Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tisztítsam meg a...

Hogyan tisztítsam meg a mosogatógépet?

Figyelt kérdés
Eléggé drága tisztítószerek vannak forgalomba amiket nem szívesen vennék meg. Utóbbi napokban kellemetlen szag áradt a mosogatógépből.El indítottam egy üres mosogatást a legmagasabb fokon 20%-os ecetet meg öntöttem egy edénybe ill a gépbe is. Következő mosogatásnál az üres gép aljába szórtam egy fél csomag szódabikarbónát. Ismét 70fokon elindítva. A szagok elillantak és tisztának tűnik a mosogatógép! Ötleteket várok akiknek van bevált módszerük és nem túl drága. Nálam eddig jól bevált az ecet és szódabikarbóna a fent leírtak alapján. Köszönöm a válaszokat.

2016. nov. 13. 07:11
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
67%
Vízkőteleníteni citromsavval szokás.
2016. nov. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:
Mosogatógép szagtalanítása volt igazából a kérdés nem a vizkőtelenítés!Csak már a végén elkanyarodtunk arra a témára ,hogy káros az ecet a mosó és mosogató gépek gumijának :D Ami persze nem igaz már előzőekben irtam miért! Egyébként az ecet és a citromsav valóban jó vizkő ellen.
2016. nov. 13. 13:49
 13/49 anonim ***** válasza:

Tényleg nem értelek, nem rossz akaratból írtam, hogy ne önts ecetet a gépbe.

És különbenis minek írsz ki kérdést, ha foggal körömmel ragaszkodsz valamihez, ami hosszútávon árt?


Nekem beváltak az agyon reklámozott szerek, jar tablettával mosogatok, somat öblítőt használok és somat vagy finish tisztítót. Nem büdös a gépem, sose volt az, pedig nem ma kezdtem a mosogatógéppel való mosogatást, akkor mégis mit akarsz? Mit vársz? Házi receptet?

2016. nov. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:

Nem ragaszkodom hozzá, én is használok jar és somat tablettát meg finish némeik verzióját! Viszont ha te nekem bebizonyítod hogy hosszútávon árt az ecet (ami nem igaz) akkor aláirom hogy igazad van! De ilyen légből kapott meg mások által kitalált vélemények nem érdekelnek! 8-9 éve használom a mosógépet és semmi baja az ecettöl amit öntök bele 3-4 decit kb.Nyilván nem is lehet a vulkanizált guminak baja. Amúgy is felhígul ha vizet szív a gép. Ez vonatkozik a mosogatógépre is ,csak ott a szagok miatt tettem bele és jó lett. Nekem a kérdésem arra irányult hogy tud- e valaki olyan receptet vagy házi szert ami nem olyan drága és jól bevált! Nem az ecetre vonatkozó tévhiteket akarom itt ecsetelgetni.


Igazából a lényeg az lenne hogy a folyékony zsiradék egy idő után a gép szűrő alatti részébe beáll aminek lehet kellemetlen szaga! Jó tablettákat használok fent már irtam egyedül az illatosítót nem veszem meg,mert nem illattal kellene a szagokat semlegesiteni hanem az okát megszüntetni! Arra irtam ami bevált nekem és ha valaki tud egyéb praktitkákat akkor irjon! Nem pedig kritikát kértem hogy jó -e az ecet kúra vagy sem.Főleg olyat nem amit nem tudsz alátámasztani kész érvekkel.

2016. nov. 13. 14:27
 15/49 anonim ***** válasza:
74%

A fenti válaszodból ítélve a saját tapasztalat számodra nem lesz elfogadható. Sebaj, a saját károdon megtapasztalod. Tudod nekem a tapasztalat 100x többet ér, mint egy szedett-vedett honlap, nevetséges tanácsai (példa:önts ecetet és szódabikarbónát ... egyszerre).


Már csak az ejt gondolkodóba, ha én nem használtam ecetet, semelyik gépembe, akkor az enyém miért nem büdös?

Hidegen hagy mit öntesz a gépeidbe, jót akartam.


