Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a jobb? Egy jó minőségű,...

Mi a jobb? Egy jó minőségű, kései építésű panel vagy egy régebbi téglaház?

Figyelt kérdés
A Pók utcában gondolkozom panellakásban, de kicsit ódzkodom a panelektől. Viszont az ottani jó elhelyezkedésű, kívülről se néz ki rossznak. Kinek mi a tapasztalata?
2019. okt. 24. 18:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
Sose panelt , zsúfolt , ostoba lakók kosz bejön a csövi okádni közös kiadások csalások nulla nyugalom .
2019. okt. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%
első ennek mi köze a panelhez mint épülethez ?
2019. okt. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A téglaépítésű régebbi társasház más bármiben?
2019. okt. 24. 19:10
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne ódzkodj, nincs azzal semmi baj. A Pók utcai lakótelep az egyik legjobb a maga kategóriájában, laktunk ott, máig visszasírom. A régi téglaház sem rossz, sőt, de a fő kérdés, hogy társasházra, vagy önálló házra gondolsz? Utóbbiban több kellemetlen meglepetés érhet, mint egy panellakásban, és -persze - több munkával is jár. Társasház kategóriában én a panelt személy szerint jobban szeretem, mint a tényleg régi, földszinti, közös udvaros, vagy épp emeletes, körgangos téglalakásokat.
2019. okt. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 mindentudó99 ***** válasza:
0%
A kerdésben még téglaház volt. Hogy lett tarsasház belőle?
2019. okt. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Téglaépítésű társasházra gondoltam. A kérdésem lényege az, hogy van az a sok lakásos társasház, ami panel, meg van az, ami nem panel, és hogy van-e lényegi különbség. Most nem az újépítésűekre gondolok meg az ikerházakra meg ilyenekre.
2019. okt. 24. 19:53
 7/16 anonim ***** válasza:
55%
Szempontoktól függ. Hő és zajszigetelési szempontból a téglaház a nyerő.
2019. okt. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a falak vastagsága nagyon nem mindegy (hangok, hőmérséklet tekintetében). Ettől függetlenül, 40 év panel-élet után én nehezen tudtam megbarátkozni a téglaházakkal, valahogy akárhányat megnéztem, mind sötétnek, nyomasztónak tűnt a panorámás, full ablakos panelhez képest. Igaz, szinte mind földszinti volt. Ellenben hőmérséklet tekintetében a tégla a nyerő, nyáron meg sem közelíti a panelos 33-35 fokokat (már csak a falak vastagsága miatt is). Persze, kinek a pap, kinek a paplan..), úgyhogy szerintem az a legjobb, ha megnézel párat ebből is-abból is, hogy legyen összehasonlítási alapod.
2019. okt. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A panel egyik hátranya a nyári hőség igaz lehet klímát is használni ellenben a tégla falak még nyaron5is hidegek hűvös van, elviselhetobb.
2019. okt. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A Pók utcai lakótelepről véleményt konkrétan nem tudok írni, de a környék jó.

1998-2010 laktam egy újpesti panel 5. Emeleti lakásában, kiváló volt a környék ellátottsága, és a házzal sem volt probléma, ott régi nyílàszárók voltak, és amíg nem volt fűtés szezon, fáztunk, meg a fűtési szezon után is, amíg nem volt meleg.

2010-2019 egy újpesti tégla társasház 1. Emeleti lakásában, itt kB fűtés nélkül is állandó 22 fok volt télen nyáron, cseréltettem nyilás zárókat, de folyton télen mennie kellett a párátlanítónak, mert ez a lakás nagyon penészedett, és csak azzal lehetett a penészesedést, és a falak vizességét megakadályozni.

Idén vissza költöztünk a régi lakás közelébe, ismét panel, 7. Emelet, a nyár nagyon meleg volt itt, kicseréltettem a nyílás zárókat rögtön a költözés után, már fűtési szezon van, de a radiátorokat még nem tekertük fel egyszer sem, de már jött 10000 és 16000 ftos távhő számla. A tégla lakásban télen is maximum 5000 Ft volt a gáz számla. Penészesedés ebben a panelban sem valószínű, hogy lesz, száraz az egész, mint az első panel. A környék szintén kiváló (Újpest központ) Mindkét épület típusnak megvannak az előnyei illetve hátrányai.

2019. okt. 27. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!