Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Társashazi osztatlan közös...

Társashazi osztatlan közös vagyonban lévő ingatlan, hány százalék lakó beleegyezése kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, van egy lakás egy tarsashazban, ami osztatlan közös tulajdon részét képezi,a nagymamám lakott benne 50evig,sajnos eltavozott.

Beszéltem a közös képviselővel Ő azt mondja, hogy a kozgyulesen kell a lakokkal megszavaztatni, hogy én berelhetem e.

Erős a gyanú hogy ő hajt a lakásra sajnos, mert Ő úgy próbálja intézni az ügyeket.



Nos a kerdesem az lenne, ha én egy hivatalos nyomtatvannyal körbe mennek a házon egy dokumentummal h írjak alá h támogatják h én bereljem tovább, a tulajdonosok (nem alberlok)aláírásával és adataival, a tulajdonosok hány szazalakera van szükségem hogy érjen valamit a papír? Hogy a közös képviselőnek mondjam, h engem támogatnak a tulajdonosok?



#lakás #képviselő #per utolsoszajhaakk
2019. szept. 26. 08:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű közgyűlési döntéssel lehet az osztatlan tulajdon hasznosításáról (nem az értékesítésről) rendelkezni.
2019. szept. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 DoraKozKepHU ***** válasza:

Szia!


A hasznosításról a közgyűlés dönt, de a bérlő kijelölését és a bérleti szerződés megkötését kiutalhatja a közös képviselőnek is.


A sima papírod sajnos nem sokat fog érni, javaslom inkább (ha van erre mód) a közgyűlésre gyűjts meghatalmazásokat.


Alapvetően egyébként a közgyűlés (ilyen esetben is) egyszerű szavazattöbbséggel (jelenlévőket figyelembe véve) hozza a határozatait.


Üdv,

Dóra

2019. szept. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Akkor hiába megyek körbe és, a tulajok beleegyezéső aláírását összegyűjtöm, nem tudok vele mit kezdeni?

2019. szept. 26. 10:17
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért ez nem világos!

A nagymamád is bérlő volt? Esetleg szolgálati lakás volt és ő volt a házmester?

Vagy önkormányzati tulajdonban maradt, mert ő nem vásárolta meg? Mert utóbbi esetben a lakógyűlésnek nincs hozzá köze, az önkormányzat dönt.

2019. szept. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"vagy önkormányzati tulajdonban maradt"


Azt írja, hogy társasházi osztatlan közös tulajdon.

2019. szept. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#5

Lehet, hogy azt írta, de nem világos, hogy ez hogy lehet!

Megvásárolta a lakóközösség a mama lakását? Mert csak így lenne érthető, de ez nem valószínű.

Nem kötözködni akarok, de pont most van ilyen helyzetben a társasházunk és nem egyszerű a történet. A volt házmesterlakás ürült meg, amiről kiderült, hogy nem is lakásként van nyilvántartva, hanem egy kiszolgáló helyiség a szuterénben, ami tárolóként tartozéka a háznak (így lehet osztatlan közös tulajdon) és lakás céljára nem adható el, sőt ilyen címszóval bérbe sem adható, csak raktárként.

De minden eset más, azért kérdeztem, hogy a Kérdező ne fürödjön be esetleg.

2019. szept. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Röviden tömören: szolgálati lakás volt, '70 óta lakott ott nagymamám, hazmester volt, megvehette volna, de egy lakó nem írta alá a papírt, hogy még egye, na Ő játszik most össze a kk-bal, hogy gyorsan hagyjuk el, és akkor Ő birtokba veszi.


Ez egy osztatlan közös tulajdon. Nincsen így tulajdoni lapja sem pl.


Én arra gondoltam hivatalos papírral körbe megyek és a tulajdonosok beleegyezését kérem, és azzal megyek a kkhoz.

2019. szept. 26. 10:38
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

#7

Gyanítom, hogy 100%-os szavazat kell az ingatlan értékesítéséhez és kiadásához, hiszen ezért tudta annak idején az az egy lakó megfúrni, hogy a mamád megvehesse. De ezt csak gyanítom! Látni kellene az alapító okiratot és a társasház szervezeti és működési szabályzatát.

2019. szept. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Honnan tudom én a társashaz alapító okiratat kikerni?
2019. szept. 26. 10:50
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsánat hogy beleszólok, de a házmesteri lakás az nem a következő házmesternek jár? Vállald el te a ház házmesteri teendőit, és akkor maradhatsz. Ha az egyik lakástulajdonos jelentkezik házmesternek, akkor logikus, hogy ő használhatja onnantól a házmesteri lakást is.

Ha jól értem, jelenleg neked semmi közöd ahhoz a lakáshoz, bármikor kitehetnek. Én inkább erre készülnék fel a helyedben.

2019. szept. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!