Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi a férj feladata egy panella...

Mi a férj feladata egy panellakásban ha nincs autó? Milyen házimunkából vállalja ki a részét?

Figyelt kérdés

Nyilván nem a kisbabával otthon lévő feleség feladata minden, ami a lakásban van, a férj meg ledolgozza a 8 óráját, a felesége meg kb 18-19 órákat pörög a háztartásban. A nő főz minden másnap (mert nincs idő minden nap friss ételre), babának külön naponta frisset, ; takarít (valamit mindig meg kell csinálni), mos (nemcsak géppel hanem sokat kézzel kell, babaruhákat is, előkét stb amiből nehezen jön ki a folt); hetente kevesetz ugyan, de vasal, pakol (a rend a baba óta nehezen fenntartható dolog); és mosogat (napi 2-3 alkalommal mert a kisméretű konyhában alig van hely); és időnként ablakot is tisztít. Ha valami elromlik a lakásban, az ugye már nem a férfi kompetenciája mert erre vannak a szerelők... Ezen a gondolatmeneten elindulva arra jutottam ki: kib-szottul jó lett volna férfinak születni mert az ég világon semmi de semmi dolga nincs panelben, pl hétvégén, amikor ő sem dolgozik.

Mit tud segíteni egy férj a feleségének?

Anno apukám tisztította az ablakokat a negyedik emeleti lakásban, a férjem szerint ez is a nő feladata. Minden???



2017. aug. 16. 11:34
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ha panelben levő kisbabás nő becsülettel teszi a dolgát a babával és a háztartással, akkor amire nem jut ideje, azt ketten megcsinálják a munkából hazatérő férjjel, aki addig szintén ledolgozta a penzumát.

A hétvégéket jobb lenne, ha pihenéssel, kikapcsolódással, programokkal töltené az egész család.

Lehet nyugodtan házon kívül enni, vagy előre megfőzni, a többi munka hét közben elkészül (mosás, takarítás)

Nem csak robotról szól az élet!

(Ja és nálunk a férjem dolga az ablakpucolás!:)

2017. aug. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
61%

Hát ezt szépen leirtad hogy egy kis baba mellett te mennyit dolgozol. Az nem igaz hogy ha te rendesen elvégzed a feladatodat , akkor hétvégére is marad. Mert szinte minden belefér egy pár napba.

Én mikor gyerek voltam apám elment reggel 4-kor dolgozni és este jött haza. Mi hárman voltunk gyerekek, és anyámnak mellettünk volt egy háztáji gazdaság is.

Két tehén, 5-6 malac, vagy 30 tyúk és mindent eltudott végezni a muter. Meg volt főzve hétvégére is, ki volt takaritva, minden rendben volt. Nem játszotta meg a hű de sokat dolgozok szerepet. Úgy hogy ha te egy gyerek mellett nem tudod elvégezni azt szinte semmi házi munkát akkor ott nagy a baj.

De miért nem próbáljátok meg forditva , hogy te dolgozl munkahelyen , megkeresed a családnak a pénzt és az férfi marad otthon. Szerintem ekkor lenne csak sirás-rivás.

Gondolom most jönnek a nagy lusta és okos nők és lefognak pontozni. de mondom , megkell próbálni forditva is.

2017. aug. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem panelban lakom, de nem is kertes házban, hanem egy emeletes tégla társasházban és van egy 8 hónapos gyerekem. Reggel a baba ébred 1/2 7-7 között, akkor elrendezem körülette a dolgokat, megetetem és beteszem a járókába, ez mindennel együtt max. 3/4 óra.

Leülök, megiszom a kávém, megnézem a híreket, levelezést, ez max fél óra, zuhanyzok, rendbe szedem magam, újabb fél óra.

Utána beágyazok, összepakolok, bekészítem és elindítom a mosógépet, fél óra.

Nem takarítok mindent mindennap, egyszer a konyha, máskor az előtér és a vécé, egyik szoba, másik, szoba, nappali.

A takarítással napi egy órát töltök és még mindig csak 10 óra van.

Bepakolom a gyereket a kocsiba, elmegyünk egy kicsit csavarogni a közeli vízpartra.

Nem szeretek parkokba járni a "kismama klubokba" mert az egyik csapat sörözik, cigizik és tapló, a másik csapat meg azt sem tudja, hogy mivel überelje a többieket és hogy osztogassa az észt a gyereke és a saját kiválóságáról.

Nem hiányzik!

Hetente/kéthetente vásárolunk nagyobb tételben, hét közben csak a friss zöldséget, gyümölcsöt, kenyeret és ilyesmiket veszem meg, a séta alkalmával.

Hazamegyünk, 11-fél 12, ebéd a babának, egy kis baba-mama félóra majd szunya a babának.

Felteszem az ebédet, ameddig az fől kiteregetek, ha az idő olyan, akkor az erkélyre.

A baba vagy felébred, vagy még alszik, én is lefekszem egy kicsit, ha ébred rendbe teszem, játszunk, "beszélgetünk", "olvasunk", majd járóka.

