Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szüleim nyugdíjas házaspár...

Szüleim nyugdíjas házaspár 60-70 évesek, panelból akarnak családi házba költözni falura, mire nem gondolnak?

Figyelt kérdés

2 kiszemelt ház van, egy nagyobb 120nm és egy 60nm mindkettő + melléképületek, garázs stb...

Azért akarják a nagyot választani, mert az unokák évente 1-2 hetet itthon töltenek, egyébként olaszországban élnek...

Mi az amivel szerintetek meg tudnám őket győzni, hogy a kisebb házat válasszák, mert szerintem egy 60éves nőnek egyedül egy 120nm-es hodály hatalmas... Mindkét ház +1100nm telek. Én pedig már nem leszek ott velük.



2015. nov. 10. 06:26
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
79%
Én azt látom, kérdező, hogy a pénz miatt aggódsz leginkább. Ha a nagyobb házat választják, nem tudnak neked adni annyit, hogy saját kecód legyen. Így van?
2015. nov. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
95%

Panelból családi házba? Baromi nagy váltás, még akkor is, ha a kisebbik házat választják.


Sok - nyugdíj után - városból falura költözött ismerősöm van, akik már megbánták a döntésüket.


Egy csomó dologba nem gondolnak bele:


- saját ingatlan, saját költségekkel jár. Tehát ha valami elromlik a házon/házban MINDEN után nekik kell utána járniuk, szakit felhajtaniuk, kifizetniük. Nincs közös képviselet, ami sok ilyen jellegű bajlódást jelenleg levesz a vállukról.


- télen-nyáron takarítani kell és nem csupán a lakást, hanem az udvart és főként az utcát maguk előtt! Télen a havat, nyáron a parlagfüvet, a lehullott faleveleket, a kihajló ágakat stb... Ha ezt nem teszi az önkori akár meg is büntetheti.

Viszont ahogy öregszenek ezek a munkák egyre nehézkesebben fognak még mamádnak is menni. Főleg, hogy eddig ilyen jellegű munkákhoz valószínűleg nem igazán szokhatott hozzá.


- ha csak nem egy vegyesbolt mellé költöznek, falun vannak ám távolságok! Viszont tömegközlekedés az nincs. Tehát bármilyen kint az idő, bevásárolni menni kell és egy faluban pl. télen nem igazán takarítják csúszásmentesre az utakat.


- bolt. Városban rengeteg közül választhat, hogy hol szerzi be a szükséges dolgokat. Vidéken - a legtöbb helyen - egy v. max. két bolt van. Ha tetszik, ha nem ott kell vásárolni. Választékuk pocsék, áraik magasak versenyhelyzet híján.


- Nem tudom hanyadik emeleten laknak most a szüleid, de amennyiben nem a földszinten, akkor az is nagy "meglepetést" fog okozni, hogy egy családi ház padlója hideg. Mivel nincs körbefűtve, mint egy társasház esetén. Ezért egy ugyanakkora alapterületű ingatlan fűtése drágább családi ház esetén.


Ja és a kosz is intenzívebben "beáramlik" a házba, mint mondjuk egy panel ötödik emeletén lévő lakásba, ahol a lépcsőházban v. a liftben a nagy részétől megszabadul a lakó.


- ha valami baj van (ne legyen) az orvos, a mentő lassabban ér ki és messzebbre kell vinnie a pácienst.


... ... ...

2015. nov. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
A szülőket nem fogja meghatni, hogy te önállósodni akarsz (ami egyébként jogos igény). Őket az tudja meggyőzni, ami rájuk vár, és bizony nehéz dolguk lesz, ha eddig nem azt szokták meg. Különösen úgy, hogy egyikük már gyenge állapotban van, tehát nem csak a ház gondjai, de az ápolás is sok energiát fog kivenni. Nekem is van egy nagynéném, aki a férjével miután nyugdíjasak lettek, eladták a panelt és kiköltöztek kertes házba (Budapestről a Balaton mellé), aztán hamar megérezték, hogy nem annyira jó, hogy pl. távol van az orvos (és nagynénémnek nagyon régóta gondja van a lábaival). Nos, miután nagynéném férje meghalt (rák vitte el), az a lakás is el lett adva, és nagynéném egyik gyerekének a közelébe költözött, van egy saját kis lakótere, de mégis közel a család, ha segítség kell, ott vannak egymásnak, a fiataloknak jó a nagy ház, gyerekekkel, neki egyedül már sok lenne. Azért már ő is elmúlt 70 éves.
2015. nov. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
21# nem látod jól én mindenképen dobbantok, jó lenne a saját pecó, az itthon tartana, de ha nem lesz, akkor meg az országot hagyom el, mert van rá lehetőségem és kint össze tudom gyüjteni ugyan azt a pénzt néhány év alatt,
2015. nov. 10. 15:45
 25/25 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi történt végül?
2020. febr. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!