Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az magyarok miért vesznek...

Az magyarok miért vesznek majd 1 milió forint négyzetméterenkénti lakást? Mindeki külföldi aki lakást vesz? Vagy ennyien keresnek 1 miliót havonta?

Figyelt kérdés

2019. okt. 24. 23:08
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

18: Ebben a HVG-cikkben csak egy mondat szól az árakról:

"A felmérés szerint a következő 12 hónapban a bérleti díjak 1-5 százalékos emelkedése várható."

2019. okt. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

Ha esetleg valaki nem olvasta, vagy árrobbanás hívő lenne, pár régebbi cikk:


[link]


[link]


Ha a mostani budapesti árak 20-30%-al csökkennének, akkor TALÁN lenne érdeklődő is. Egyelőre csak foglalják a hirdetések a tárhelyet...

2019. okt. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

22: Na végre, NOMINÁLÁR, ezt kerestem. 1,5%-os csökkenésről ír a cikk. Itt a zöld görbe:

[link]

Tehát egy 20 M-s lakás ára a legnagyobb válságban esett 19, 7 M-ra.

Ha ez most megismétlődne, ugyanazok a lakások 50 M-t érnek ma, leeshet az áruk 49,25 M-ra.

2019. okt. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
0%
Nem hinném. Akkortájt egy új építésű lakást (Budán) az eredeti árához képest közel 30%-al olcsóbban tudtam megvenni. Egyszerűen nem volt kereslet, fél év alatt árazták le a lakásokat. Ráadásul szerintem most jóval nagyobb a túlárazottság.
2019. okt. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
46%
Akkor az ingatlannet hazudik?
2019. okt. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként olyanoktól akik devizahitellel besültek lehetett még olcsóbban is.


Én arra leszek kíváncsi, hogy a CSOK-os házikók közül mennyi kerül majd árverezésre olcsóbban. Nem akarok rosszat kívánni senkinek, de olyan emberek is vettek fel ismerőseim közül sajnos akiknek ez hatalmas hazárdír.

2019. okt. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Miért mondanám? Csak azt állítom, hogy most indokolatlanul elszálltak az árak és meglepődnék, ha ezt 1-2 éven belül nem követné komolyabb korrekció. Tíz éve ezért tudtam venni lakást, utólag kiderült, hogy még így is elég nagy haszon volt az eladott lakások után.
2019. okt. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

1M az újépítésű.

Az tényleg csak a gazdagoknak, nyugati/moszkvai/kínai befektetőknek, meg az állami pénzzel kitömötteknek fér bele.

És az új építésű lakások az eladások néhány százalékát teszik ki.

2019. okt. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

28:

Dehogy!

Pl. a IX. kerület Duna felőli szélén is 2M a nm-ár használt lakásoknál:

[link]

2019. okt. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

#29

Tudod kik laknak a Lechneren?

Azok a külföldi fejesek, akik a lejjebb található irodaházakban dolgoznak, és a cég bérli nekik a luxuslakást.

Tényleg használt és tényleg kétmillió, de ott a Dunapartot fizeted meg, ami véges erőforrás.

2019. okt. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!