Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti hogy szárítotok télen?

Ti hogy szárítotok télen?

Figyelt kérdés

Szóval télen ez a szárítás dolog nekem borzasztó... bent tiszta pára lesz minden és szerintem attól is penészedik a fal. Az erkélyre viszont kiteregetni ilyenkor, hát nem szárad meg. A mosógépem nem szárítós. A fürdőben meg nem tudok teregetni.

Ti hogy teregettek ilyenkor télen?



2018. dec. 21. 17:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%

Ugyanugy benn mint nyaron. A szarito mindig ugyanott van.

En nincs penesz a lakasban.

2018. dec. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
És szárításkor szellőztetsz? Nyitva van az ablak?
2018. dec. 21. 18:00
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Én a kandalló elé szoktam tenni. Meleg van és a kandalló szárítja a levegőt.
2018. dec. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
Nincs. Csak sima szelloztetes 5-10 percet.
2018. dec. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%

Télen sosem félek a penésztől, esélye nincs a hidegben. Remekül lemegy a pára napi 1-2 rövidke szellőztetéskor is. Ruhaszárításkor azért kicsit gyakrabban van, illetve van párátlanítógép is, ha minden kötél szakad.

A penész csak nyáron esélyes itt, nedves időben. Akkor a szellőztetés durván felviszi a párát. De ilyenkor mindenképpen erősen le.


Télen-nyáron a kád fölött száradnak az apróbb ruhák, csak a vállfás szárítót visszük ki nem télen, de akkor is csak jó időben, esőben nyilván nem. Jól kicentrifugáljuk, aztán napok alatt megszárad.

2018. dec. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Kertes ház, de még nyáron is száritógéppel száritunk. Számomra a legjobb beruházás.
2018. dec. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Jó, azt hozzáteszem, hogy jók a nyílászáróim, ezért nincs a hírhedt téli penészedés, ami valóban létezik rosszabb helyeken. A pára nem kevés, de mivel az ablaküveg sem sokkal hidegebb, mint a benti levegő, alig csapódik ki.
2018. dec. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%
A radiátor mellé teszem a száradó ruhákat.
2018. dec. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A penészedés az nem csak "rosszabb helyeken" fordul elő, hanem tipikusan újabb, műanyag nyílászáróknál.
2018. dec. 21. 20:04
 10/19 anonim ***** válasza:
24%
Elso vagyok, akik lepontoztak nyugodtan johetnek peneszt keresni. Muanyag nyilaszaros, szigetelt lakasban.
2018. dec. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!