Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Generációm, fiatal 30-asok!...

Generációm, fiatal 30-asok! Hogy álltok az ingatlanokkal? Van már saját?

Figyelt kérdés
Tehát van saját házatok/lakásotok? Ha van, hogyan jutottatok hozzá? Spórolással, segítséggel, örökléssel, vagy hitellel? Ha nincs, hogy áll a spórolás?

2019. okt. 6. 19:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nincs, decemberre meglesz 8 millió, sajna ez kevés ezért még egy évig gyüjtök és kb 11 millióval elkezdek építkezni. Kivitelezőt kihagyom, telek már megvan közművek nélkül. Mivel nincs aki levegye a hasznot, ennyi pénzből tető alá kerül a ház, és állnak a válaszfalak is + közművek bekötve. Ez így 40 + %, azaz vehetek fel építési hitelt. Kb 10 millióval kulcsrakész lesz. Azt még majd eldöntöm hogy butorozás is hitelből menjen vagy inkább gyűjtögessek...

Nettó 80 m2 lesz + 20 m2 fedett terasz

32/F

2019. okt. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Utolsó: azért várom egy picit a jövőre felrakott kérdésed, mikor rájössz, hogy ez nem így működik :)
2019. okt. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nem kötelező kivitelezővel építkezni! Csak egyszerűbb, és probléma mentesebb.


A héten néztem kulcsrakész hirdetéseket, és már úgy hirdetnek sokat, hogy idén még vegye meg, mert jövőre már 5% helyett 27% százalék lesz az áfa. Pedig az átadott ingatlanokat ha jól emlékszem még 2021ig lehet 5% áfával értékesíteni.


Ezt megelőzve mikor 5%lett az áfa, rejtéjes módon semmivel nem lettek olcsóbbak az új ingatlanok.


Ez előtt pedig jött a csok bevezetése és minden kb 8-10 millióval drágább lett, kb 1 hónap alatt.


Az építő anyag pedig átlag évi 10%ot emelkedett. A bérek még ennyit se a legtöbb helyen.


Összegezve én nem fogok 30-50% ügyintézési díjat kifizetni.


Egy munkatársam szintén kihagyta a kivitelezőt, csak a munkákat szervezte, és ő szerzett be mindent, most 19 nél van a nettó 100 m2es ház és csak bútorozni kell. Plusz telek persze.

2019. okt. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Generál kivitelező természetesen nem létszükséglet, kényelmi szükséglet, hogy az ember ne tépje ki az összes hajszálát mire végez a házával. Megjegyzem szerintem más az, amikor a saját terveid alapján bízol meg egy generált, akit a referenciái és az ára alapján te választasz ki és más az, amikor tervező asztalról veszel meg más által megálmodott és összehányt házikót, ami pontosan a 146. ugyanolyan az utcában.

Ha én vagyok az építtető, szükségem lesz műszaki ellenőrre, aki az érdekeimet képviseli, a vállalkozóknak pedig fmv-kre és akkor már nem is annyira nagyon nagyon olcsó, cserébe rágom a kefét évekig, mire minden szakmunkát megtudok csinálni és/vagy csináltatni. Nem hiszek abban, hogy ma egy jobb helyen 20-25 millióból 80-100 nm-es korszerű igényeknek megfelelő házat lehet építeni tervezéstől, engedélyezéstől kezdve kulcsrakész állapotig, de kívánom, hogy neked legyen igazad és sikerüljön.

2019. okt. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Feleségemmel egy garzonunk van Budapesten, még 2015-ben vettük 50%-ban szülői segítséggel, de valójában a másik fele is részben az volt, csak korábbról. Gyűjtünk nagyobbra, de még messze vagyunk tőle.
2019. okt. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Jasonlóan mint a 2es, sajnos nekem is sok idő elment a fősulin. Halasztottam is családi okok miatt, es a huztam is, diakmunkaval sok idő elment. Végül 25 évesen kezdtem dolgozni, a jelenlegi munkámhoz nem kell diploma, tehát egyelőre feleslegesen mentek el az éveim, ami alatt már dolgozhattam volna. Szobát béreltem 40ért, de itt megyeszékhelyen nem igazan divat ez, nem is talalni, egy nagy hazba voltam többedmagammal. Jó volt, de vagytam mar egyedüllétre, végül most muszaj volt meglépnem, mert olyan lakók jöttek. Ott havi 80-100at tettem félre, persze csak utóbbi 1 évben, előtte 30-50et. Pár ezer hianyzik a 2 millióhoz, most egyedül berlek egy egyszobas lakast, elvezem, de felre tenni nem fogok tudni, talan neha 20-30 ezret. Egy normalisabb lakas itt 15-16 millional kezdődik, ami ugye folyamatosan megy feljebb, igy sajnos meg az önerőre sem lesz meg a penzem soha, legalabbis egyedülállóként.
2019. okt. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó vagyok. A tervem az, h pár hónap mulva lejar itt a bérleti szerződésem, akkor kiveszek egy felújított de bútorozatlan 1,5 szobas lakast, es kb félmillióból vagy kicsit többől bebútorozom. Jópár dolgom mar most van, es igy sajatomnak erezhetném. Persze tudom h nehezebb ha költözni kell, de akkor is a sajatom, ha mar lakasom soha nem lehet.
2019. okt. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
31-35 évesek vagyunk. 2 éve vettük Budapest külvárosában a lakásunkat, ide akkor még csak begyűrőzőben volt az árbumm. Kis szülői segítség, LTP, hitel, saját megtakarítások keveréke. Nem egy hodály a lakás, 65nm, de mi imádjuk. :)
2019. okt. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én egyedülálló 35F vagyok.


Vidékről érkeztem Budapestre 5 éve, tavaly lett meg annyi önerőm, hogy szerettem volna megvenni egy nagyon jó állapotban lévő lakást, nagyon jó áron (kb. 400eFt /nm/Buda). Akkor az exem mondvacsinált okokkal lebeszélt a a lakásvásárlásról, majd egy hónap múlva lelépett. :)

Szóval életem legrosszabb döntése volt, hogy hallgattam rá akkor, mostanra meglenne a saját lakásom, mert amúgy én fizettem volna 100%-ban, nem közös tulajdon lett volna.


A jelenlegi szitu az, hogy van egy elég jó önerőm, mindemellett bérelek egy lakást a piaci ár kb. feléért egy idő nénitől, így abszolút nem kell sietnem a lakásvásárlással.


Jónak ítélem meg a helyzetemet, most jobban vágyom házépítésre, mint lakásra, így telket keresek az agglomerációban.

2019. okt. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Külföldön élünk több éve, és 31 éves korunkra sikerült összespórolni egy otthoni lakásra. Még nem költöztünk haza, mert igazából nincs semmi abban a városban, ami haza csábítana (se rokon, se ismerős, se kihagyhatatlan munka lehetőség), viszont időközben - 2 év alatt- szépen megugrott az ára, úgyhogy már csak befektetésnek is megérte. Nem tudjuk még mi lesz a sorsa, valószínűleg eladjuk, és máshol veszünk egyet helyette. Olyan városban, ahol hosszútávra tudnánk tervezni.

Ha nem jöttünk volna külföldre, akkor szerintem hitellel vettünk volna lakást előbb-utóbb.

2019. okt. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!