További kellemes, ecetszagú vasárnap délutánt! :)

2016. nov. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:
2016. nov. 13. 14:50
 17/49 A kérdező kommentje:

Látom nem értjük egymást! Én elhiszem hogy jót akarsz és nem is vitázni akartam! Na de meséld már el nekem ha te sose használtál ecetet akkor honnan az infó hogy káros és megeszi a gumikat??????? Mint irtam csak nem figyeltél az enyhén kellemetlen szag megszűnt a tisztító mosás 70 fokon és az ecet amit a gépbe tettem egy kis edényben! Azt is irtam hogy bevált módszereket kértem és nem kritikát!!!! Kellemetlen szagok meg előfordulhatnak a lerakodott szűrő alatti zsiradékból,ami folyékonyan jut el a rendszerbe majd következő mosogatásnál ürül,de addig is amig nem jön a következő ciklus ott áll és annak lehet kellemetlen szaga! Ezt nem úgy kell elképzelni hogy a lakásban bűz terjeng.


Egyébként meg a tabletták összetétele:

A tablettákat nagyjából az alábbi összetevők alkotják.


Fehérítő: A perkarbonát a ruhákról is képes eltüntetni a teafoltokat. Hasonló a szerepe a tabletták összetevői között.


Enzimek: a proteáz elbánik a tojásfehérjével, az amiláz a keményítővel.


Foszfátok: Ezek a legfontosabbak a vízkő ellen, nem tesznek azonban jót a természetes vizeknek. Kevésbé hatékony a citrát és a polikarboxilát.


Mosóhatás növelők: ezek azok az anyagok, melynek révén alacsonyabb hőfokon is jól működnek a tabletták. Aktiválják a fehérítőket, így azok nem csak magas hőmérsékleten tudnak jól teljesíteni.


Ezek is tönkre tehetik a géped tömitéseit ,de nem teszik ahogy az ecet sem! Sajnálom ha ezt te nem tudod felfogni!

2016. nov. 13. 15:07
 18/49 anonim ***** válasza:
55%

Honnan a tapasztalat? Tönkre ment az előző 2 évet haszált mosógépem, igen, az ecet miatt.

Szép szorgalmasan használtam az ecetet, mert az jó, ódákat zengtek róla. Pár hónap után iszonyú büdösek lettek a ruháink, két éves se volt amikor bekrepált. Próbáltuk gariztatni, akkor még volt rajta talán 1 hónap, de elutasították, a szervízben meg is nézhettük csóri gépet.

Lehet, hogy sokaknak egy csoda és az biztos, hogy a fürdőszobai tükör az ecettől fog csillogni a legszebben, de nem a gépekbe való. 100 oldalt is belinkelhetsz, engem nem tudsz meggyőzni, akkor cirka 200 ezres kárunk lett, ki kellett dobni a régi mgépet és venni kellett másikat.


Ha a bolti szereket használtam volna, rendeltetés szerint, nem húzzák át a garit.

Tényleg nem a vita kedvéért írtam, sajnos én így jártam, lehet ezerből egy.


Szép napot, elnézést a heves hangvételért, csak... Na mindegy, szia.

2016. nov. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
79%

A lényeg, hogy a mosogatógépbe nem Calgont kell tölteni, hanem hozzá való sót ami filléres dolog.

A mosogatógépek ülepítőjét és szűrőit házilag is szép lehet szedni tisztítás miatt. Ki lehet takarítani és nem lesz büdös.

2016. nov. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:
Tényleg már mosolygok rajta hogy itt már úgy értelmezik hogy a mosogatógépbe calgont teszek :D Sót teszek bele finisht! Ki beszél itt ilyesmiről??? Előző hozzászólónak meg annyit tudok mondani hogy mindenki azt használ amit akar! 8-9 éve használom az ecetet a mosógépbe félévente vizkőtelenitésre 3-4 decit! Electrolux felültöltős és soha nem volt vele baj. Ha neked gari alatt tönkre ment ott gyanitom más volt a gond nem az ecet! Még is mit tett tönkre egy 200 ezres gépen? Ha csak nem az elektronikára öntötted :D
2016. nov. 13. 16:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!