Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi a férj feladata egy panella...

Mi a férj feladata egy panellakásban ha nincs autó? Milyen házimunkából vállalja ki a részét?

Figyelt kérdés

Nyilván nem a kisbabával otthon lévő feleség feladata minden, ami a lakásban van, a férj meg ledolgozza a 8 óráját, a felesége meg kb 18-19 órákat pörög a háztartásban. A nő főz minden másnap (mert nincs idő minden nap friss ételre), babának külön naponta frisset, ; takarít (valamit mindig meg kell csinálni), mos (nemcsak géppel hanem sokat kézzel kell, babaruhákat is, előkét stb amiből nehezen jön ki a folt); hetente kevesetz ugyan, de vasal, pakol (a rend a baba óta nehezen fenntartható dolog); és mosogat (napi 2-3 alkalommal mert a kisméretű konyhában alig van hely); és időnként ablakot is tisztít. Ha valami elromlik a lakásban, az ugye már nem a férfi kompetenciája mert erre vannak a szerelők... Ezen a gondolatmeneten elindulva arra jutottam ki: kib-szottul jó lett volna férfinak születni mert az ég világon semmi de semmi dolga nincs panelben, pl hétvégén, amikor ő sem dolgozik.

Mit tud segíteni egy férj a feleségének?

Anno apukám tisztította az ablakokat a negyedik emeleti lakásban, a férjem szerint ez is a nő feladata. Minden???



2017. aug. 16. 11:34
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
46%

#21

"Ledolgozza a 8 óráját" .... Imádom, amikor valaki elájul magától, mert heti 5 napon át 8 egész órát képes dolgozni, és ez soooooook ....


Ennél már csak az a cukibb, hogy ezt a gyerekneveléshez és/vagy az otthoni teendőkhöz való hozzájárulásnak tekinti. Holott nem tesz egyebet,semmint kegyeskedik a közepes állásából napi Rettenetesen Sok Nyolc Órában nem kirúgatni magát.


Szánalom.

2017. aug. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%
kösz hogy kitörölted a kommentemet te lusta dög :D
2017. aug. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy ki a lusta dög de gondolom nem rám gondoltad ezt, mert én semmit nem töröltem. A "lusta dög" az kb arra vonatkozik. aki a f-át veri annyira elszáll magától, hog yő a teremtés koronája a nő meg rohadjon mellette, nyomorodjon le, mert a here, semmittevőnek nincs ínyére a segítség. Hát te vagy a lusta dög.-
2017. aug. 21. 19:19
 24/28 anonim ***** válasza:
95%

Nincs olyan hogy "férfimunka" vagy "női munka". Olyan van hogy háztartási feladatok, amit minden család úgy lát el ahogy az náluk kialakul, illetve ahogy megosztoznak rajta.

Ha neked nem tetszik valami, ülj le a férjeddel és beszéld meg szépen.


Más háztartásába meg ne akarj beleszólni, mindenki maga dönti el, hogy jó neki az élete, ha ne adj isten olyan férfit választ magának amelyik semmit sem segít és egy lusta disznó, nos az is az ő választása volt.

2017. aug. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
37%

Te nem tudod beosztani az idődet Kérdező! ... vagy nem tudom mivel tolod el.

De egy panelben 18-19 órát "pörögni a háztartásban" miközben

"a rend a baba óta nehezen fenntartható dolog" nálad és minden másnap főzöl, mert "nincs idő mindennap friss ételre", ... hát tudod, ezt ÍGY csinálni már művészet!


Nem azért kell/ene neked végezned (kicsit hatékonyabban) a háztartást, mert nő vagy, hanem azért mert te vagy otthon!

Ezt kellene megértened!

Menj dolgozni, maradjon a férjed otthon, akkor az ő dolga lesz! Ennyit ő is fog produkálni!:)

2017. aug. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
39%

#25 vigyázz ezekkel a kijelentésekkel!

Kb. szóról szóra ezt írtam le, csak kicsit jobban kifejtve. Jutalmam egy hozzászólás törlése volt :D

2017. aug. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Azért van törölve egy válasz mert valami miatt nem felel meg pl sértő másra nézve,ellenben én nem töröltem semmit. K-ra nem fogjátok fel a kérdésem vagy csak szimplán idióták vagytok (többség) és mindent félreforgatva személyeskedtek. Gratulálok fotelharcosok.
2017. aug. 23. 12:05
 28/28 anonim ***** válasza:
39%
ja, mindenki hülye, csak te vagy helikopter
2017. aug. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!