Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házat szeretnék eladni, mit...

Házat szeretnék eladni, mit tennétek egy ilyen érdeklődő esetében?

Figyelt kérdés

Már egy ideje hirdetem a házat, de szinte az összes érdeklődő furcsán viselkedik. Beszólogatnak, rosszindulatú megjegyzéseket tesznek, meg akarnak alázni. Amikor megbeszéljük, vagy eljönnek vagy nem. Néhánnyal megegyeztünk az árban, azt mondták, holnap jelentkezik az ügyvédjük. Nem jelentkezett senki és az érdeklődők is eltűntek.


Most végre azt hittem, hogy találtam egy rendes, komoly érdeklődőt. Mert a kezdetben értelmesen kulturáltan viselkedett.


Egy középkorú nőről van szó, aki a családjával meg akarja venni a házat. Azt mondták, beépítik a tetőteret. Megbeszéltük, hogy holnap elmegyünk ügyvédhez, megadjuk az adatokat és két nappal ezután szerződünk.


Tegnap felhívta a nő az Önkormányzatot, ott tájékoztatták, hogy nem kell engedély, be lehet építeni a tetőteret. Csak esetleg érdemes beszerezni az egyik szomszéd hozzájárulását, mert az egyik ablak közvetlenül a szomszéd felé nyílna.


És akkor felhívott a nő és ezt elmondta. Megbeszéltük, hogy beszélek a szomszéddal, megkérdezem, megadhatom-e a tel. számát, hogy a nő felhívja és egyeztessenek időpontot, amikor a szomszéd aláírja a hozzájárulást.

Felhívtam a szomszédot, kedves, segítőkész volt, azt mondta, ennek semmi akadálya, csak az volt a kérése, hogy a nő, amikor oda megy, tájékoztassa, milyen tetőtérről és ablakról van szó.


És akkor megadtam a nőnek a tel. számot. De ő nem hívta fel, hanem éjjel 2 (!) órakor küldött nekem egy SMS-t. Ezt írta:


"Mi nem fogunk egyezkedni egy idegennel hogy mit tehetünk meg a megvásárolt házunkkal akkor nem kell! HA ÖN MEGSZERZI AZ ÍRÁSOS NYILATKOZATOT akkor ok, ha nem akkor hagyjuk az egészet!"


Mi a véleményetek erről?

Én ezt nem értem, valóban nekem, mint eladónak kell beszereznem a szomszéd nyilatkozatát? Hogy szerezzem be, ha fogalmam nincs milyen tetőteret építenének és milyen ablak, illetve pontosan hol lesz. Szerintem ezt még a nő sem tudja.


A helyemben mit tennétek?



2019. nov. 12. 08:16
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
90%

Hirdesd úgy, hogy megtekinhető X napon, ...órakor....címen. Aki ott volt, ott volt...

Fitymáló megjegyzésekre a válasz: ezért adom ilyen olcsón.

Alkudni csak pénzzel a zsebében.

Aki hiteget, ígérget, hogy megveszi, annak: az ön ígéretét 10% foglaló teszi komoly szándékká.

Vedd át az irányítást!


Más:

Tetősíkban lévő ablakhoz semmilyen engedély, hozzájárulás nem kell sem szomszédtól, sem hatóságtól.

2019. nov. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
21: Köszönöm! :-)
2019. nov. 12. 21:10
 23/43 anonim ***** válasza:
18%

"Kiültek a teraszra, élvezték a kertet, hallgatták a madárcsicsergést."


Mondom, hogy túl aranyos vagy! :DDDDDD


Nálam senki nem ülne ki sehova. Állva hallgathatja a madárcsicsergést, kb. öt másodpercig, amíg közbe nem kérdezek: "Kíván-e még valamit megnézni, megkérdezni a házzal kapcsolatban?"


Nem tudom, Budapesten milyen napos meleg idő van mostanában, de itt Győrben ocsmány nagy esők vannak, egyre hidegebb, és egyébként is korán sötétedik.

De akit valóban érdekel a ház, az eljön ilyenkor is. A belső kialakítást sötétedés után is meg tudja nézni. A kerthez vinnék egy jó erős zseblámpát.

Szóval én eleve olyan időpontot egyeztetnék, amikor már nem kellemes kint lenni, ill. sötét van. Hétköznap du.4-től már tökéletes. Akkor a turisták nagy részét eleve kilőttem, akik madárcsicsergést akarnak hallgatni a teraszon ülve.


Ha még ez sem vezetne eredményre, akkor a következőt tenném:

Elsőre azt fogod mondani rá, hogy nem legális.

Másodszorra azt, hogy lehet legálisan csinálni, de te nem tudod megvalósítani.

Én azt javaslom, akkor harmadszorra gondold végig, hogyan tudod mégis megcsinálni.


Szóval én pénzt kérnék a megtekintésért. Mondjuk 1000 Ft-ot alkalmanként. Hozhatja 10 rokonát is, akkor se kerül többe.


Persze, ha ezt a pénzt zsebre teszed, akkor földobhatnak az adóhivatalnál. Én pl. számlaképes vagyok. Ha te nem vagy az, próbálj keresni valakit az ismerőseid között. Ha nem találsz, akkor úgy tudom, van olyan lehetőség, hogy magánszemélyként adószámot kérsz az adóhivataltól, és utána tudsz számlát kiállítani. (Ezt nem tudom pontosan, utána kell nézni, ha érdekel.)


