Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Aki egyedülállóként albérletbe...

Aki egyedülállóként albérletben lakik hogyan spórol a saját lakásra, mennyit rak félre havonta?

Figyelt kérdés

#lakjás
2019. aug. 11. 22:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Ezt sem értem meg, akik 120-160 ezreket fizetnek a lakhatásért...

30.000+rezsi az albérletem... Ha bent dolgoznék a városunkban (székesfehérvár) akkor is max 20.000rel kerülne többe a havi benzinem mint most.

Még mindig nem érném el a fele összeget sem, mint amennyiert ekkora lakást bérelhetnék székesfehérváron... + 20 perc az út...

Szerencsére itt dolgozom egy vállalkozónál, így konkrétan 5perc gyalog a munkába járásom ..

Amúgy Bp dolgozunk, heti legalább 3 napot ott vagyunk, kezdő asztalosként 250.000, 1 ev múlva ha akkor is kellek, márpedig fogok, mert ügyes vagyok, akkor tárgyalunk a berröl... Másik embere havi 380at kap kézhez.

1 jó szakma... Ennyi... Más meg megy Bp kifizeti a fizetése nagyrészét albira, es minden szar putri munkát elvállal...

De legalább ott van a nagy es mozgalmas Bp-n...

2019. aug. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor a gyengébbek kedvéért leírom, miért jó kifizetni a százezres albérleteket sokaknak. Informatikus vagyok, a szülővárosomban vidéken ha keresnék nettó 300-at, akkor összetenném a két kezemet. Budapesten most nettó 800-at kapok (lehet elhinni, meg nem elhinni). Ebből lejön az albérlet, havi 100-ért (plusz rezsi, de az otthon is lenne). Na, 800 mínusz 100 még mindig több, mint a 300.
2019. aug. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó de fizethetnél ugyanennyi lakashitelt is Bp-n :D

Amúgy haverom informatikai mernökként, hálózatokra szakosodva megkeres ennyit, úgyhogy en elhiszem.

Önállóan dolgozni tudó asztalosok keresnek Bp-n 500nettokat. Úgyhogy elhiszem. Ha eljutok idáig, en is fel fogok cuccolni az ziher, de kell a francnak saját lakás.

2019. aug. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja hát fizethetnék ennyi lakáshitelt is... ha nem 50-60 millióba kerülne egy normális méretű, normális lakás. Ennek az önereje meg 10+ millió.

Aztán a maradék rész törlesztője nem 100 lesz, hanem inkább 250 körül.

Albérletbe úgy is elmész, ha nem tetszik mindenben százszázalékosan. Kicsit sok a csöves az utcában, hát ki nem sz..rja le, nem? Na de ha a jövőbeli otthonomat venném meg, ahol utána "örökre" lakni fogok, akkor nem akarok ilyen helyen élni.

Sőt, igazából nem is tudom még, hogy hol élnék szívesen. Külső kerületekben, ahol viszonylag nagyobb a nyugi, de majd járhatok munkába oda-vissza napi másfél-két órát? Vagy belül, ahol minden járda egy merő kutyasz..r, sok a csöves és a fura alak, meg nagy a zaj, viszont közel van minden?

2019. aug. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!