Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az magyarok miért vesznek...

Az magyarok miért vesznek majd 1 milió forint négyzetméterenkénti lakást? Mindeki külföldi aki lakást vesz? Vagy ennyien keresnek 1 miliót havonta?

Figyelt kérdés

2019. okt. 24. 23:08
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
80%
Nem is tudtam hogy ilyen formában van párhuzam a kereset és a nm ár között...
2019. okt. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
77%

Budapesten elég sokan keresnek bruttó 1 millió körül, ez nem olyan elérhetetlen. Multikban a vezető beosztású emberek simán, pl. projekt menedzser. (Könyvelésen dolgoztam ilyen helyen) Ilyen fizuval azért össze lehet spórolni elég sok pénzt, főleg ha még esetleg örökölt is valamit az illető illetve a párja is elég jól keres, nem lehetetlen.

Azért a nagyvárosokban igenis van egy tehetős réteg, akik átlag feletti jövedelemmel rendelkeznek, és itt több ezer emberről beszélünk.

2019. okt. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
0%
Köszönöm a lepontozást, ment vissza mindenkinek
2019. okt. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
19%
Tegnap jött ki a HVG-n meg az indexen a cikk, hogy megtorpant a drágulás. Nekem már ingatlanos 3 hónapja leadta a drótot, hogy földbe állt a Budapesti ingatlanpiac. Megtorpant ilyen gazdasági pörgés mellett. Amint beköszönt egy kisebb recesszió és vége az alacsony kamatok korának (külföldiek meg befektetők elfordulnak az ingatlanpiactól) sztem az utolsó 5 év drágulásából 2 gyönyörűen eltűnik. Én beleugorhatnék most a vétel be de kivárok.
2019. okt. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
40%

És ez lemaradt: Meg lehet nézni az ingatlan statisztikákat, hogy az előző gazdasági recessziók hatására mik történtek vele. Sztem törvényszerű lesz ami következik.


Persze van még 1-2 negatív dolog ami még lejjebb lökheti őket. Kíváncsi leszek, hogy a boldog boldogtalan által felvett CSOK-ot hányan bukják majd be, mert ismerősi körömbe már most van ilyen.

Lesz olyan ingatlan amitől majd nagyon gyorsan szabadulnának.


Gyűjtögetni kell és ilyen helyzetekbe majd pofátlanul leverni az árakat. Ha nem lesz kereslet meg is tudod tenni.



Nah de ez a saját véleményem nem akarok befolyásolni senkit. Meglátjuk mi lesz.

2019. okt. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

15: Találtál olyan grafikont, kimutatást, ami forintban követi az árváltozást 1990 óta? Szerintem kevered a %-os reálárat az eladási árral.

A recesszió azt jelenti, hogy eddig pl. évi 20%-ot nőtt az ingatlanár, akkor most csak 3-5%-ot nő. A NÖVEKEDÉS csökkenését jelenti, nem az árak csökkenését. Tehát ha hozamot akarsz, mostantól nem ANNYIRA éri meg ingatlant venni ehhez, mint 2 éve. De szó sincs róla, hogy a meglévő ingatlan értéke csökkenne.

2019. okt. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
8%
Legutóbbi refesszió alatt nem nőtt 3-5 százalékot az ár hanem bezuhant elég keményen. Most meg recesszió sincs, de most is már csak stagnál. Építőiparban dolgozom olyan pozícióban ahol rálátok az építőipari megrendelésekre. És igen. Tartom magam ahhoz hogy hlye lennék most bármit is venni,
2019. okt. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
49%

De itt a cikk:


A GKI szerint véget ért az emelkedő árak korszaka a lakáspiacon


[link]



És közel fél éve a Magyar Nemzeti Bank adott ki hivatalos figyelmeztetést, hogy a magyar ingatlan piacon túlfűtöttség tapasztalható. Ha jól tudom 10-15%ot írt a cikk.



Sztem olyan szépen leereszt az egész, hogy öröm lesz nézni.

2019. okt. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
53%

De tessék, van index.hus cikk is:


Vége a lakáspiaci árrobbanásnak, elindul a visszaesés


[link]

2019. okt. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

17: De van erről adatod? Mert én nem találok ilyen árkimutatást.

Érdekel engem is.

2019. okt. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!