Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házat szeretnék eladni, mit...

Házat szeretnék eladni, mit tennétek egy ilyen érdeklődő esetében?

Figyelt kérdés

Már egy ideje hirdetem a házat, de szinte az összes érdeklődő furcsán viselkedik. Beszólogatnak, rosszindulatú megjegyzéseket tesznek, meg akarnak alázni. Amikor megbeszéljük, vagy eljönnek vagy nem. Néhánnyal megegyeztünk az árban, azt mondták, holnap jelentkezik az ügyvédjük. Nem jelentkezett senki és az érdeklődők is eltűntek.


Most végre azt hittem, hogy találtam egy rendes, komoly érdeklődőt. Mert a kezdetben értelmesen kulturáltan viselkedett.


Egy középkorú nőről van szó, aki a családjával meg akarja venni a házat. Azt mondták, beépítik a tetőteret. Megbeszéltük, hogy holnap elmegyünk ügyvédhez, megadjuk az adatokat és két nappal ezután szerződünk.


Tegnap felhívta a nő az Önkormányzatot, ott tájékoztatták, hogy nem kell engedély, be lehet építeni a tetőteret. Csak esetleg érdemes beszerezni az egyik szomszéd hozzájárulását, mert az egyik ablak közvetlenül a szomszéd felé nyílna.


És akkor felhívott a nő és ezt elmondta. Megbeszéltük, hogy beszélek a szomszéddal, megkérdezem, megadhatom-e a tel. számát, hogy a nő felhívja és egyeztessenek időpontot, amikor a szomszéd aláírja a hozzájárulást.

Felhívtam a szomszédot, kedves, segítőkész volt, azt mondta, ennek semmi akadálya, csak az volt a kérése, hogy a nő, amikor oda megy, tájékoztassa, milyen tetőtérről és ablakról van szó.


És akkor megadtam a nőnek a tel. számot. De ő nem hívta fel, hanem éjjel 2 (!) órakor küldött nekem egy SMS-t. Ezt írta:


"Mi nem fogunk egyezkedni egy idegennel hogy mit tehetünk meg a megvásárolt házunkkal akkor nem kell! HA ÖN MEGSZERZI AZ ÍRÁSOS NYILATKOZATOT akkor ok, ha nem akkor hagyjuk az egészet!"


Mi a véleményetek erről?

Én ezt nem értem, valóban nekem, mint eladónak kell beszereznem a szomszéd nyilatkozatát? Hogy szerezzem be, ha fogalmam nincs milyen tetőteret építenének és milyen ablak, illetve pontosan hol lesz. Szerintem ezt még a nő sem tudja.


A helyemben mit tennétek?



2019. nov. 12. 08:16
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

Még az lehet, hogy csupa olyan érdeklődő ment, akik előbb találni szeretnének és aztán mozdulnak (adnak el). Most találtak egy házat, ami inspirálja őket a költözésre, és most kezdik el előkészíteni a dolgokat, kiszedni a befektetéseiket (ha az ingatlan, akkor azt felkészíteni, meghirdetni, stb.), és most ezen dolgoznak már, de ebből február-március előtti szerződés és költözés nem lesz akkor.

Te milyen határidővel adod át a vevőnek a házat? Ez is fontos szempont még.

2019. nov. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
100%

Lakásom eladásánál szinte ugyanez volt, sok lakásturista, kirándulni, szórakozni vágyó szélhámos fordult meg nálam. Külön öröm számukra szívatni a tulajdonosokat. Lelkesen mondják, hogy "Ide teszem a komódot, ide az asztalt, ez a szoba jó lesz a gyereknek", stb.

Majd közlik a tulajdonossal, hogy kellemesen csalódtak, az ingatlan sokkal szebb, mint a képeken és az állapota is nagyon jó, az ár pedig kedvező.

Mindez beetetés és, miután távoznak jó nevetnek azon, hogy bevetted és várod az ajánlatot, amit nem kapsz, mert nincs pénzük és nem akarnak költözni.


Valószínű, ahogy te is gondolod, nem a házzal van baj vagy a fizetési, költözési határidővel, ezeket mindig meg lehet beszélni. A baj ott van, hogy egy nagy városban mindenki azt csinál, amit akar, az emberek imádják szívatni egymást, szemétkedni, ahogy tudnak. Nem elég, hogy kirándulnak egyet idegen ember otthonába, ezt megfűszerezik még egy kis szemétkedéssel, hadd szenvedjen.

Irigyek, utálják, mert van neki egy szép lakása/háza, amit eladhat és ebből sok pénze lesz.

Nálam, a munkahelyemen arra is irigyek, hogy valakinek meghaltak a szülei. Mert, hogy akkor örököl valamit. Az nem számít, hogy a kolléga gyászolja a szeretteit, dögöljön meg, mert több pénze lesz...

2019. nov. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
76%
42: Hát ezt nagyon furcsa olvasni, én életemben nem találkoztam még ilyen emberrel.
2019. nov. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!