Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesti albérlet, saját...

Budapesti albérlet, saját lakás hitellel vagy vidéken saját lakás vásárlás hitel nélkül és ingázás Budapestre éri meg jobban?

Figyelt kérdés

A budapesti albérletárak elszálltak. Ráadásul csak kidobott pénz, mert az ingatlan sose lesz az enyém. És bármikor kénye kedve szerint emelheti a főbérlő a bérleti díjat, és bármikor kirakhat. Van 6 millió forint spórolt pénzem.


3 eset van. Ti melyiket választanátok?


1.) 6 millió forintért már lehet 110 km-re Budapesttől venni lakást venni. Ekkor az ingázás Budapestre kb. 1,5 óra lenne csak oda (szóval naponta 3 óra utazás és fizetni a benzinköltséget a kocsiba). Ez lenne a "legbiztonságosabb". Se hitel, se kénye kedve szerint variáló főbérlő.


2.) Gyűjteni még 2 vagy 3 milliót hozzá és felvenni 20 évre hitelt egy budapesti lakásra. Itt kb 26 millió egy olyan lakás, amit vidéken 6 millióért megkapok. Eladósítom és lekötöm magam egy helyre 20 évre. Viszont enyém lesz a végén az ingatlan ráadásul a fővárosban.


3.) Fizetni a budapesti albérletet. Semmi biztonság, csak vegetálás és tengődés. Viszont bármikor lehet költözni bárhova (másik városba vagy külföldre).


Megéri vidéken lakást venni vagy azt a 6 milliót használjam fel önerőnek egy lakáshitelhez? Vagy ne legyen saját ingatlanom, és fizessek albérletet? Akkor nem vagyok se eladósítva, és órákat se kell naponta ingáznom.


2019. aug. 10. 22:50
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mérlegeltem minden lehetőséget és arra jutottam, hogy maradok budapesti albérletnél. Anyagilag is jobban jövök ki, és tényleg nem pazarolok el rengeteget a szabadidőmből az ingázásra. Ráadásul félek, hogy dugóba keveredek reggel munkába menet. Hitelt meg soha nem vettem fel és soha nem is szeretnék eladósodni, főleg nem ilyen mérhetetlenül hosszú 20 éves távra. Ki tudja mi lesz addig. Lehet egy újabb válság, mint 2008-van pedig az is még csak 11 éve volt. Az albérlet rugalmas. Bármikot le lehet lépni másik albérletbe vagy külföldre. Lehet hogy pár évre ki is megyek külföldre és összespórolom egy budapesti lakás árát és akkor tudok saját lakást venni hitel nélkül is. Szóval egyelőre marad a bérlés.
2019. aug. 14. 23:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!