad annyi ereje, ezért van kiadva.

Ha már a tesód építkezik, hozzá kellene csapódni inkább, főleg, ha nem is biztos, hogy hazaköltözne.

2015. nov. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
87%
16: Akkor miért nem ezt mondod nekik, amit leírtál? Hogy a gazdálkodás miatt kell a másik ház.
2015. nov. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Én 30 vagyok bátyám 40 a korkülönbség miatt soha nem voltunk jó tesók, hogy egy házban éljünk valaha is, az számomra teljesen elképzelhetetlen, gyerekkorunkban közös szobában sem bírtuk, tulajdonképen ki voltam tiltva a szobánkból és 11 éves koromig anyámék közt kellett aludnom, akkor költözött el nővérem és lett szobám... Mindenképen én is saját teritóriumot akarok, mivel felnőtt ember vagyok és már nem egészséges szerintem lelkileg, hogy anyámékkal élek... Erről én tehetek ez tiszta sor, végzettségem meg stb, de most a jövőről van szó :)
2015. nov. 10. 13:04
 20/25 A kérdező kommentje:
Amúgy mindkettőjük korát lefelé kerekítettem anyám 62 apám 74
2015. nov. 10. 13:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!