Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog panelban vasárnap reggel fél 8-kor porszívózni? Illetve bunkóság, amiért szóvá tettem a felső szomszédnak? Lent hosszabban kifejtem, mert fontosak a részletek.

Figyelt kérdés
A felső szomszédom minden hétköznap hajnali 3-kor kel, amiről nyilván nem tehet, de olyan hangosan indul el, hogy minden másnap erre nem csak felébredek, de vissza se tudok aludni amíg el nem megy. Még sosem mentem fel szólni, de vasárnap is rá ébredni nem esett jól. Úgyhogy ma felmentem, és udvarias, halk, normális hangnemben megkértem, hogy legyen szíves odafigyelni kicsit, mire a nő (60 körül) elkezdett velem ordítani a lépcsőházban, amire kijöttek a szomszédai, akik szintén ordítani kezdtek velem, hogy ők sem szólnak az ő felső szomszédaiknak ha valami gond van, és akkor pofázzak ha kisgyerekem lesz, addig hogy merészelem. Porszívózni vasárnap fél 8-kor pedig tök normális, én vagyok a lusta, és ha zavar a hajnali 3-kor kelés, akkor maradjak fenn addig, és akkor nem fog zavarni. Végül lejöttem mert már azt se tudtam sírjak-e vagy nevessek, még hallottam, hogy utána is engem szidtak, zengett a lépcsőház. Szóval szerintetek sem oké ez így, vagy tényleg én vagyok az a minősíthetetlen "mai fiatalság"? Mert most kb. a fél ház utál.

2016. márc. 20. 08:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
68%
Jah, és amúgy nem hinném, hogy a fél ház utál emiatt. Szerintem másnak is akadt már problémája a szóban forgó öregekkel, ismerik őket, szóval van ötletük, hogy milyen súlyú dolog lehetett az üvöltözés oka. Az, hogy ők utálnak, nem nagy dolog, szerintem kb. mindenkit utálnak.
2016. márc. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
65%

1. A legtöbb lakóközösségnek van házirendje. Ha ez nincs kifüggesztve, kérd a közös képviselőtől, hogy tegye ki (liftbe, bejárati ajtóhoz). Ebben benne foglaltik, hogy vasárnap és ünnepnapokon mit lehet, és mit nem. Nálunk pl. tilos zajt csapni, mosógépet indítani is. Nyilván ha valaki délután ennek ellenére beindít egy mosást nem reklamálunk rögtön, de reggel vagy este nyugodtan szóvá teszi az ember.


2. Panelban nőttem fel, és szintén nem vagyok jó alvó, mindenre felébredek. De azt a büdös életben nem bírtam megérteni, hogy miért nem tesztek be füldugót? Én ha reggel felébredtem egyszerűen beraktam és kész, onnét nem hallasz semmit.

2016. márc. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
67%
Normális.
2016. márc. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
80%
Nézd, az én felső szomszédom hétvégén is illedelmesen kivárja a 6 órát. És 6:00-kor nekiáll húst kloppfolni a vasárnapi ebédhez...
2016. márc. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem bunkóság. Nézd meg a házirendet, a legtöbb helyen hétvégén korlátozzák a hangos háztartási munkákat (kérdés, hogy a porszívózás ide tartozik-e). A házirend már komoly hivatkozási alap lehetne.

Egyébként totál megértelek, az én volt szomszédom minden reggel (!!!) porszívózott, és mindig felporszívózta a folyosón is a lakása előtti részt, ami még hagyján, viszont a bejárati ajtaját minden egyes alkalommal kilincsre csukás helyett egyszerűen izomból becsapta, amit szerintem még 5 emelettel feljebb is simán lehetett hallani... A panel csak akkor elviselhető, ha a lakók tekintettel vannak egymásra, de ez sajnos sokakból teljesen hiányzik.

2016. márc. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
69%
*Előző vagyok. Mármint az a bunkóság, hogy porszívózik korán, nem az, hogy szóltál neki :)
2016. márc. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!