Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házat szeretnék eladni, mit...

Házat szeretnék eladni, mit tennétek egy ilyen érdeklődő esetében?

Figyelt kérdés

Már egy ideje hirdetem a házat, de szinte az összes érdeklődő furcsán viselkedik. Beszólogatnak, rosszindulatú megjegyzéseket tesznek, meg akarnak alázni. Amikor megbeszéljük, vagy eljönnek vagy nem. Néhánnyal megegyeztünk az árban, azt mondták, holnap jelentkezik az ügyvédjük. Nem jelentkezett senki és az érdeklődők is eltűntek.


Most végre azt hittem, hogy találtam egy rendes, komoly érdeklődőt. Mert a kezdetben értelmesen kulturáltan viselkedett.


Egy középkorú nőről van szó, aki a családjával meg akarja venni a házat. Azt mondták, beépítik a tetőteret. Megbeszéltük, hogy holnap elmegyünk ügyvédhez, megadjuk az adatokat és két nappal ezután szerződünk.


Tegnap felhívta a nő az Önkormányzatot, ott tájékoztatták, hogy nem kell engedély, be lehet építeni a tetőteret. Csak esetleg érdemes beszerezni az egyik szomszéd hozzájárulását, mert az egyik ablak közvetlenül a szomszéd felé nyílna.


És akkor felhívott a nő és ezt elmondta. Megbeszéltük, hogy beszélek a szomszéddal, megkérdezem, megadhatom-e a tel. számát, hogy a nő felhívja és egyeztessenek időpontot, amikor a szomszéd aláírja a hozzájárulást.

Felhívtam a szomszédot, kedves, segítőkész volt, azt mondta, ennek semmi akadálya, csak az volt a kérése, hogy a nő, amikor oda megy, tájékoztassa, milyen tetőtérről és ablakról van szó.


És akkor megadtam a nőnek a tel. számot. De ő nem hívta fel, hanem éjjel 2 (!) órakor küldött nekem egy SMS-t. Ezt írta:


"Mi nem fogunk egyezkedni egy idegennel hogy mit tehetünk meg a megvásárolt házunkkal akkor nem kell! HA ÖN MEGSZERZI AZ ÍRÁSOS NYILATKOZATOT akkor ok, ha nem akkor hagyjuk az egészet!"


Mi a véleményetek erről?

Én ezt nem értem, valóban nekem, mint eladónak kell beszereznem a szomszéd nyilatkozatát? Hogy szerezzem be, ha fogalmam nincs milyen tetőteret építenének és milyen ablak, illetve pontosan hol lesz. Szerintem ezt még a nő sem tudja.


A helyemben mit tennétek?



2019. nov. 12. 08:16
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

Nem ingatlan irodán keresztül akarom eladni, ingatlanosokkal szóba sem állok a korábbi rossz tapasztalatok miatt, amilyenekről az itt hozzászólók is írtak. Életem során kétszer volt eladó lakásom, mindkettőt végül én adtam el.


Ezért hirdettem meg most a házat magányszemélyként. Eddig legalább 40-45 érdeklődő volt, általában házaspárok (ha valóban azok).

Igen, ennyi házaspár, ezért a számot kettővel lehet szorozni, de ezekből aligha akart valaki valóban házat vásárolni. Időnként az volt a benyomásom, hogy nézelődnek, lehet-e valamit lopni, mert előfordult, hogy kinyitották a szekrényt és a fiókot is. Kérdeztem, mit keresnek, erre ők kérdezték, hogy marad-e a bútor. Szerencsére, minden üres, nincs mit ellopni, a táskám pedig mindig a vállamon van.


A ház Budapesten van.


Visszatérve az "érdeklődőre", akiről írtam, ő nem velem együtt szerette volna, hanem azt akarta, követelte, hogy én egyedül szerezzem be a hozzájárulást.


Néhány perce kaptam tőle ezt az SMS-t: "Mivel nem reflektált az SMS-re, elállunk a vételtől"


Szóval, ha nem tud nekem parancsolni, akkor nem vásárol?


Időközben beszéltem egy ügyvéddel és ő azt mondta, hogy ne én szerezzem be a hozzájárulást, mert nem tudom a részleteket, mi hogy épülne, és ha később a vevő hibájából valamilyen vita lesz közöttük jobb, ha ehhez nincs semmi közöm.

2019. nov. 12. 11:39
 12/43 anonim ***** válasza:
21%

Akkor viszont kissé keményebben kell tárgyalni a bejelentkezőkkel. Pl. már telefonban rákérdeznék, hogy hitelre vagy kp-ra venné. Ha azt mondja, hogy talán így, talán úgy, szóval nincs határozott elképzelése, annak megmondanám, hogy így nincs értelme megnéznie.

Eleve mindenkinek mondanám, hogy akkor jöjjön, ha tényleg venni akar, mert nézelődőkkel nem foglalkozom.

Aki a telefonban nem kérdez semmit, csak úgy eljönne, azt se fogadnám, mert nem komoly érdeklődő. Aki viszont már a telefonban alkudozna, azt se fogadnám.

Gondolom, te nő vagy. Mindig legyen veled ott a férjed vagy más idősebb férfi, amikor mutatod a házat. Ha valaki beszólogat, akkor azonnal kezdjetek el kiabálni vele, hogy takarodjon a házatokból.


Alapesetben persze nem így kéne hozzáállni, de 40-45 érdeklődő után már ezt tenném.