Még mindig csak fél 3-3 óra van.

Gépezek egy fél órát, utána megcsinálok olyasmit, ami fontos, számlák rendezése, fiókrend, vasalás, stb.

Minden másnap 4 körül jön a barátnőm a kisfiával és másfél órát vigyáz a kislányomra, mert én megyek az edzőterembe.

Minden első nap meg ő megy és én vigyázok az ő babájára.

6 körül jön a férjem, addigra én is otthon vagyok, de háztartási dolgok már nincsenek, legfeljebb a vacsora utáni tányérok elmosása.

Ablakpucolásra jön egy takarító, mert nekem tériszonyom van, orvoshoz menés, vagy hivatalos ügyek intézése a napi rutin rovására mennek, de nem dől össze a világ. Ilyenkor vagy hideget eszünk, vagy hozatunk egy pizzát és el van intézve.

Így is hosszú, ezért nem írtam le, amikor napközben tízóraiztatom, vagy uzsonnáztatom a gyerekem, vagy pelenkát cserélek, játszom vele, mert ezek pár perces dolgok és természetesek. Egy biztos, a házimunkával nem húzom az időt, szándékosan nem hagyok ki dolgokat, hogyha hazajön a férjem, neki is legyen része benne, mert "tanulja meg a disznó, hogy segítenie kell!"

Majd ha visszamegyek dolgozni, akkor másképp rendezzük, de most ez így van rendben nálunk.

Hétvégén henye, szabadon választott, ötletszerű programok, rokonok, barátok, közben persze a gyerek el van látva, ez az egyetlen kötelező elfoglaltság azokon a napokon.

Egy biztos, hogy én soha nem unatkozom, de amit csinálok nekem nem teher.

2017. aug. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
69%

Abban az időben, amíg a férjed dolgozik, 8 óra, simán elvégezhetnél mindent 3x.

Egy panel nem lehet hatalmas és nyílván túl koszos sem egy családi házhoz képest. Simán elég lenne 1 óra is, hogy puccba vágd.

Főzés mosogatással sem telik több órába.


Ha haza érkezik a férjed legyetek együtt, játszatok a picivel, ne kattogj ilyen dolgokon.

2017. aug. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
31%
Az exemnek volt egy olyan szófordulata, hogy "női munka". Ma is kinyílik a bicska a zsebemben, ha eszembe jut.
2017. aug. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
37%

"Mi a férj feladata egy panellakásban ha nincs autó? Milyen házimunkából vállalja ki a részét?"


Azt én sem értem, hogy az autót miért keverted bele...

A kérdésedről viszont az a véleményem, hogy SEMMILYENBŐL!

Igen, semmilyenből, az a te dolgod, mert te vagy otthon!

Ameddig ő elmegy dolgozni+ utazás oda-vissza, addig te simán elvégezheted a háztartást egy pinányi panelben, nem pedig várod, hogy hazaérjen és "segítsen"!

Mi vagy te? Nyomorék?

Ha sürgősen nem térsz észhez, nem nagy jövőt jósolok a házasságodnak, gyerek ide, vagy oda.

De megnyugtatlak, ha a férjed lenne otthon és te járnál dolgozni, neki ugyanezt írnám, nemtől függetlenül, ha ezen nyavalyogna.

2017. aug. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

"amit ő nem tud pl mosogatás"


:DDDDDDDDDDDDDDD

2017. aug. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
17%

"de ÁLTALÁNOSSÁGBAN ha ehhez nem volna KEDVE, vagy csak szimplán elutasítaná, mindent a nőnek kellene, ... nem?


De ha a nőnek nem volna KEDVE, csak szimplán elutasítaná, mindent a férfinak kellene, nem?


"MI SZÁMÍT FÉRFIMUNKÁNAK PANELBAN?"


MI SZÁMÍT FÉRFIMUNKÁNAK KERTESHÁZBAN?

2017. aug. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
50%
Panelban (meg bárhol máshol) az a férfimunka, amit a férfi csinál. Ez lakásról lakásra változik. Elég sok olyan háztartás is van, ahol nincs is férfi: ott mindent a nő csinál, nyilván. Ahol meg van férfi, ott is ezer variáció van, pl. sok férfi nagyon is szívesen mosogat, nálatok meg éppenhogy nem, sok férfi szívesen és jól főz, mások meg nem, sok férfi szívesen és jól tud bevásárolni, más meg elvárja, hogy minden megteremjen a hűtőben, vannak, akik porszívózni szeretnek, mások meg nem, stb. Jól működő házasságokban úgy osztják be, hogy minél kevesebb szenvedéssel járjon (pl. ha valaki utál vasalni, akkor lehetőleg ne neki kelljen, hanem a másiknak), rosszul működőkben meg általában a nő szív, a férfi meg azzal takarózik, hogy ő eljár dolgozni, tehát a házimunka a nő dolga.
2017. aug. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
50%

Panel vagy nem, van autó vagy nincs, a munkák vagy felesben vagy kiszervezve.

Alap.

2017. aug. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!