Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Egyedül mennyit bir az ember?...

Egyedül mennyit bir az ember? Tanyán élnni munka mellett lehetséges ha a párod nem támogat?

Figyelt kérdés
Nekem minden álmom tanyán élni, sok állattal - csak saját használatra "termelni- de párom nincs oda az ötletért, mivel fával kellene tüzelni, nincs vezetékes viz (csak furt kut meg szennyvízakna) plusz attól tart h az állatok is majd az ő nyakába szakadnak. Mellette mind2en dolgoznánk, de ő biztos nem segítene kb semmibe. É ugy gondolom, mivel ez az álmom hogy tudnám csinálni, vágyálom?
2017. jan. 22. 00:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hamar elvalnanak utjaitok, ha a parod nem lelkesedik az otletert. Inkabb ugy tedd fel a kerdest, hogy "mit valasszak, a tanyan elest, vagy a paromat...?" Merthogy egyedul maradsz egy ido utan, az tuti. Tanyan elni szep, de nehez - varoshoz szokott embernek nem biztos, hogy elete vegeig tetszene.

Lehet, hogy a parodnak hianyozna a varosi nyuzsges, hogy kiugrik a kiskozertbe, hogy beul munka utan egy moziba, hogy a baratnoivel/rokonokkal talalkozzon, hogy ne az etetesre kelljen hazarohannia, vagy imadkozni, hogy ne essen tul nagy eso/ho es be tudjon menni dolgozni, ne sullyedjen el a sarban/hoban stb.

A tanyan eles nem csak azt jelenti, hogy a kocanak vakargatom az oldalat es a csirkeknek kiszorom a kukoricat, hogy elvetem/locsolom/kapalom a zoldsegeket napi fel oran at. De azt is jelenti (sokminden mas mellett), hogy ha 8 oras munkahelyed van, akkor negykor felkelsz, hatig kitragyazol-etetsz-kapalsz-locsolsz, aztan elmesz dolgozni, mondjuk reggel 8-ra beersz. Fel otkor kijossz a munkahelyedrol, este hatra hazaersz. Kitragyazol, etetsz, kapalsz, locsolsz, szuretelsz (ha nem loptak el), aztan este 10-kor lefekszel, mert negykor kelsz, mert hatig be kell fejezned a........ Es akkor meg nem emlitettem meg, hogy egy hazon mindig van mit "szerelni": a kert, az eresz, a felrecsuszott cserep, a......... akarmi. Es nincs ket het nyaralas, de meg egy hetvege sem, se karacsony, se husvet, mert Rofike es a tojasgyartok naponta ketszer ehesek, es akkor is ki kell tragyazni.

Tanyan elni szep, de nehez - foleg egyedul -, es nem is mindenkinek valo.

2017. jan. 22. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Nekem is ez az álmom!
2017. jan. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha állatokat is akarsz tartani, és a földet művelni, akkor mellette nem dolgozhatsz napi 8 órát sehol.A tanyán élés romantikusnak tűnik, de hajnaltól késő estig dolgoznod kellene. és még akkor sem biztos, hogy lenne hasznod belőle. Pl. Az állatoknak kell ól, istálló, alom. élelem, stb . Időnként kell állatorvos, még a tyúkokhoz is. A földet fel kell szántani, vagy ásni, elboronálni, bevetni. Folyamatosan kapálni, gazalni. A termést kell stb

leszedni, elrakni. De ha kevés az eső, akkor öntözni.

Az sem árt, ha értesz a gazdálkodáshoz.

Vágyálomnak szép, de hamar megunnád.

2017. jan. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Még mielőtt bármin is összeugranátok, kezdj el részmunkát, vagy gyakornokságot vállalni bármilyen tanyán/üzemben a környékeden.

Tárt karokkal fogadják az ingyen munkaerőt. Ha napi 4 órában két hónap után se unod meg, akkor el lehet kezdeni a többin gondolkodni.

2017. jan. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

6-700Ft egy egész konyhakész csirke. 4-500 Ft a kukorica mázsája. Szerinted megéri saját magad tenyészteni?

Elárulom. Nagyon nem!

Gondolj bele, hogy egy tanyán napi 8-12 órát kell dolgozni, tehát heti 60 óra a minimum. Ha csak minimálbéren konyhában mosogatsz heti 40 órát, már több értéket állítottál elő MAGADNAK, mint egyedül a tanyán.

Ha annyira szükséged van a vidéki hangulatra, vegyél egy telket külterületen, felhúzol rá egy bódét, ahol hétvégente elüldögélsz, hétköznap meg megkeresed amit kell.

2017. jan. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Crisopher ***** válasza:
100%

Nem akarom kedved szegni, de az első jól mondta: ha párod ennyire ellene van, ez a kapcsolat nem lesz hosszú életű ha megvalósul. Az nem állapot hogy minden munka rád szakad, és a párod semmit se csinál. Ráadásul ha ráun erre, ott fog hagyni. Legyünk reálisak és ezt lássuk be.

Nos, két dolgot tudsz tenni. Az első hogy végiggondolod reálisan mennyire szeretnéd ezt, és mennyire szeretnéd a párod. Nem biztos hogy jó döntés tanyára költözni, és nem biztos hogy rossz döntés szakítani a pároddal emiatt. Ebbe mi nem tudunk segíteni, neked kell tudnod a választ. Ha a párod a fontosabb, le kell mondanod erről, ha a tanyasi álom a fontosabb, le kell mondanod a párodról. A kettő együtt nem fog menni. Ezt neked kell eldöntened mi a fontosabb.

Másik lehetőség, hogy belekóstoltok a tanyasi életbe egy hétre. Lementek, vagy akár lemész egyedül tanyára lakni egy hétre. Ha van tanyasi ismerősöd, az előnyt jelent, tudom hogy ezt a részét a dolognak nem lesz egyszerű kivitelezni. De mégis csak jó lenne első kézből tapasztalatokat szerezni. A tanyasi élet sok lemondással és sok plusz munkával jár. Más dolog álmodozni meg más dolog ott lenni és megélni a dolgot. Egy hét nem sok. De tapasztalatszerzésnek épp elég. Legalább legyen egy reális képed elsőkézből a tanyasi életről. Bírod-e a munkát? Elviseled-e az infrastruktúra hiányát? Bírod-e a hosszú, sokszor kemény ingázást úgy, hogy még a busz se megy ki a tanyára? Elviseled-e azt hogy mindentől messze vagy? Erre nem lehet kapásból igent mondani. Meg kell tapasztalni. Kóstolj bele egy hét erejéig legalább a falusi életbe, és nézd meg, tetszik-e. Nem azt mondom, hogy ezt könnyű kivitelezni, sőt... De hidd el, megéri ez, mielőtt otthagysz mindent egy bizonytalan jövőért.

2017. jan. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el, egy évig se bírnád. A fentebb leírtakon kívül még annyi, hogy egyszerre ketten soha nem mehetnétek el sehová. Egyből kipakolnának. Lehet még akkor is, ha otthon vagy.
2017. jan. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szerintem ez a tanya kérdés túlvan reagálva.

Én tanyán élek, állatokat tartunk (lóvak,malacok,tyúkok )

Párom napi 8órában dolgozik én most itthon vagyok a gyerköccel.

Soha semmilyen megterhelést nem okozott a tanyasi élet.

2017. febr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!