2019. nov. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
Hát hogyhogy Budapesten nem kel el egy ház? Azt hittem onnan indult minden és ott még mindig pörög a piac...
2019. nov. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

Kérdeztem eddig mindent azoktól, akik telefonon érdeklődtek, de nyilván sokan hazudtak. Azt mondták többen is határozottan, hogy készpénzes vevők. A háznál pedig vagy hitelről beszéltek, vagy arról, hogy el kell majd adni a saját lakásukat, abból lesz a pénz.


Sajnos itt Budapesten mindenki úgy hazudik, ahogy akar, mert nem ismeri senki. A kérdések miatt nem jönnek zavarba és nem szólják el magukat, mert előre tudják, mit akarnak mondani.


Egy nyugdíjas házaspár is közölte, hogy készpénzes vevők. Valóban azok voltak, de kb. 10-12 millió forinttal van kevesebb pénzük és ezt csak a házban mondták el. Azt mondták, megkérik a lányukat, hogy vegyen fel hitelt, ebből lenne meg a különbözet. Felhívták a lányukat, de ő erről hallani sem akart.


Igen nő vagyok, de nincs férjem és olyan férfi sem, aki oda menne velem.

De szerintem, ha ott lenne velem egy férfi, ez csak azon változtatna, hogy talán nem beszélnének velem olyan primitív stílusban.

Azon viszont nem segítene, hogy abból, akinek nincs pénze és csak nézelődik, valóban vevő legyen.

2019. nov. 12. 12:14
 15/43 anonim ***** válasza:
90%

Én lakást keresek, és kb 10-et néztem már meg, de volt, ahol legszívesebben már a küszöbröl visszafordultam volna, annyira rossz állapotú volt a képekhez képest. Volt, hogy a környék volt szörnyű (amit előre nem tudtam, mert némelyik ingatlanos nem árulja el az utcát, nehogy odamenjek nélküle). Ennyi tapasztalat után már nagyjából tudom, mit nézzek a képeken, mit kérdezzek a telefonban, stb. De pont az ilyen tapasztalataim miatt nem tudom elképzelni, hogy valaki csak úgy szabadidejében, hobbiból eladó ingatlanokat nézegetne. Én annyira utálom az egész ingatlan megnézést, idegenekkel találkozni, ismeretlen helyre menni stb, hogy el nem tudom képzelni, hogy valaki ilyen élményeket keresne.


Ezzel nem azt mondom, kérdező, hogy a te házad rossz lenne, de valami lehet vele, ha senki nem csap le rá. Mert amúgy az általam megnézett ingatlanok közül ami nekem is tetszett, azt hamar elvitték az orrom elől.


Az sms-t írogató vevőjelölt meg egy bunkó, örülj, hogy nem kell vele tovább tárgyalnod. Hiába nem tetszik egy lakás, sosem pocskondiáznám, vagy lennék ilyen arrogáns.

2019. nov. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:

Ismerek egy ingatlanközvetítő hölgyet, nem bíztam meg eladással, csak barátkozunk.

Azt mondta, hogy mindenhol híresztelik, hogy az ingatlanárak most a csúcson vannak és néhány hónap múlva csökkenni fognak, ezért várnak a készpénzes vevők és csak nézelődnek. Ha valamit nem tudnak megszerezni piaci ár alatt, akkor nem vásárolnak.


Mesélt arról is, hogy több ingatlanirodának van "fekete listája" olyan "érdeklődőkről", akik évek óta nézegetik a lakásokat, de nem vásárolnak semmit. Mindenféle méretű lakást megnéznek, több kerületben, ártól függetlenül. Unatkozó, nyugdíjas asszonyok, egy kis beszélgetés és kávé reményében, de vannak furcsa emberek is, akik szinte meg sem szólalnak, csak alaposan körülnéznek.


Hogy valami baj van-e a házzal? Szerintem nincs. A szomszédok szívesen megvennék, ha lenne rá pénzük.

Az ingatlanközvetítő barátnőm is megnézte és azt mondta, hogy ez jó vétel lehet valakinek, jó áron.

Szerinte az időpont nem kedvező, az időjárás, a közeledő tél és a várható árcsökkenés.

2019. nov. 12. 16:24
 17/43 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ti milyen burokban éltetek eddig, de már jó ideje virágzik a "lakásturizmus".

Sok ember ill. komplett családok is, a szabadidejét lakások megnézegetésével töltik, vásárlási szándék nélkül.

Erről rengeteg cikk jelent már meg.

Itt van pl. egy hasonló:

[link]

2019. nov. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

Ez folyik jelenleg nálam. Napos, meleg időben sokkal többen jöttek, házaspárok, családok...


Kiültek a teraszra, élvezték a kertet, hallgatták a madárcsicsergést. Végül azt mondták, nagyon tetszik a ház, hamarosan tesznek rá ajánlatot.


Elmentek és soha többé nem jelentkeztek.

2019. nov. 12. 17:04
 19/43 anonim ***** válasza:
Hányadik kerület, és mennyiért adod?
2019. nov. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

Kiegészítettem a hirdetést ezzel a szöveggel:


"Lakásturisták, csak kirándulni, nézelődni vágyók, kíméljenek! A házban hideg van, nem kellemes üldögélni és kávét sem főzök. Ne raboljuk egymás idejét! Ne hívjanak ingatlanközvetítők sem!

Komoly érdeklődőt, vevőt keresek!"


Lehet, ez sem segít, de nekem ez így jobb érés... :-))

2019. nov. 12. 18:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!