Ez az összeg pont arra elég, hogy a lakásturista lekopjon. Megnézi a másik eladó házat, ahol nem kérnek érte pénzt. De aki komolyan meg akar venni egy bp-i családi házat, ami 30-40-50 M Ft-tól indul és a csillagos égben végződik, annak 1000 Ft bagatell. Ha 50 házat megnéz, az 50e Ft is bagatell lenne az 50M Ft körüli árakhoz képest. Mondhatnám, hogy vétel esetén a megtekintés díját levonod az árból, de ekkora összegnél ennek nincs is értelme.

2019. nov. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

Októberben volt napsütés és madárcsicsergés. :-)


Most, hogy hideg van és eső, kevesebb az érdeklődő.

2019. nov. 12. 22:37
 25/43 anonim ***** válasza:
90%

a második mondatig jutottam.

" Beszólogatnak, rosszindulatú megjegyzéseket tesznek, meg akarnak alázni."

Akkor ez a maffia. el akarják hitetni veled, hogy a ház keveset ér, és olyan lelkiállapotba hajszolni, hogy olcsón eladd.

A másik, durvább módszer, ha beköltöznek a szomszédba és randalíroznak, hogy így értéktelenítsék el a házat.

2019. nov. 13. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
38%

3: Valószínűleg túl olcsón adod.

Eléggé pörög még mindig a piac, 20 nézőből 2-3 vételi ajánlatod kéne legyen.

Hányan nézték meg és hányan ígérték, hogy megveszik?

Ha nem sürgős az eladás, várd ki a márciust, és hirdesd 5-8%-kal drágábban!

2019. nov. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

45-en telefonáltak magánszemélyek, vagy 45-en jöttek el?

(Az ingatlanosokat hogy szűröd ki a hívók közül?

Csak mert nekem 1 magánszemélyre 150 ingatlanos jutott, mikor utoljára hirdettem.)

2019. nov. 13. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

"De szerintem, ha ott lenne velem egy férfi, ez csak azon változtatna, hogy talán nem beszélnének velem olyan primitív stílusban."


Igen, és attól nem lennének más emberek, csak ez titokban maradna. Nem jó az a partner, aki csak azért nem ver át, aláz meg mást, mert tart tőle, mert egy sziklaomlás, és nem gyengébb nála, gyerek, öreg, elesett, stb.

A vevővel akár 5 évig is jó együttműködő viszonyban kell lenni, de néhány hónapig biztosan, így nem szabad olyat választani, aki erre nem alkalmas, nem korrekt.

2019. nov. 13. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

Amikor azt írtam, hogy legalább 45 érdeklődő nézte meg, akkor 45 házaspárra, illetve családra gondoltam. Szóval, jönnek folyamatosan és most is kértek időpontot új érdeklődők.


Ezeknek 70-80 százaléka mondta azt, hogy nagyon tetszik a ház, mindenféleképpen 2-3 napon belül tesznek ajánlatot. Ezekből kb. 12-14 érdeklődő tett ajánlatot, ebből kb. 10-et elfogadtam és azt mondták, hamarosan jelentkezik az ügyvédjük. Nem jelentkezett senki és ők sem kerestek.

Szóval, direkt szórakoznak...


Egy nő kétszer visszajött, a fiát is elhozta és azt mondta, kell nekik a ház, lefoglalózza. Amikor eljött, nem hozott pénzt, csak egy szándéknyilatkozatot akart nekem aláírni, hogy megveszi a házat. Mondtam, hogy ez nem így működik.

Erre hisztizett egyet, hogy el kell adni a lakását, hogy legyen pénze ház vásárlásra. De, ha nem sikerül eladni a lakást, nem akar milliókat bukni, csak azért, mert letette a foglalót.

2019. nov. 13. 10:31
 30/43 A kérdező kommentje:

Valaki kérdezte, hogy szűröm ki az ingatlanközvetítőket. A hirdetésben leírtam, hogy semmilyen esetben ne hívjanak.

Ennek ellenére, természetesen valamennyien felhívnak és erőszakosak.


Ha valamelyik bevallja, hogy ingatlanközvetítő, akkor igyekszem nagyon bunkó módon kommunikálni vele, ha kell, sértegetem is. Ezt azért csinálom, mert tudomásom szerint, van egy feketelistájuk, amelyiken fel vannak sorolva azok a "problémás" emberek, akiket nem érdemes felhívni. Remélem, hogy én is a listára kerültem! :-))


Vannak olyan ingatlanosok is, akik azt állítják, hogy magánszemélyek, saját részre vásárolnak. Ha gyanús valaki, akkor faggatom. Ha ebből sem derül ki, hogy érdeklődő, vagy ingatlanos, akkor közlöm, hogy a párom rendes ember, de az ingatlanosokat durván kezeli, kidobja őket a házból.

(Nincs párom, de ennek nincs jelentősége)


Szerencsére, ezek után egyenlőre még nem bátorkodott egyetlen ingatlanos sem megjelenni a háznál.

2019. nov. 13. 10:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!