Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Volt már abban részetek, hogy...

Volt már abban részetek, hogy csak Budán éltetek albérletben, majd Pest egyik átlagos kerületében vettetek lakást magatoknak? Milyen volt a váltás?

Figyelt kérdés

Négy éve élek Budán különböző albérletekben. Nagyon szeretem, mert a környezet (hegyek, völgyek, erdők) nagyon otthonossá teszik nekem a budai kerületeket.

Azonban lakást venni nagyon átlagos Pesten kerületben tudnék, nagyjából az Örs vezér tere, Zugló széle, Pesterzsébet környékén.


Életetek már meg ilyen, vagy hasonló váltást? Hiányzott Buda a váltás után?


2019. okt. 13. 09:50
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
86%

Nem mondom, azert budanak vannak jo reszei is, de pest nem annyira ‘csoves’, mint itt nehanyan leirjak😃 en laktam sot dolgozom is budan. Es azert annyira nem eg es fold a helyzet, hacsak nem tenyleg a gettoban akarsz magadnak lakast venni, amit amugy nem ajanlok.

Pesten igenis vannak szep es jo helyek, kornyekek. En egy nagyon szuper zold reszen vagyok, es tokeletesen olyan mintha budan lennek. Meg az emberek is normalisak :)

2019. okt. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
11: Hol laksz?
2019. okt. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

#11:


Természetesen én is tudom, hogy vannak Pestnek is szép kerületei. Újlipótváros, Vizafogó, illetve a 13. kerület Béke tér közeli részei nekem is tetszenek.

De ha jobban elolvasod, beleírtam a kérdésembe ezt a mondatot:


"Azonban lakást venni nagyon átlagos Pesten kerületben tudnék, nagyjából az Örs vezér tere, Zugló széle, Pesterzsébet környékén."


Én az olyan kontrasztos váltásokra vagyok kíváncsi, mint pl. mit érzett az, aki egy budai Naphegyi, vagy Tabáni albérlet után vett egy lakást az Örs vezér terén.

Biztos vagyok benne, hogy egy ilyen színvonalbeli váltást nem könnyű megélni.

2019. okt. 20. 09:39
 14/33 A kérdező kommentje:

De a Pest hívők kedvéért szívesen átfogalmazom:


Mit éreztél, amikor az Pozsonyi utcai (Újlipót) albérleted helyett a Teleki téren tudtál lakást venni?

2019. okt. 20. 09:44
 15/33 anonim ***** válasza:
96%

Tudom, mire gondolsz, én Óbudán éltem (jó, nem a legnívósabb részén és az nem a klasszikus Buda),most albiban Stadionok környékén Zuglóban és nagyon hiányzik a zöld, a csend. Sajnos mi is csak Pesten tudunk lakást venni.


Párom megrögzött Zugló hívő volt (ő vette ki ezt a lakást még mielőtt megismerkedtünk), kb ki se mozdult a kerületből (belváros kivételével), mindig nevetett rajtam,hogy mit vagyok oda Budáért, Zugló nagyon jó hely, Paskál környèke meg pláne. /ja van 8 utca Zuglóban ami tényleg jó, de ennyi, ne sétálj messzebbre/


Egyszer rávettem, hogy sétáljunk Budán, menjünk libegőzni, azóta már érti miért jobb Buda és ő is oda akarna költözni :D. Többször ő kérte menjünk arra sétálni. Azt mondta az emberek teljesen mások, a környezet stb.

2019. okt. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó vagyok, nekem Pesten a 16.kerület tetszik, nézd majd meg. Pesterzsébeten nehogy vegyél, attól Zugló bármelyik része jobb. Zuglóban jó rész Egressy tértől felfelé a Paskál felé. Az zöldebb rész. Örs vezér tere a közlekedés meg a pláza miatt nem rossz, tény, sok zöld nincs, illetve a 3/62 vili miatt van minden náció.
2019. okt. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
93%

Pontosan értem miről szól a kérdés.


6 különböző kerületben éltem eddig )most a 3.-ban), és eddig csak Mátyásföld volt a pesti részből ami hangulatában kicsit hasonlított Budára.

Ég és föld, én szívem szerint nem mennék vissza Pestre, már az is fáj ha néha be kell menni a Stadionokhoz vagy az Örsre.

2019. okt. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
92%
:)) Mi befektetésnek a Teleki tér közelében tudtunk csak alkást venni, mert 2 éve m,ár csak ott voltak alacsonyak az árak. És a legjobb hangulatú környék szerintem az ingatlanaink küzül.:) Persze én őspesti vagyok, nem Budához mérem. De minden kis zugnak más hangulata van, meg fogod szeretni! A Telekinek VAN stílusa!:) És most, hogy úgy néz ki, el kell adni azt a kis lakást, sajnálom nagyon...
2019. okt. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
92%
De amúgy nem tök mindegy mit érzett a másik? Ha csak ott tudsz venni, nem mindegy? :) Maradj az albérletben akkor inkább mint keseregj! Teljesen áterzem én írtam hogy minden héten járok arra ég és föld, gondolkodás nélkül költöznek oda holnap még akkor is ha többet kell utazni. Az emberek is teljesen mások.
2019. okt. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
93%
Egy dolgot írnék talán építő, de lehet álom is. Ne mondj le róla soha! Legyen egy cél, pl vissza oda, ha szeretnéd! Nem muszáj megoregedni Pesten ha, neked Buda a megfelelő. :) utolsó vok
2019. okt. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!